ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
astygmatyzm
  • Awatar użytkownika
    lapapa
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 8
    Rejestracja: 29 września 2007, 14:23
    Lokalizacja: krk

    astygmatyzm

    autor: lapapa » 30 września 2007, 19:38

    witam.
    wam praktycznie od urodzenia wadae wzroku i tak sie sklada, ze dopiero jakis miesiac temu dowiedzialem sei ze mam astygmatyzm :) . od zawsze wiedzialem ze jestem dalekowidzem i nie wnikalem w szczegoly, rodzicie kupowali okulary a ja w nich chodzilem : ) . O mojej dokladnej wadzie dowiedzialem sie niedawno mam na mysli astygmatyzm: ) wyczytuj?c na internecie wyczytalem ze chodzi tu o zamazany obraz i przedewszystkim znieksztalcone przedmioty. I s?k w tym ze za chiny ludowe nie wiem w jaki sposob ma polegac ten znieksztalcony obraz. czy to w okularach czy to bez widze identycznie (nie mam tu na mysli ostrosci ). prostokat jest dla mnie prostokatem, kolko kolem itp. jakos nie potrafie sie dopatrzec u mnie tej wady. wynosi ona -1,25. moglby mi ktos powiedziec w jaki sposob moge sie przekonac w czym tkwi problem i uswiadomic mnie ze widze "krzywo" bez okularow, moze jakis test lub co :) moze smieszne pytanie ale jakos mnie to zaintrygowalo :)
    [center] hejka! [/center]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 września 2007, 20:31

    lapapa pisze:prostokat jest dla mnie prostokatem, kolko kolem itp. jakos nie potrafie sie dopatrzec u mnie tej wady.
    :) to tlumaczenie takie w duzym uproszczeniu, ale zauwaz ze sa osoby ktore maja wade astymatyzmu np. -4,ooD Wtedy to sie dopiero ugina, lamie i krzywi...

    Patrzac na cos tak naprawde oko tylko widzi a patrzysz mozgiem, on wiele sie nauczyl podczas Twojego zycia i potrafi wiele "ulomnosci" nadrobic "wiedza"

    Tutaj masz dosyc o astygmatyzmie opisane

    Dlaczego nie miales wczesiej? Bo sa osoby, ktore uwazaja np. ze wady astygmatyzmu np. 0,5 czy 0,75 sie nie koryguje, co "szkola" to praktyka.
  • Awatar użytkownika
    lapapa
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 8
    Rejestracja: 29 września 2007, 14:23
    Lokalizacja: krk

    autor: lapapa » 30 września 2007, 20:39

    dziekuje za odpowiedz: )
    [center] hejka! [/center]
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość