ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1
Kropki, plamki w oku?
  • zebra
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 06 czerwca 2007, 18:48
    Lokalizacja: waÂ?brzych

    Kropki, plamki w oku?

    autor: zebra » 19 września 2007, 09:00

    takie ciemne mazy - kropki, plamki i nitki lataj?ce w oczach gdy patrz? na jednolite t?o?
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 19:01 przez zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
    Zebra
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 września 2007, 23:21

    moga to byc tzw mety w ciele szklistym... nic sie z tym nie zrobi, taka uroda oka... dla pewnosci udaj sie do okulisty
  • zebra
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 06 czerwca 2007, 18:48
    Lokalizacja: waÂ?brzych

    autor: zebra » 21 września 2007, 09:40

    No w?a?nie okuli?ci o to pytaj?, skrz?tnie odnotowuj? i tyle, wiec pomy?la?am, ?e nic gro?nego, ale potem pomy?la?am, ?e z lekarzami r???nie bywa, wi?c wol? spyta?.
    Z tego co piszesz wnioskuj?, ?e te plamy s?, i prawdopodobnie nie b?d? si? pog??bia?.
    To mnie dziwi, bo zauwa?y?am je dopiero tego lata, a latek mam troch?, a odk?d zauwa?y?am, to zauwa?am je ju? cz?sto.
    Ale mo?e taka gapa ze mnie.
    Zebra
  • Karina
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 25 września 2007, 01:38
    Lokalizacja: Szczecin

    Re: co to sÂ? te plamki?

    autor: Karina » 25 września 2007, 01:49

    witam,
    ja ostatnio takze zauwazylam na lewym oku plamke. pojawia sie sporadycznie. odnosilam wrazenie, ze widze muche katem oka. chcialabym dodac, ze od kilku dni mialam przekrwione to oko. pracuje w pomieszczeniu gdzie cigle swieca sie zarowki jarzeniowe i jestem narazona na kurz z maszyny.
    prosze o odpowiedz na moje pytanie. kolezanka wspominala, ze to moga byc objawy jaskry, nigdy nie mialam problemow ze wzrokiem. czy to bedzie sie pogarszac?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 września 2007, 12:01

    Karina pisze:witam,
    ja ostatnio takze zauwazylam na lewym oku plamke. pojawia sie sporadycznie. odnosilam wrazenie, ze widze muche katem oka. chcialabym dodac, ze od kilku dni mialam przekrwione to oko. pracuje w pomieszczeniu gdzie cigle swieca sie zarowki jarzeniowe i jestem narazona na kurz z maszyny.
    prosze o odpowiedz na moje pytanie. kolezanka wspominala, ze to moga byc objawy jaskry, nigdy nie mialam problemow ze wzrokiem. czy to bedzie sie pogarszac?
    to nie serwis okulista przez www :/ trudno bedzie cos powiedziec bez przyjzenia sie oku. musisz skonsultowac sie z lekarzem na odleglosc sie nie da ocenic.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 września 2007, 20:03

    Karina pisze:prosze o odpowiedz na moje pytanie. kolezanka wspominala, ze to moga byc objawy jaskry, nigdy nie mialam problemow ze wzrokiem. czy to bedzie sie pogarszac?
    Kolezanka to specjalistka? Ja bym sie nie posunal do stawiania diagnozy na podstwie takiego ubogiego opisu i braku badan.
    Jak sugerowal woozie, trzeba by sie udac na kompleksowe badanie aby moc stwierdzic i wykluczyc pewne "schorzenia"

    Rozumiem, ze wiele osob chce uzyskac informacje konkretne i opisac swoj problem najlepiej jak potrafia, ale pewnych spraw nie da sie stwierdzic bez badania, takze udaj sie prosze do specjalisty celem postawienia trafnej diagnozy a tym samym uspokojenia Cie odnosnie Twoich objawow.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 26 września 2007, 16:36

    itam,
    ja ostatnio takze zauwazylam na lewym oku plamke. pojawia sie sporadycznie. odnosilam wrazenie, ze widze muche katem oka. chcialabym dodac, ze od kilku dni mialam przekrwione to oko. pracuje w pomieszczeniu gdzie cigle swieca sie zarowki jarzeniowe i jestem narazona na kurz z maszyny.
    prosze o odpowiedz na moje pytanie. kolezanka wspominala, ze to moga byc objawy jaskry, nigdy nie mialam problemow ze wzrokiem. czy to bedzie sie pogarszac?
    Ja te? mam takie mroczki przed oczami.A jak mi robili wymaz oka - USG.To mam zmiany w ciele szklistym.Ale lekarz nic nie m??wi?.
  • zebra
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 06 czerwca 2007, 18:48
    Lokalizacja: waÂ?brzych

    autor: zebra » 10 października 2007, 09:06

    Eeeech Ci nic nie m??wi?cy lekarze :/
    W?a?nie sie z jednym z nich rozsta?am.

    Nie dziwcie si?, ?e ludzie pytaj? tu, miast u ?r??d?a. Lekarz co? tam szemrze prawie pod nosem, cz?owiek przej?ty nic nie wiedz?cy - ?yka, a potem dojrzewa do tego, ?e niby wie, ale nic nie wie.
    Bo to co mi zak???ca widzenie to "cia?o szkliste". Tak powiedzia? lekarz. I poza tym nic nie powiedzia?.
    Uzna?am go za niepe?nowarto?ciowego i po?egna?am.
    Zebra
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 31 października 2007, 15:00

    A mi w?a?nie dzisiaj lekarz przepisa? na te cia?a szkliste krople Vitreolent
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 31 października 2007, 19:07

    kasiulka1201 pisze:A mi w?a?nie dzisiaj lekarz przepisa? na te cia?a szkliste krople Vitreolent
    Tylko nie mysl, ze cos ci pomoga :mrgreen:
  • Swallow
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 12
    Rejestracja: 04 października 2007, 14:06
    Lokalizacja: Legnica

    autor: Swallow » 14 grudnia 2007, 17:32

    Ja tez mam takie dziwne maziaje :tak: Jak porusze galka oczna, to one tez sie przesuwaja, niby nie uciazliwe, ale jednak upierdliwe :...:
    Gdy ryzykujesz, moÂ?esz stracic Â?ycie, nie ryzykujac, juz nie Â?yjesz.
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 12 stycznia 2008, 15:40

    Zebra pisze:Bo to co mi zak???ca widzenie to "cia?o szkliste". Tak powiedzia? lekarz. I poza tym nic nie powiedzia?.
    kasiulka1201 pisze:A mi w?a?nie dzisiaj lekarz przepisa? na te cia?a szkliste krople Vitreolent
    ?eby kto? sobie ?le nie pomy?la?:
    cia?o szkliste to jest cz?s? oka, a nie co?, co powoduje widzenie plamek
    widzenie "plamek" jest spowodowane przez "m?ty" w ciele szklistym, czyli co?, jak zabrudzenia
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 marca 2008, 16:17

    Te? mam takie r???nokszta?tne, ma?e plamki, s? one przezroczyste (jak niewybarwione preparaty mikroskopowe) i lataj? jak szalone w odpowiedni? stron? przy poruszaniu ga?k? oczn?. Jak by?am ma?a, my?la?am, ?e mam taki ?wietny wzrok, ?e widz? bakterie ;) Ech, czas to drastycznie zweryfikowa?... Gdy m??wi?am ludziom o tych plamkach, to si? ?miali :( Dopiero okulista powiedzia?, ?e to si? zdarza i w widzeniu nie powinno przeszkadza?, taka "uroda". Na wszelki wypadek mam obserwowa?, czy pojawiaj? si? nowe lub powi?kszaj? obecne. Nic takiego od ma?ego nie mia?o miejsca.

    Dodatkowo mam na jednym oku "guzek", zapewne tzw. t?uszczyk kolagenowy, r??wnie? od bardzo d?ugiego czasu, podobno niegro?ny i bacznie przeze mnie obserwowany.

    BTW, to m??j pierwszy post, witam wszystkich serdecznie! Obserwuj? Forum od miesi?ca, przeczyta?am od deski do deski, jest niesamowite. Mo?na si? z niego dowiedzie? wi?cej ni? od niejednego lekarza/optyka.
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 03 marca 2008, 19:52

    Kurcze w ko?cu si? dowiedzia?am co to s? te plamki, te? je mam, ale za to ja my?la?am, ?e ka?dy takie ma.. do tej pory :P
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 marca 2008, 17:29

    Trochę podrążyłam temat. Nie jesteśmy same na tym świecie. Na Wikipedii jest dość obszerny artykuł, istnieje nawet osobne forum.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości