ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1
Nie mogę czytać!
  • Dalia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 27 sierpnia 2007, 12:33
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    Nie mogę czytać!

    autor: Dalia » 27 sierpnia 2007, 16:34

    Witajcie. Wybaczcie, je?li podobne tematy ju? pojawia?y si? na tym forum, ale jestem tu nowicjuszk? ( tak?e w noszeniu soczewek) Kto? ju? zadawa? podobne pytania, ale wydaje mi si?, ?e mi chodzi o co? innego.
    Opr??cz podstawowych problem??w, takich jak zak?adanie i zdejmowanie soczewek, etc. dochodzi jeden powa?ny: Czy to normalne, ?e w pierwszych dniach noszenia soczewek rozmazuje mi si? obraz podczas czytania ksi??ek czy patrzenia si? w ekran monitora? Nie jest to specjalnie mocne, ale lekko uci??liwe, poza tym zbli?a si? rok szkolny- musz? widzie? dobrze z bliska!
    Dzi?ki, pozdrawiam.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Dalia, łącznie zmieniany 1 raz.
  • ana_be
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 20:07
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: ana_be » 27 sierpnia 2007, 17:14

    Nosz? soczewki stosunkowo nied?ugo, ale gdy przy pierwszej parez mia?am podobne objawy, po ponad tygodniu m?czenia si? posz?am do innego okulisty i okaza?o si?, ?e mia?am kompletnie ?le dobran? krzywizn? soczewek... Osobi?cie proponowa?abym przeczekanie jeszcze kilka dni, a jesli niepo??dane odczucia nie znikn?, p??jd? do innego okulisty. Szkoda by by?o nosi? szk?a, kt??re nie zapewniaj? du?ego komfortu, a wr?cz przeszkadzaj?...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 27 sierpnia 2007, 17:34

    w poczatkowym okresie to raczej normalne daj sie oku przyzwyczaic :)
    jezeli po tyg bedzie to samo to smigaj do okulisty.

    a tak btw to i tak powinnas isc po kilku dniach na wizyte kontrolna (bezplatna)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 27 sierpnia 2007, 21:28

    Ja by?em ostatnio u okulisty na badaniu kontrolnym (po p??? roku). Na szcz??cie wada si? nie pog??bi?a. Ale w?a?nie lekarka zaleci?a mi nauk? (czyli patrzenie z bliska) bez soczewek. Oczywi?cie w szkole odpada, ale w domu jak wiem ?e b?d? si? d?ugo uczy? to mam zalecenie zdj?cia soczewek. A jak nie to czyta? z odleg?o?ci ok 70 cm. W sumie mi si? obraz nie rozmazuje z bliska i nigdy nie rozmazywa?, ale to chyba po to ?eby wada si? nie pog??bia?a.
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 29 sierpnia 2007, 22:44

    jezeli ktos ma krotkowzrocznosc i nosi soczewki, to normalne jest ze do czytania sie obraz moze rozmazywac, najczesciej mija to uczucie po jakims czasie. zawsze bardziej wygodna praca z bliska bedzie w okularach.
    @ PrzemczaN : jak sciagasz soczewki zaloz okulary, jak bedziesz czytal bez korekcji istnieje duzo wieksze prawdopodobienstwo, ze wada sie jednak poglebi.
    Ala
  • Dalia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 27 sierpnia 2007, 12:33
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: Dalia » 01 września 2007, 13:41

    Dzi?ki za odpowiedzi. Dzi? mija tydzie? noszenia soczewek. Z przyjemno?ci? zauwa?y?am, ?e rozmazywanie obrazu jest coraz s?absze. C???, sprawa przyzwyczajenia:)
    Trzymajcie si?;)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 07 września 2007, 18:28

    ja przez prawie 2 miesiace(wakacje) nie nosilem soczewek tylko okulary. dzis przyszly mi purevision i kurde prawie czytac na kompie nie moglem. oczy sie po prostu odzwyczaily :/ pewnie znowu minie troche czasu zanim wszystko worci do normy.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 07 września 2007, 19:00

    Sorry za offtopa :ups:

    Woozie jak juz wypr??bujesz te purevision daj zna? jak one sie spisuj? :]
    Pozdro
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • martuś
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 31 sierpnia 2008, 11:47
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: martuś » 31 sierpnia 2008, 12:14

    mi te? si? obraz z bliska rozmywa gdy nosze soczewki, i jest to nie do zniesienia ;( i to nie tylko przy monitorze czy literki ale tak?e tak poprostu gdy na cos patrze z bliska. Widze tez nieostro gdy jest s?abe o?wietlenie, albo tak wieczorem ;( Czy to mo?e dlatego ze mam astygmatyzm -0,5 i -0,75 a soczewki mam normalne sferyczne, czy mo?e krzywizna soczewki jest zle dobrana? Chodz? w soczewkach 4 dzie? i nie dam rady si? przyzwyczai? do tego- to jest bardzo denerwuj?ce. Co mam zrobic?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 sierpnia 2008, 12:19

    martu? pisze:Co mam zrobic?
    przeczytac forum korzystajac z wyszukiwarki - wielokrotnie poruszany temat.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 31 sierpnia 2008, 13:14

    cho?by w tym w?tku - patrz wy?ej, kr??tka i konkretna wypowied? Ali

    podpowied? z mojej strony - wpisz w wyszukiwark? "akomodacja" albo "z bliska"
ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości