ODPOWIEDZ Posty: 25 Strona 1 z 1
Dziwne uczucie...
  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    Dziwne uczucie...

    autor: pcheelka » 20 września 2007, 16:17

    Soczewki nosz? ju? 3ci miesi?? - do tej pory nie mia?am problem??w, ale od dw??ch dni odczuwam w jednym oku dziwne uczucie. Mianowicie podczas noszenia soczewki, jak i po jej zdj?ciu wydaje mi si? ?e powieka ociera si? o ga?k? oczn?, tak jakby oko by?o za suche b?d? nier??wn? mialo powierzchnie :| Boj? si? ?e mo?e to mie? przyczyn? w tym, ?e nosz? soczewki i cz?sto przez ca?y dzie?, a mo?e to po prostu zm?czenie oka? Lub mo?e ma to swoje przyczyny w tym, ?e mog?am podra?ni? oczy na basenie - by?am w niedziele - a p???niej za?o?y?am soczewki...
    Pytam bo chcia?abym za wczasu zapobiec, bo je?li to ma by? objaw czego? wi?kszego - jakiej? choroby, czy powik?ania z soczewek to chcia?abym zapiec dalszym problemom... Nie chc?rezygnowa? z soczewek, bo dzi?ki nim naperawd? dobrze si? czuj?!
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 20 września 2007, 16:52

    Kiedy? te? co? podobnego u mnie wyst?pi?o, jednak po paru dniach przesz?o. Co by?o tego powodem? Sama nie wiem. Zapewne tak, jak napisa?a? - sucho?? oka lub podra?nienie.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 20 września 2007, 17:58

    Ja mialem raz takie samo uczucie jak zalozylem nieswiadomie soczewke lewa strona na oko. Nie wystapilo od razu tylko po ok. 20minutach... ;) teraz juz zawsze sprawdzam :P
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 września 2007, 22:07

    tez tak mialem ale to przeszlo :) poczekaj jeszcze troche jak nie to smaruj do okulisty bo to moze cos powaznego.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 20 września 2007, 23:41

    Jak widzisz ka?demu prawie si? to zdarza mi oczywi?cie tez :p my?le, ?e wynika to po prostu ze zm?czenia oka, bo jak pisa?a? nosisz soczewki ca?y dzie?, oko ma prawo sie zm?czy? po ca?ym dniu pod "jak?? os?onk?" ;) w przypadku jak czujesz to jeszcze po zdj?ciu soczewki najlepiej zakropl sobie jakimi? kropelkami nawil?aj?cymi, je?li jednak i to nie pomo?e lepiej id? do okulisty mi raz w takim przypadku okaza?o si? ?e mam ranke na oku (wynikiem tego by? tydzie? bez soczewek - katorga dla mnie :p)
    No troch? si? rozpisa?am mam nadzieje ?e jako? pomog?am :p
    Pozdrawiam Asiaczek :)
    Air Optix -3.5
  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    autor: pcheelka » 23 września 2007, 17:10

    Hmm... a mo?e to brak witamin? Bo to uczucie ci?gle mi si? utrzymuje i powieka tak jakby drga.. Nie powiem, ale jest to denerwuj?ce :| Chyba musz? da? swoim oczom odpocz??... :wstyd:
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 24 września 2007, 16:11

    A ja jeszcze si? wcisn? ze swoim pytaniem do tego tematu... ;)

    Czym mo?e by? spowodowane pieczenie oczu przy zak?adaniu soczewek? Tak do minuty, oczy mi ?zawi? i piek? (jakbym potar?a sobie brudnymi r?koma z np. pieprzu :P). Oczywi?cie staram si? dok?adnie my? i op?ukiwa? r?ce z myd?a przed kontaktem z soczewk?. P???niej mi to mija i jest normalnie. :>

    Tak sobie my?l?, ?e to mo?e by?:
    1) oko ju? nie jest 'zadowolone' z soczewek i to odruch obronny :P
    2) wina p?ynu (gdy u?ywa?am AMO nic takie si? nie dzia?o....) Mieli?cie co? takiego, gdy zmienili?cie p?yn?
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 24 września 2007, 16:53

    Soleil pisze:wina p?ynu (gdy u?ywa?am AMO nic takie si? nie dzia?o....) Mieli?cie co? takiego, gdy zmienili?cie p?yn?
    Masz odpowiedz! To wina p?ynu zapewne! Tez tak mia?em gdy uzywa?em ReNu ;]
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 24 września 2007, 19:04

    modern pisze:Tez tak mia?em gdy uzywa?em ReNu ;]
    Tylko ja u?ywam teraz Solo Care Aqua, kt??ry jest w og??le och ach niezawodny...
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 24 września 2007, 20:50

    Soleil pisze:Tylko ja u?ywam teraz Solo Care Aqua, kt??ry jest w og??le och ach niezawodny...
    Hehe nie ma p?yn??w niezawodnych :P Jeden chwali sobie ReNu inny Amo jeszcze inny Solo Care Aqua. To juz kwestia indywidulana- kazdy ma inne oczka :)

    P.S. Ja nie mowilem ze Ty Soleil uzywasz ReNu. Tylko powiedzialem ze jak ja uzywalem ReNu to mia?em taki objaw jak TY masz z Solo... Tak wiec najlepszy pomysl to chyba zmiana p?ynu :)
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 28 września 2007, 23:01

    Mam pytanie...

    Nosze soczewki Ciba Vision Night&Day ... i robie tak , ?e zak?adam je w poniedzia?ek a ?ci?gam np. w ?rode w nastepnym tygodniu(czyli nosze je ok 1,5tyg non stop). I problem mam taki, ?e jak ju? je ?ci?gam to mam wra?enie jakby pod powiek? by? piasek... mam problem z mruganiem a na dodatek oko(zawsze jedno:P ) puchnie i jest czerwone. Ide sp?c budze si? rano z lekko zaczerwienionym okiem ale to po kliku godzinach mija.

    No wi?c... czy to normalne? czy mo?e powinnam cos z tym zrobi?...

    Aha zakrapialam oczko kropelkami(tez Ciba Vision) ale nie bardzo pomagaj?-a raczej w ogole...:(
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 29 września 2007, 00:05

    Asik lepiej no? te soczewki w trybie dziennym, aspij w nich w wyj?tkowych sytuacjach, nie no? ich 1,5 tygodnia non-stop oczy b?d? Ci wdzi?czne, je?eli zdejmiesz soczewki na noc. Lepiej nie oszcz?dza? na p?ynach bo oczy ma si? jedne.

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 29 września 2007, 01:02

    asik, ja nosilem night and day kiedy miesiac bez zdejmowania, ale jak zdjalem to byl bol nie do opisania. poprostu oczy jak sie przyzwyczaja do spania w soczewce to potem je trudno przyzwyczaic do spania bez, ja od maja nie spie w soczewkach air optix tylko nosze je dziennie i jeszcze mi sie zdarza ze czuje bardzo suche oczy po zdjeciu soczewek, poprostu albo spisz ciagle w soczewkach albo wcale z pewnymi wyjatkami jak np, impreza, albo noc w innym domu:P powiem szczerze ze night and day to nie sa soczewki na tyle fenomenalne zeby spac w nich 30 dni, mozna zrobic wyjatek, ale nie przesadzajmy, jeszcze nie ma takiej soczewki zeby bezpiecznie w nich spac, wiec jesli mozna sciagnac to sciagaj!! co do plynu do uzywalem solo care aqua i nie mialem problemu, od niedawna mam renu i szczypia mnie oczy jak wyjmuje soczewki z plynu i wkladam do oka, szczypia tak przez 2min, nawet bylem u okulisty ale powiedziala mi ta pani ze widocznie zmiana plynu tak wplynela na oko, teraz juz mnie mniej szczypia, ale nie kupie juz tego plynu, jednak produkty baush and lomb mi sie slu?a
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 29 września 2007, 10:11

    wolbashi pisze: Lepiej nie oszcz?dza? na p?ynach bo oczy ma si? jedne.
    No kurcze nie o oszczedzanie na p?ynach mi chodzi tylko o wygod?...

    No ale dobrze wiedzie? , ?e jednak nie powinno si? w nich chodzi? tak jak je zachwalaj? :/

    Chyba jednak wr??ce do normalnych airoptix??w:/
    zaakochany pisze:ja nosilem night and day kiedy miesiac bez zdejmowania, ale jak zdjalem to byl bol nie do opisania.
    Najlepsze jest to, ?e jedynym sposobem aby mnie przestaly bolec oczy jest...

    za?o?enie soczewki spowrotem :eek:
  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    autor: pcheelka » 30 września 2007, 20:29

    Hmmm... to dziwna sprawa :| Ja ze sob? mam zawsze krople do oczu, pojeminczek i ma?y p?yn do soczewek, wtedy - nawet je?li nie ?pi? u siebie mog? spokojnie zdj?? soczewki... Kiedy? zdarza?o mi si? zdrzemn?? popo?udniu w soczewkach, ale potem mia?am t? "sucho??" oka i nie by?o to komfortowe. Popieram stwierdzenie, ?e na p?ynie lepiej nie oszcz?dza?. Lepiej kilka razy nawet ?ci?gn?? i za?o?y? z powrotem soczewki - je?li zajdzie taka potrzeba, ni? m?czy? oko 24 h na dob?. Ja staram si? da? oku odpoczywa?, przychodz? z pracy i ?ci?gam "?lepka" - wychodz? zak?adam z powrotem. Nie ma jeszcze takiej soczewki, kt??ra da?aby 100% przep?ywu powietrza. Dlatego te? w weekendy staram si? obni?y? do minimum noszenie soczewek, ?eby oko sobie odpocze?o. Mia?am ju? sytuacje, ?e oczy by?y naprawd? zm?czone i przekrwione a kiedy da?am im odpocz?? od soczewek to sytuacja si? polepsza?a i nawet przez soczewki lepiej si? patrzy?o.
    Warto pami?ta?, ?e oczy te? si? m?cz? i to tak samo jak ze sk??r?: zbyt d?ugo i zbyt du?o balsam??w, tym bardziej sk??ra si? m?czy, poci i ?apie r???ne krostki.
    Z reszt? ka?dy powinien umie? sobie regulowa? sprawy z soczewkami - wed?ug zdrowego rozs?dku - po co p???niej ?a?owa?, ?e si? przesadzi?o.
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 30 września 2007, 20:58

    Asik mi sie wydaje ?e ten b??l oczu po tak d?ugim noszeniu mo?e by? spowodowany ubytkami. A one goj? si? w 24h. Czy? nie lemur?
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 30 września 2007, 21:43

    pcheelka pisze:Ja ze sob? mam zawsze krople do oczu, pojeminczek i ma?y p?yn do soczewek, wtedy - nawet je?li nie ?pi? u siebie mog? spokojnie zdj?? soczewki...Lepiej kilka razy nawet ?ci?gn?? i za?o?y? z powrotem soczewki - je?li zajdzie taka potrzeba, ni? m?czy? oko 24 h na dob?.
    Aczkolwiek Air Optix Night&Day s? przeznaczone do noszenia ich przez 30 dni 24 na dob? (http://www.cibavision.pl/lenses/airopti ... _day.shtml ) wi?c te? tak chcialam je nosic aczkolwiek czasem je zdejmowa?am... kiedy mialam duzy dyskomfort lub kiedy mia?am w planach wyjazd i chcialam dac "odpocza? oczom" zeby nic sie na wyje?dzie nie dzia?o...

    Wi?c troch? dziwi? mnie opinie w stylu - "zdejmuj kiedy mo?esz" , bo r??wnie dobrze mog?abym kupi? "zwyk?e" Air optixy i zdejmowa? je po powrocie ze szko?y...

    A tego chcia?am unikn?c i po to kupi?am te Night&Day...

    Wiem, ?e dla oczu najlepiej jest nie nosi? soczewek... ale mysla?am , ?e skoro te night&day s? rekomendowane do 30dniowego noszenia nonstop to nie s? duzo bardziej szkodliwe niz takie noszone w trybie dziennym...

    I c??? mam pocz???
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 30 września 2007, 22:01

    Widocznie Twoje oczy nie pozwalaj? na noszenie tych (ani pewnie ?adnych) soczewek 24h/dob? przez 30dni ;) to r??wnie? jest sprawa indywidualna, tak jak z wyborem p?ynu, dopasowaniem soczewek etc. A co do ulotki - to zwyk?y marketing :P jeden mo?e tak nosi?, drugi nie :) np. na wszelkiego rodzaju kosmetykach te? pisz? co one to nie robi?... i r??wnie? jednemu ??w kremik pomaga bardziej, drugiemu mniej :)
    \
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 30 września 2007, 22:15

    no ale mysla?am ze jednak soczewki sie czyms r???nia od kosmetyk??w :P i ?e mentalno?c producent??w sie r???ni...

    a o dziwo og??lnie rzecz bior?c to w Night&Day mam najlepszy komfort widzenia... i w ogole wydawa?o mi sie , ?e wreszcie dobra?am sobie idealne soczewki :) no ale nie wiem... c???... bo tak w ogole to wszystko jest ok oprocz tego, ?e po ich zdj?ciu mam wra?enie jakbym mia?a piasek pod oczami...
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 30 września 2007, 22:19

    Asik, wiele razy pisano, ?e soczewki night&day s? lepsze, ale mimo wszystko lepiej zdj?? je ni? si? m?czy?. Wiele razy pisano, ?e najlepiej by te soczewki nosi? w trybie dziennym, jednak?e raz na jaki? czas, gdy si? zdarzy ?e nie mo?esz ich zdj??, bo:

    - jeste? poza domem, a nie planowa?a? tego
    - warunki nie pozwalaj? Ci na zdj?cie soczewek
    - zdarzy?o ci si? za du?o wypi? i troszki nie kontaktujesz ze ?wiatem
    - jeste? w?asnie po super imprezie (niekoniecznie zakrapianej) i padasz ze zm?czenia oraz nie czujesz si? na si?ach by zdj?? soczewki

    Zdarzaj? sie takie sytuacje i w?a?nie wtedy mo?esz spokojnie zasn?? lub przenosi? soczewki ni? norma ok 10 godzin.

    R??wnie? my?l?, ?e oczy trac?c swa os?onk? jak? by?a soczewka przez ostatnie dni, "buntuj? si?". To tak jakby? przez 30 dni nie zdejmowa?a jakiego? banda?a, sk??ra w jego miejscu bedzie sie r???ni?a od sk??ry wok??? niego.

    pozdrawiam

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 30 września 2007, 22:23

    Asik pisze:no ale mysla?am ze jednak soczewki sie czyms r???nia od kosmetyk??w
    Pewnie ?e si? r???ni? ale pami?taj, ?e soczewki s? dopuszczone do obrotu pozaaptecznego, wi?c lekarstwem te? nie s? i zwyk?e reklamowanie ka?dego produktu r??wnie? obowi?zuje, a reklamy bywaj? czasem uog??lnione... popatrz chocia?by na bardzo zadowolon? Otyli? J. jak zak?ada PureVision, a jak wida? nie ka?demu one odpowiadaj? (cho? mnie jak najbardziej :P)
    \
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 30 września 2007, 22:30

    ok rozumiem i dziekuj?:)

    najpierw i tak jeszcze musze przekonac ojca ze soczewki miesi?czne s? lepsze od 3miesi?cznych :maruda:

    moja ostatnia rozmowa:
    -Tato ale miesi?czne s? zdrowsze niz 3miesi?czne
    -To moze skoro te soczewki s? takie niezdrowe to w ogole nie powinnas ich nosic!

    :help:
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 30 września 2007, 22:34

    To podaj mu adres tego forum :D ale koniec, bo delikatny :ot: si? robi ;)
    \
  • malachiaszek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 14
    Rejestracja: 28 czerwca 2007, 10:20
    Lokalizacja: sÂ?upsk

    autor: malachiaszek » 17 października 2007, 12:49

    Soleil pisze:Kiedy? te? co? podobnego u mnie wyst?pi?o, jednak po paru dniach przesz?o. Co by?o tego powodem? Sama nie wiem. Zapewne tak, jak napisa?a? - sucho?? oka lub podra?nienie.
    witam !! nie wiem co sie dzieje 5 miesi?cy stosowania ACUVUE OASYS BEZPROBLEMOWO. .Od 2 tygodni k?uj? mnie strasznie. a tak by?o super.Czy to wina plynu? teraz uzywam Opti-Free Express przedtem plyn amo.MOZECIE cos doradzi?.dodam co 2 tygodnie mam now? pare
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 października 2007, 15:08

    nie wykluczone ze to wina plynu. skoro nie bylo ze tak powiem zadnych zmian typu zapalenia czy inne paskudztwa i nagle po zmianie plynu cos jest nie tak to szukal bym w tym kierunku :)

    kup male opakowanie plynu i spr jak to bedzie wygladalo. jezeli masz obawy to idz do okulisty nie powinno sie bagatelizowac zadnego rodzaju problemow :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 25 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości