ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
Pierwsze soczewki
  • Lesiu23
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 04 października 2007, 07:58
    Lokalizacja: Nowa S??l

    Pierwsze soczewki

    autor: Lesiu23 » 04 października 2007, 08:14

    Witam prosil bym o mala pomoc , mianowice chce zaczac korzystac z soczewek (wada wzroku +4 i +4.25 , Astygmatyzm) Interesowaly by mnie soczewki kolorowe i prosil bym o mala pomoc mianowicie okreslenie w przyblizeniu kosztow. Interesowaly by mnie soczewki miesieczne, szukalem na stronach ale ceny sa tak rozne a ja nie mam zielonego pojecia "co i jak" z gory dziekuje za pomoc
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 04 października 2007, 15:24

    s? r???ne ceny, zlae?y gdzie kupujesz, przez internet jest taniej. Og??lnie od 400 1000z? zale?y jakie soczewki, a r???nica cen mo?e byc du?a.
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    autor: nan88 » 04 października 2007, 17:03

    Kolorowe soczewki s? du?o dro?sze ni? zwyk?e.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 04 października 2007, 19:05

    Ja nie spotka?em si? z kolorowymi soczewkami dla astygmatyk??w... :zdziwko:

    Lesiu23 ja bym Ci radzi? jednak spr??bowa? "zwyk?ych" poniewa? s? du?o zdrowsze bo mo?esz wzi??? silikonowo-hydro?elowe, kt??re dotleniaj? oko. Wyb??r dla astygmatyk??w jest dosy? du?y i koszta r???ne, ale te soczewki s? niestety ok. 2x dro?sze ni? sferyczne...
    Id? do specjalisty i znajd? soczewki dla siebie ;)
    \
  • Lesiu23
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 04 października 2007, 07:58
    Lokalizacja: Nowa S??l

    autor: Lesiu23 » 04 października 2007, 19:21

    Jezleli dobrze rozumiem chodzi o soczewki toryczne tak?? ale tak wlasnie mysle poniewaz nosze okluary zwykle:P i posiadam szkla sferyczne, chodzi mi o to czy jak chcialbym nosic soczewki musza one byc toryczne?
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 04 października 2007, 19:25

    Tak, toryczne s? dla astygmatyk??w ;) to czy musisz nosi? nosi? sferyczne czy toryczne oceni ju? specjalista po dok?adnym badaniach oka, poniewa? astygmatyzm astygmatyzmowi nie r??wny :D czasem jest na tyle niewielki, ?e wystarcz? zwyk?e sfery :)
    \
  • Lesiu23
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 04 października 2007, 07:58
    Lokalizacja: Nowa S??l

    autor: Lesiu23 » 04 października 2007, 19:40

    no wlasnie i chyba mam taki malutki:P bo nosze zwykle sferyczne czyli nie wszystko stracone :D:) Jutro ide do okulisty i bede wszystko wiedzial :) wielkie dzieki za pomoc :) :spoko: :jupi:
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 05 października 2007, 00:03

    Lesiu id? do tego okulisty i jak b?dziesz zna? szczeg???y to napisz, potem pomyslimy co z tob? zrobi?, bo troszk? tu namiesza?e? i trudno wyczu? czy w ko?cu masz ten astygmatyzm czy nie (i inne). Do jutra! :papa:
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 05 października 2007, 11:32

    armani pisze:Tak, toryczne s? dla astygmatyk??w ;) to czy musisz nosi? nosi? sferyczne czy toryczne oceni ju? specjalista po dok?adnym badaniach oka, poniewa? astygmatyzm astygmatyzmowi nie r??wny :D czasem jest na tyle niewielki, ?e wystarcz? zwyk?e sfery :)
    Racja. tak jest na przyk?ad u mnie. Mam astygmatyzm, lecz u?ywam soczewek sferycznych (u mnie tak mo?na). Jako?? widzenia nie jest taka jak w okularach, jednak co? za co? :)
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości