Zablokowany Posty: 3 Strona 1 z 1
Roznica miedzy Bc 8,6 a 8,7 ??
  • Witek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 09 października 2007, 18:20
    Lokalizacja: SÂ?upsk

    Roznica miedzy Bc 8,6 a 8,7 ??

    autor: Witek » 09 października 2007, 18:27

    Witam.
    Dzis rano po otworzeniu mojego pojemniczka z soczewki zauwazylem ze jedna soczewka jest sklejona co mnie zdziwilo bo poprzedniego dnia wkladajac je nie byla sklejona a zamoczona w plynie nie powinna sie skleic przy dlugiej probie rozklejenia 1 soczewka sie porwala :( sa to soczewki 3 miesieczne a uzywam ich tylko miesiac chce dokupic 1 soczewke z [nazwa - regulamin] bo jest taka mozliwosc tylko ze sa z krzywizna 8,6 a nie 8,7 jakie ja mam obecnie i zostale przepisane przez optyka czy bede czul jakas roznice przy takiej malej roznicy krzywizny ?? i drugie pytanie czy do czasu zakupu moge nosic 1 soczewke na oku ?? . Prosze nie zamykac tego tematu wiem ze jest takich od groma znalazlem 1 podobny ale nikt na niego jasno nie odpowiedzial .
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    Re: Roznica miedzy Bc 8,6 a 8,7 ??

    autor: Soleil » 09 października 2007, 18:39

    Witek pisze:czy bede czul jakas roznice przy takiej malej roznicy krzywizny ?? i drugie pytanie czy do czasu zakupu moge nosic 1 soczewke na oku ??
    Ach te nieszcz?sne Optimy. :D
    Czy b?dziesz czu? r???nic?? Nie wiadomo. Jedni odczuwaj?, drudzy nie. R??b jak chcesz albo idziesz do okulisty z tym zapytaniem, albo kupujesz: a) b?dzie dobrze b) b?dziesz musia? wyrzuci? soczewk?...

    Radz? nie nosi? jednej soczewki. Wydaje mi si?, ?e mo?e od tego rozbole? Ciebie g?owa, bo 'oczy' nie b?d? jednakowo skorygowane....

    (Nie zak?adaj dw??ch jednakowych temat??w!)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 października 2007, 19:25

    Prosze nie zamykac tego tematu wiem ze jest takich od groma znalazlem 1 podobny ale nikt na niego jasno nie odpowiedzial .
    Krzywizna soczewki -> http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=318
    wyraznie napisano ze sama krzywizna nie jest wyznacznikiem, wazna jest jeszcze srednica... jak sam dobrze zauwazyles tego typu watkow juz troszke jest, wystarczylo dolaczyc sie do istniejacej juz dyskusji w odpowiednim watku.
Zablokowany Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości