ODPOWIEDZ Posty: 24 Strona 1 z 1
codzienne czyszczenie soczewek
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    codzienne czyszczenie soczewek

    autor: nan88 » 29 września 2007, 17:29

    Hej :)
    Od wczoraj u?ywam soczewek i musz? si? pochwali? ?e nie mia?am problemu z ich za?o?eniem i zdj?ciem, my?la?am ?e mi to z 40 min zajmie za pierwszym razem :)

    Ale do rzeczy. Nie krzyczcie na mnie (Lemur :) ) je?li to ju? bylo, szuka?am w wyszukiwarce i nie znalaz?am.

    Jak cz?sto nale?y czy?cic soczewki? Bo ja zrobi?am tak:

    Po zdj?ciu soczewki po?ozylam j? na d?oni, nala?am troch? p?ynu i wyczy?ci?am, po czym nala?am p?yn do pojemniczka i w?ozy?am soczewk?. To samo z drug? :) Rano po wyj?ciu ich z pojemniczka nie czy?ci?am ich ju?, tylko po wyj?ciu z pojemnika od razu za?ozy?am na oko. Czy powinnam je rano przed za?ozeniem te? wyczy?ci?? Potem wyla?am p?yn z pojemniczka i zostawi?am do suszenia. A mo?e powinnam go jeszcze najpierw op?ukac swiezym p?ynem?
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 29 września 2007, 17:32

    Dobrze robisz. Nie musisz przed za?o?eniem rano czy?ci? soczewki. Co do pojemniczka, to mo?na go wyczy?ci? przed nalaniem ?wie?ego p?ynu na noc. :)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 września 2007, 17:42

    nan88 pisze:Po zdj?ciu soczewki po?ozylam j? na d?oni, nala?am troch? p?ynu i wyczy?ci?am, po czym nala?am p?yn do pojemniczka i w?ozy?am soczewk?. To samo z drug? Rano po wyj?ciu ich z pojemniczka nie czy?ci?am ich ju?, tylko po wyj?ciu z pojemnika od razu za?ozy?am na oko. Czy powinnam je rano przed za?ozeniem te? wyczy?ci?? Potem wyla?am p?yn z pojemniczka i zostawi?am do suszenia. A mo?e powinnam go jeszcze najpierw op?ukac swiezym p?ynem?
    Jejku, patrzcie a jednak mozna od poczatku miec dobre nawyki :) Przeplukanie co kilka "czyszczen soczewek" np. co 2-3cie :)

    :brawo: :spoko:
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    autor: nan88 » 29 września 2007, 22:26

    Dzi?ki za uznanie Lemur, hehe :) Po prostu zrobi?am tak jak mi okulistka kaza?a :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 września 2007, 22:40

    nan88 pisze:Po prostu zrobi?am tak jak mi okulistka kaza?a
    no i takich rzetelnych informacji jak najwiecej :)
  • ona12345
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 października 2007, 11:49
    Lokalizacja: krakow

    a co z pojemniczkiem???

    autor: ona12345 » 10 października 2007, 11:55

    od niedawna uzywam soczewek wiec jeszcze nie wiem wszystkiego na ich temat. Mam teraz taka w?tpliwo??: czy skoro u?ywam p?ynu opti free dzi?ki ktoremu soczewki nie wymagaj? czyszczenia r?cznego to w takim razie czy mam czy?ci? pojemniczek czy r??wniez jest to niekonieczne???tak ja w przepadku soczewek??? prosz? o odpowiedz:)
    ona
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 10 października 2007, 13:25

    Dodatkowe czyszczenie = dodatkowa higiena :) najlepiej sobie przeczy?ci? i przep?uka? pojemniczek p?ynem tak raz na tydzie?...
    \
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 10 października 2007, 13:36

    armani pisze:najlepiej sobie przeczy?ci? i przep?uka? pojemniczek p?ynem tak raz na tydzie?...
    Radzi?abym cz??ciej...
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 października 2007, 19:41

    ona12345 pisze:czyszczenia r?cznego to w takim razie czy mam czy?ci? pojemniczek czy r??wniez jest to niekonieczne???
    oczywiscie... porownaj sobie pojemniczek do wanny... tez ja trzeba UMYC :)

    pojemniczek myjemy TYLKO plynem, nalezy rowniez taki pojemniczek otwarty i obrocony do gory nogami odlozyc aby wyschnal.. o tym bylo pisane na forum
  • martuś
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 31 sierpnia 2008, 11:47
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: martuś » 13 września 2008, 09:18

    Mam jeszcze pytanie odno?nie czyszczenia soczewek.
    Czyszcze je za ka?dym razem po zdj?ciu z oczu wieczorem- wyjmuje jedna na d?o? polewam kilkoma kroplami plynu i "przecieram palcem"- to samo z drug? a potem k?ade do pojemniczka ze swiezym p?ynem- jednak zawsze na soczewkach pozostaja r??znego rodzaju py?ki- co robie zle?Nie potrafie tak doczysci? soczewek zeby byly idealnie przejrzyste :( Co powinnam jeszcze zrobi? ?
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 13 września 2008, 10:41

    Po umyciu r?k staraj si? u?ywa? jak najmniej pyl?cego r?cznika, bo to on zostawia na r?kach r???ne w?oski... P???niej spr??buj na sucho przetrze? szybko jedn? d?oni? o drug? ?eby pozosta?e spad?y i ew. kilka razy dmuchn?? w palce :P wiem ?e to zabawne hehe ale dzi?ki temu nie zostanie ?aden w?osek z r?cznika i mo?esz ju? spokojnie zacz?? czy?ci? soczewke ;)
    A je?li by co? jeszcze zosta?o, to po czyszczeniu mechanicznym przep?ukaj soczewk? ?wie?ym p?ynem. Wi?cej rad nie pami?tam ;)
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 września 2008, 15:06

    Jezeli chodzi o higiene to istnieja jeszcze jakies ?ele (gliceryna) ktore pomagaja pozbyc sie zarazkow ale mysle ze jak ktos porzadnie wymyje rece potem je wysuszy to bedzie ok. Wazne jest to co armani napisal, wycierajac rece powinnismy wybrac recznik ktory nie pozostawia na rekach zadnych paprochow czy nitek bo to wszystko moze przylepic sie do soczewki i pozniej powstaja posty typu "Bo soczewka mnie kluje co robic?". Co do mycia soczewek i pojemniczka to powtorze chyba tylko co koledzy juz napisali. Soczewki dobrze jest czysicic mechanicznie po mimo tego iz prawie kazdy plyn oferuje nam tzw. No-Rub. 2-3 razy w tygodniu wystarczy ale mozesz to oczywiscie robic codziennie. Pojemniczek natomiast przeplukujemy PLYNEM codziennie i tak jak Lemur pisal pozostawiamy do wyschniecia.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 września 2008, 15:06

    Wed?ug instrukcji ksi??eczkowych, po czyszczeniu mechanicznym zawsze trzeba przep?uka? jeszcze soczewki p?ynem i tak robi?am - nie wk?ada?am do pojemnika, je?li nie by?y przejrzyste. Czasem myli?y mi si? paprochy z b?belkami powietrza ;)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 września 2008, 21:50

    Tak, sa specjalne "zele" do mycia rak, ktore moga wykorzystac osoby noszace soczewki kontaktowe - nie wymaga sie pozniej wycierania w reczniczek

    Takie produkty ma np. firma EYEYE i jej Sanilon dostepny w pojemnosciach 100ml i 600ml
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 września 2008, 15:14

    No prosz?, pierwsze s?ysz?, chyba si? skusz?!
  • Baska011
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 30 września 2008, 14:03
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Baska011 » 30 września 2008, 14:49

    M??j okulista powiedzia? mi,?e pojemniczek mo?na my? wod? z myd?em :d ,ale z tego co tu piszecie to chyba niezbyt rozs?dne. A w?a?nie, co s?dzicie o p?ynie ZeroSeven? Optyk powiedzia? mi ?e ma ten sam sk?ad,co Renu i jest o wiele ta?szy...
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 30 września 2008, 21:23

    Co my s?dzimy to mo?na bardzo obszernie poczyta? tutaj :P
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 września 2008, 22:42

    A o sk?adzie poczytasz tutaj, od Renu si? sporo r???ni.
  • Awatar użytkownika
    kasiek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 28 października 2008, 21:30
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: kasiek » 28 października 2008, 22:04

    Witam! Pod??cz? si? do tematu czyszczenia z takim oto pytaniem: je?li nie zak?adam soczewek przez kilka dni czy konieczna codzienna jest wymiana p?ynu?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 października 2008, 22:10

    Nie jest to konieczne, ale mile widziana jest wymiana np. co 2 dni. Obowi?zkowo na noc przed planowanym za?o?eniem.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 października 2008, 22:11

    kasiek pisze:je?li nie zak?adam soczewek przez kilka dni czy konieczna codzienna jest wymiana p?ynu?
    bylo na forum :P

    Ja proponuje zawsze tak...
    sciagasz -> nowy plyn -> rano wymien na swiezy -> zostaw na kilka dni (max dkilka dni, jezeli dluzej to wymien plyn) -> dzien przed zalozeniem wymien plyn -> nastepnego dnia zakladasz swiezutkie soczewki.
  • Awatar użytkownika
    kasiek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 28 października 2008, 21:30
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: kasiek » 28 października 2008, 22:50

    LEMUR pisze:bylo na forum :P

    Ja proponuje zawsze tak...
    sciagasz -> nowy plyn -> rano wymien na swiezy -> zostaw na kilka dni (max dkilka dni, jezeli dluzej to wymien plyn) -> dzien przed zalozeniem wymien plyn -> nastepnego dnia zakladasz swiezutkie soczewki.
    Kurcze widzia?am, ?e kto? napisze, ?e by?o ale, szuka?am, szuka?am, ale si? nie doszuka?am. Pytam, bo na ulotce do??czonej do p?ynu Solocare Aqua napisano, ?e dopuszcza si? przechowywanie soczewek d?u?ej ni? 30 dni (co wydaje mi si? ciut d?ugo), a przed ponownym za?o?eniem zaleca si? dezynfekcj? przez przynajmniej 5 min. W ka?dym razie bardzo dzi?kuj? za szybk? i rzeczow? odpowied?.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 października 2008, 23:05

    Kasiek - wpisa?am "czyszczenie" w wyszukiwarce i wyskoczy? obszerny w?tek o piel?gnacji.
  • Awatar użytkownika
    kasiek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 28 października 2008, 21:30
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: kasiek » 28 października 2008, 23:25

    Malla pisze:Kasiek - wpisa?am "czyszczenie" w wyszukiwarce i wyskoczy? obszerny w?tek o piel?gnacji.
    Fucktycznie jest dok?adnie to o co mi chodzi?o. Serdecznie dzi?kuj? za pomoc :)
ODPOWIEDZ Posty: 24 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości