ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1
Transitions
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Transitions

    autor: optometrysta.pl » 30 marca 2005, 23:24

    Nowa generacja soczewek Transitions juz na rynku.
    Charakteryzuja sie szybszym czasem reakcji (przyciemnienia i rozjasnienia).

    W porowaniu do NextGeneration przy 23stC szybkosc rozjasnienia jest 3-razy krotsza na korzysc Transitions V with esp.

    Od 4go kwietnia kampania reklamowa w telewizji majaca na celu zwiekszenie swiadomosci marki, soczewek i ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV.

    Dbamy o skore - dbajmy o oczy.

    Soczewki Transitions (NextGenerations, V with esp) u nas w ofercie.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 kwietnia 2005, 15:15

    Reklama emitowana jest na nastepujacych programach. Oczywiscie rozne czasy emisji...
    - polsat
    - tnv7
    - tv4
    - discovery
    - hallmark
  • konraf
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 10 kwietnia 2005, 22:39

    autor: konraf » 10 kwietnia 2005, 22:42

    Witam

    Jaki jest mniej wiece koszt takich soczewek w por??wnaniu do soczewek tradycyjnych?

    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 kwietnia 2005, 23:15

    A co mam rozumiec pod pojeciem 'tradycyjne' (biale, mineralne...???)

    Nie mozna porownywac soczewki fotochromowej z 'biala' bo nie ma w tym zadnego celu ani punktu odniesienia czy cen soczewki bez i z antyrefleksyjna powloka, bo kazda niesie inne korzysci.

    Podam na przykladzie.
    Ja osobiscie nie porownuje dlugopisu jednorazowego z takim ktory ma wymienny wklad. Oba dlugopisy maja swoje za i przeciw... ale zeby kosztowo je przeciwstawic?
    Mozna w ten sposob jak juz porownywac dwa produkty o podobnych wlasciwosciach, podobnym przeznaczeniu, zblizonej klasie produktow.

    A soczewki Transitions Next Generations i nowe soczewki Transitions V with ESP sa pod wzgledem czasu reakcji, stopnia rozjasnienia/przyciemnienia w porownaniu do soczewek mineralnych nie maja i nie bedac miec sobie rownych. Zupelnie dwie rozne technologie, klasy produktu... czy ktos porownuje klase podrozy przyslowiowym maluchem z mercedesem?

    Moze za bardzo sie rozpisalem, ale prosze podac Pana rozumienie 'w porownaniu do soczewek tradycyjnych'

    Zaprawszamy oczywiscie do naszych zakladow gdzie mozemy Panu porownac soczewki Transtions z np. soczewka mineralana fotochromowa, jak rowniez udzielic informacji na temat cen produktow.


    ps. dodam tylko moze troszke offtopic, ze na naszych stronach znajduje sie interaktywne narzedzie umozliwiajace zapoznanie sie z soczewkami Transitions
  • konraf
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 10 kwietnia 2005, 22:39

    autor: konraf » 11 kwietnia 2005, 07:21

    Witam

    Rozumiem, ze zada?em nieprecyzyjne pytanie. Jednak cytowany d?ugopis jednorazowy kosztuje np. 50-80% mniej niz d?ugopis z wk?adem wymiennym, wiec wydaje mi sie, ze mozna szacunkowo poda? o ile szk?a zwyk?e s? ta?sze od Transitions. Osobiscie nie nosze okular??w, a sprawa tyczy mojej malzonki. Nosi obecnie "tradycyjne" szk?a...z tego co wiem to nie szklane ale z tworzywa. Wraz z oprawkami p?aci?a za nie powiedzmy 300 z?. Kilka dni temu zam??wi?a sobie r??wniez szk?a tradycyjne korekcyjne, jednak przyciemniane (na lato). Cena r??wniez z oprawkami oko?o 300 z?. ??cznie wiec robi sie oko?o 600 z?. Chcia?bym sie po prostu zorientowa? (teraz to juz oczywiscie "musztarda po obiedzie" bo okulary zam??wione) czy moze bardziej op?acalne by?oby nabycie szkie? Transitions (2 in 1).
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 kwietnia 2005, 11:38

    konraf pisze:...zam??wi?a sobie r??wniez szk?a tradycyjne korekcyjne, jednak przyciemniane (na lato). (...) ??cznie wiec robi sie oko?o 600 z?.
    Nie wiem czy 'musztarda po obiedzie'. Jak Pan zauwazyl soczewki Transitions przystosowuja sie do warunkow zewnetrznych. W przypadku zakupu barwionych na stale soczewek np. 90% czy 75% moga sie one okazac ze po wejsciu do pomieszczenia czy lekko przycienionego miejsca za ciemne, soczewki Transitions dostosuja sie, wiec nie trzeba pamietac o zmianie okularow. Takze sa praktyczniejsze.

    a za wymieniona kwote moglby juz Pan (czy wspomniana malzonka) stac sie posiadaczem tychze soczewek (a nawet okularow = oprawy + soczewki).
  • lucjusz15
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 11 kwietnia 2005, 22:32
    Lokalizacja: Lesko

    autor: lucjusz15 » 11 kwietnia 2005, 22:42

    Witam!

    Mam poprostu pytanie: ile kosztuj? te soczewki.
    Moja wada wzroku to +7,5 D, i mam pytanie czy m??g?bym sobie takie sprawi?.

    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 kwietnia 2005, 22:53

    lucjusz15 pisze: Mam poprostu pytanie: ile kosztuj? te soczewki.
    Po prostu odpowiadam: zapraszam do zakladu
    lucjusz15 pisze: Moja wada wzroku to +7,5 D, i mam pytanie czy m??g?bym sobie takie sprawi?.
    tak
  • jacopp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 25 kwietnia 2005, 22:20

    autor: jacopp » 25 kwietnia 2005, 22:29

    Witam , mam wad? wzroku -3.25 na obydwu oczach.
    Chcia?bym zapyta? o koszt takich szkie?, w przybli?eniu. Tylko prosz? bez wywod??w jak w poprzednich odpowiedziach np o d?ugopisach :) Tylko konkretn? odpowiedz z przybli?eniem ceny.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 kwietnia 2005, 22:52

    Prosze zapoznac sie z wypowiedzia powyzej...

    zapraszam do zakladu do nas

    Nie ma przyblizonej ceny! Bo rozne sa potrzeby i gusta klientow
    Soczewki sa zarowno:
    - transitions IV
    - transitions V

    rozne powloki antyrefleksyjne
    rozne materialy (polikarbonat, trivex, wysokoindeksowe: 1.60, 1.67)

    poza tym jest jeszcze w ofercie tzw wersja acclimates (nie barwi sie tak mocno jak wersje transitions IV, V) a tym samym jest to tzw. wersja ekonomiczna.

    Szczegolowe informacje udzielamy tylko i wylacznie w zakladach.

    To jest forum dyskusyjne, a nie nasz cennik online!
  • gocha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 16:15

    autor: gocha » 26 kwietnia 2005, 16:34

    mo?e to banalne pytanie ale jestem ciekawa jak? trwa?o?? maj? te soczewki tzn. chodzi mi o to czy np. po 5 latach nadal bed? przyciemnia?-rozja?nia? si? z t? sam? szybko?ci? i z t? sam? si??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 kwietnia 2005, 19:55

    gocha pisze:chodzi mi o to czy np. po 5 latach nadal bed? przyciemnia?-rozja?nia? si? z t? sam? szybko?ci? i z t? sam? si??
    To co Pani opisuje to tzw. proces starzenia sie... jest to nadal bolaczka soczewek fotochromowych mineralnych (szklanych), ktore po okolo dwoch latach nie przyciemniaja sie tak mocno. W soczewkach Transitions, zarowno IV Next Generations jak i Transitions V z technologia ESP problem starzenia sie soczewki zostal wyeliminowany.

    Mozna powiedziec, ze predzej zniszczy Pani soczewke - poprzez zarysowania, niewlasciwe traktowanie, wczesniejsza wymiane spowodowana zmiana wady niz soczewka sie zestarzeje B)
  • jacopp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 25 kwietnia 2005, 22:20

    autor: jacopp » 27 kwietnia 2005, 23:35

    I tu sie pan myli, bo forum to istnieje po to ?eby zada? pytanie i otrzyma? na nie odpowiedz.
    Odstraszacie sobie klient??w t? nachalno?ci? do zapraszania.

    ?egnam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 kwietnia 2005, 23:52

    Jest do zadawania pytan jak najbardziej... jednak na forum nie informujemy o cenach bo nie w tym celu zostalo stworzone... Napisane zostalo wczesniej ze forum nie jest naszym cennikiem (rowniez w grupie - nasze forum widnieje od dluzszego czasu)

    Mozna sie z tym zgodzic lub tez nie.
  • taleja
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 28 kwietnia 2005, 07:04

    autor: taleja » 28 kwietnia 2005, 07:24

    Z tego co si? zorientowa?am, w obecnej chwili do ko?ca maja jest na te soczewki promocja.
    Prosz? poda? procentowo, ile s? dro?sze od tych w tworzywa ( jedna soczewka ok. 70-90 z?)
    Po prostu ka?dy z odwiedzaj?cych to forum internaut??w jest najbardziej ciekawych koszt??w (takie czasy)
    bardzo wi?c prosz? o podanie przyblizonej ceny (mo?e by? przedzia? najta?sze - najdro?sze za jedn? soczewke.
    Z g??ry dzi?kuje
    Taleja
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 kwietnia 2005, 08:24

    taleja pisze:Z tego co si? zorientowa?am, w obecnej chwili do ko?ca maja jest na te soczewki promocja.
    promocja zostala przedluzona na jeszcze okres wakacyjny czyli do konca sierpnia co potwierdzam informacjami na naszych stronach w naszych promocjach

    Odnosnie przedzialu cenowego... to przeciez wystarczy odwiedzic optyka, ktory posiada w swojej ofercie takie soczewki... ustalic dokladnie jaka wersje sie chce:
    - acclimates (wersja EKO) - kategoria transmitancji 2
    - transitions IV Next Generation (trans - 3)
    - transitions V z ESP (trans - 3)

    jaki rodzaj powloki antyrefleksyjnej
    jaki rodzaj materialu (poliweglan, trivex, mineral wysokoindexowy (tylko TransitionsV))
    z jakiej firmy... itp... itd

    Jako ze soczewki Transitions V z technologia ESP (te z reklamy telewizyjnej) sa dostepne TYLKO na wyzszych indeksach w zwiazku z czym porownanie tej soczewki do tradycyjnej mija sie z celem... bo jest znaczna roznica juz pomiedzy soczewka organiczna w indeksie 1.5 a soczewka organiczna o indeksie 1.67 (dodatkowo moze byc asferyczna jeszcze) czy 1.6

    Takze cena za komplet Transitions V moze nawet osiagnac cene duzo powyzej 1000zl za komplet... mozna dodatkowo zastosowac powloke antyrefleksyjna z dodatkowymi wlasciwosciami (oleofobowosc)

    Soczewki Transitions IV Next Generations wystepuja na podstawowym indeksie 1.5 rowniez z mozliwoscia poliweglanu. Dodatkowo rozne powloki z wlasciwosciami jak wyzej opisane.

    Tym postem koncze wywod cenowy i porownania.
    Zawsze prosciej udac sie do optyka w rejonie zainteresowania. Porozmawiac, zobaczyc szybkosc barwienia sie, zobaczyc roznice pomiedzy powlokami, zobaczyc roznice np. grubosci soczewki w indeksie 1.5 a 1.6 czy 1.67... porozmawiac o trivexie czy polikarbonacie... tego nie da sie przez internet...

    A podawanie ceny nie jest adekwatne do potrzeb klienta... Dlatego uznalismy iz to forum dyskusyjne nie bedzie naszym cennikiem online.
ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości