ODPOWIEDZ Posty: 37
Zmiana soczewek na jakie
  • czarnawdowa1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 23:16
    Lokalizacja: Pozna??

    Zmiana soczewek na jakie

    autor: czarnawdowa1 » 22 sierpnia 2007, 20:37

    Witam
    Od 3 miesi?cy masze soczewki
    iwear supreme do noszenia w ci?gu dnia 1 miesi?czne

    +6.00
    bc 8.7
    dia 14.5

    Chcia?bym wyprobowa? soczewki innej firmy My?la?em o firmie J&J {miesi?czne do noszenia w ci?gu dnia )
    Co o nich sadzicie?
    Lub o propozycje innych firm
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 sierpnia 2007, 20:44

    czarnawdowa1 pisze:My?la?em o firmie J&J {miesi?czne do noszenia w ci?gu dnia )
    soczewki J&J zalecane sa jako dwutygodniowe! (bylo wielokrotnie o tym na forum)
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 22 sierpnia 2007, 22:32

    J&J ma soczewk? miesi?czna surevue ale jest to ju? stara soczewka lepiej sie tego nie tyka?. Ja u?ywam purevision wi?c jak pewnie sie domyslasz polece purevision ;p Mia?em soczewki J&J - Acuvue Advance i Acuvue Oasys. Obie by?y gorsze od pure. Wysycha?y po kilku godzinach mimo tego badziewia nawil?aj?cego chydraklir.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 22 sierpnia 2007, 22:40

    Ja polecam silikonowo-hydro?elowe. najlepsze i najta?se s? air optix, ale zdrowsze i mniej wysychaj?ce w ci?gu dnia s? bracia air optix N&D, tyle ?e dro?sze, ale naprawde polecam, niestety nie polecam ju? "fantastycznych" proclear??w bo mi nie le??...wysychaj? po 10h i ciagle czuje ze mam klej w oczach, zreszta po 3 miechach noszenia mam du?o czerwonych ?y?ek, czyli co? jest nie tak, ja wracam do air optix N&D i bede sciagac na noc, najlepsze rozwiazanie, pure vision tez sa dobre (choc mi sie nie sprawdzi?y) to jednak do noszenia ze sciaganiem na noc spox. jeszcze nie polceam acuvue zadnych, bo wszystkie sa podobno nosi?em advanced i oasys i wszystkie wysycha?y oczywiscie mozna wogole zapomniec o spaniu w nich bo wysychaj? jak sie je nosi normalnie. oczywiscie jak sprobuje biofinity i bed? dobre to je bede polecac, bo jest to najlepsza soczewka na ?wiecie je?li chodzi o parametry, zobaczmy na razie ciba wygrywa.jak dla mnie.
    Ps: a o surevue zapomnij, mozesz sprobowac ale uwazaj to nie sa dobre soczewki!!nie slycalem pozytywnej opinii na ich temat.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 22 sierpnia 2007, 22:45

    podaj wiarygodny test kt??ry udowodnia ?e biofinity s? najlepsze
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 22 sierpnia 2007, 23:54

    ech debian wciaz nie wiezysz...no to patrz:
    http://www.revoptom.com/index.asp?Artic ... lesson.htm
    przeczytaj to dok?adnie, wiesz pewnie za rok wymy?la znowu lepsz? soczewke ale ta jest narazie najlepsza, dlaczego?? bo jako jedyna przepuszcza du?o tlenu a zarazem ma a? 48%wody i niewiarygodne kraw?dzie kt??re minimalizuj? do 0.001% mikrouraz??w. dlatego, porpostu nie umiano sobie poradzi? z faktem ?eby soczewka mia?a du?o wody i przepuszcza?a du?o tlenu, pure vision przepuszcza go du?o ale woda??zaledwie 30pare procent, air optix 138dk/t ale 33 bodaj?e procent wody, air optix N&D 175dk/t ale tylko 24%wody, przy tych soczewkach wyko?czenie r??wnie? nie jest super nowoczesne. to jest wystarczaj?cy dow??d, i nie ?e faworyzuje cooper vision, poprostu, kiedy? ciba by?a najlepsza, acuvue czy baush and lomb teraz cooper vision.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 sierpnia 2007, 00:06

    zaakochany pisze:?eby soczewka mia?a du?o wody i przepuszcza?a du?o tlenu,
    Mam do Ciebie pytanie, czy uwazasz ze soczewka powinna byc wysoko uwodniona czy nie?

    Dobra, to bylo retoryczne pytanie. Rozwine mysl...

    Skoro soczewka jest wysokouwodniona i pracujemy w klimatyzowanym czy innych warunkach, ktore powoduja wysuszanie sie.. to soczewka "paruje" czyli traci wode... aby uzupelnic jej brak "bierze" ja z filmu lzowego... jezeli osoba ma problem z filmem lzowym to przy wysokim uwodnieniu szybciej odczuje dyskomfort niz przy nizszym uwodnieniu.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 23 sierpnia 2007, 01:27

    zaakochany pisze:ech debian wciaz nie wiezysz...no to patrz:
    http://www.revoptom.com/index.asp?Artic ... lesson.htm
    A na stronie:

    This course is supported by an unrestricted educational grant from CooperVision

    BUAHAHAHAHAHA rzeczywi?cie wiarygodny i to ca?kiem przez przypadek w tym te?cie wygra?y soczewki firmy coopervision ;p W konia Cie zrobili i tyle, zawsze trzeba patrze? na tego typu dopiski. CooperVision w?a?nie za to zap?aci? tym ludziom kt??rzy robili ten test ?eby napisali najlepsze rzeczy o tych soczewkach, ale ?eby wydawa? si? bardziej wiarygodny to nie wypada napisa? ?e inne soczewki s? tak bardzo do dupy. Gdyby te soczewki "nie mia?y wyj?c najlepiej w tym te?cie" to coopervision nie zasponsorowa?by go. To by?o odrazu ustalone jak ma by?. Chocia? ja sam te? wcze?niej widzia?em ten test ale dopisek zobaczy?em dopiero niedawno.
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 23 sierpnia 2007, 09:55

    LEMUR pisze:jezeli osoba ma problem z filmem lzowym to przy wysokim uwodnieniu szybciej odczuje dyskomfort niz przy nizszym uwodnieniu.
    Te? mi sie wydawa?o, ?e osoby z takimi problemami b?d? mia?y lepszy komfort w soczewkach o ni?szym uwodnieniu. Potwierdza to cytat ze strony o soczewkach Focus N&D :

    "Doskona?e soczewki dla wra?liwych oczu.. Soczewki te mog? stosowa? r??wnie? osoby z nadwra?liwo?ci? na sk?adniki preparat??w piel?gnacyjnych. Ze wzgl?du na niskie uwodnienie 24%, soczewki te s? zalecane r??wnie? osobom ze sk?onno?ciami do "suchego oka".

    :D
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 23 sierpnia 2007, 11:59

    je?li wy wszyscy uwa?acie ze wysokouwodnione sie nie nadaj? do klimatyzacji i suchych oczu, no to czemu proclear compatibles ktore maja 62%wody s? idealne do takiego noszenia?to wszystko zale?y od materia?u, poprostu biofinity maja bardzo dobry materia? kt??ry utrzymuje r??wnowag? mi?dzy wod? i tlenem i ta r??wnowaga by?a tak ci??ko osi?galna w soczewkach silikono-hydro?elowych dlatego te soczewki cooper vision(biofinity) s? fenomenalne, g???wnie ze wzgl?du na materia? aquaform. co do bada? rzeczywi?cie nie zauwa?y?em dopisku ze badania byly sponsorowane przez cooper vision, ale nie przesadzajmy nie mogliby napisa? tylko nieprawdy, podejrzewam ze troch? naci?gneli jako?? biofinit??w, ale nie do stopnia k?amstwa. wi?c lemur parowanie owszem ale w starszych modelach, podejrzewam ze te nowsze soczewki np.procleary s? tak zrobione zeby nie parowa?y, a maj? 62%wody przypomiinam. pogl?dy si? zmieniaj? wraz z post?pem nauki i ci?gle m??wi? nam nowe rzeczy, teraz doszli do tego ze jednak uwodnienie jest wa?ne w soczewce, kiedy? przy produkcji focus N&D my?lano odwrotnie.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 23 sierpnia 2007, 12:23

    biofinity maja bardzo dobry materia? kt??ry utrzymuje r??wnowag? mi?dzy wod? i tlenem
    Dok?adnie to samo pisze prawie ka?da firma o swoich soczewkach. Tak jak pisa?em. W te?cie sponsorowanym b?d? tylko same dobre rzeczy o produkcie. I taki klient o?lepiony testem mysli ?e to s? najlepsze soczewki na ?wiecie. zaakochany z tego co widze to tobie wystarczy ?e powiedz? "nasze soczewki s? super, hiper extra! reszta ssie!" i ty odrazu je kupisz;p
    co do bada? rzeczywi?cie nie zauwa?y?em dopisku ze badania byly sponsorowane przez cooper vision, ale nie przesadzajmy nie mogliby napisa? tylko nieprawdy, podejrzewam ze troch? naci?gneli jako?? biofinit??w, ale nie do stopnia k?amstwa.
    A ja testy sponsorowane traktuj? jako jedne wielkie k?amstwo. Jak chcesz to mog? poda? przyk?ad innych firm (nie zwi?zanych z soczewkami) kt??re te? pisz? jakie? artyku?y i s? tam TYLKO k?amstwa.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 sierpnia 2007, 19:07

    Debian pisze:A ja testy sponsorowane traktuj? jako jedne wielkie k?amstwo
    ja z bardzo duzym przymrozeniem oka... faktycznie zawsze kazda firma znajdzie jakis punkt ktory wykorzysta przeciwko konkurencji... W kazdym tescie sponsorowanym wygrywa produkt firmy bedacej autorem tekstu. Tak jest od zawsze.

    Wazne jest aby porownywac w przyblizonych warunkach, dlatego tak wielu uzytkownikow ma rozne opinie o roznych soczewkach! Kazdy jest inny, ma inny tryb zycia, inne innosci i to powoduje takie zawirowania w wypowiedziach o soczewkach...
  • decima
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1
    Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 18:27
    Lokalizacja: warszawa

    autor: decima » 23 sierpnia 2007, 20:53

    To w koncu lepiej zeby soczewki zawieraly wiekszy procent wody czy nie?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 sierpnia 2007, 21:09

    przewaznie jest tak:
    - jednodniowe - tak (przewaznie okolo >60%)
    - silikonowo - hydrozelowe (nowsza generacja) - nie (przewaznie nie przekracza 35%)
    - hydrozele (starsza generacja) - tak (przewaznie maja powyzej 55%)


    dlaczego tak jest?
    w nowej generacji to material jest bardziej tlenoprzepuszczalny...
    w starszej - nie... wiec mialy wieksza zawartosc wody, ktora to byla/jest wspomagaczem dostarczenia tlenu do rogowki.
    a jednodniowe maja byc jaknajdluzej komfortowe w ciagu tylko jednego dnia, wiec sa najbardziej delikatne, najbardziej wiotkie... bo inny jest ich cel.
  • JacuS
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 13:59
    Lokalizacja: OstroÂ???ka

    autor: JacuS » 24 sierpnia 2007, 01:08

    A jakie soczewki by?cie poradzili przy jak najmniejszych kosztach ??? Mysla?em ?eby kupic kwartalne( solfens 38 inaczej zwane optima FW ), co o nich s?dzicie ???PS. wiem, ?e o tych soczewkach by?o na forum, ale opinii czy ktos uzywa?, czy s? dobre itp. raczej tam duzo nie ma....
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 24 sierpnia 2007, 08:44

    JacuS pisze:A jakie soczewki by?cie poradzili przy jak najmniejszych kosztach ??? Mysla?em ?eby kupic kwartalne( solfens 38 inaczej zwane optima FW ), co o nich s?dzicie ???PS. wiem, ?e o tych soczewkach by?o na forum, ale opinii czy ktos uzywa?, czy s? dobre itp. raczej tam duzo nie ma....
    Odradzam.M??j brat nosi? i nabawi? si? wrastania naczyniek.To jedyne soczewki kwartalne na rynku.Lepiej nie oszcz?dza? na oczach.Kup miesi?czne.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 24 sierpnia 2007, 09:40

    JacuS pisze:A jakie soczewki by?cie poradzili przy jak najmniejszych kosztach ??? Mysla?em ?eby kupic kwartalne( solfens 38 inaczej zwane optima FW ), co o nich s?dzicie ???PS. wiem, ?e o tych soczewkach by?o na forum, ale opinii czy ktos uzywa?, czy s? dobre itp. raczej tam duzo nie ma....
    U?ywam tych soczewek od roku. Nie narzekam. :)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 24 sierpnia 2007, 11:31

    Soleil pisze:
    JacuS pisze:A jakie soczewki by?cie poradzili przy jak najmniejszych kosztach ??? Mysla?em ?eby kupic kwartalne( solfens 38 inaczej zwane optima FW ), co o nich s?dzicie ???PS. wiem, ?e o tych soczewkach by?o na forum, ale opinii czy ktos uzywa?, czy s? dobre itp. raczej tam duzo nie ma....
    U?ywam tych soczewek od roku. Nie narzekam. :)
    To ja si? dziwie co ty masz za okuliste kt??ry jeszcze rok temu dobra? takie soczewki. Moim zdaniem r??wnie? nie nale?y oszcz?dza? na oczach.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 24 sierpnia 2007, 12:33

    Debian pisze: To ja si? dziwie co ty masz za okuliste kt??ry jeszcze rok temu dobra? takie soczewki.
    Zapewne okulista sko?czy? adekwatne do swojego zawodu studia i ma wi?ksz? wiedz? na temat soczewek ni? przeci?tny cz?owiek. ;]
    Nie zawsze 'nowe' znaczy 'lepsze'. Tak jak i 'dro?sze'... Kupuj? ci?gle te soczewki i nie widz? z ich strony ?adnych problem??w, wi?c dlaczego mia?abym si? przerzuca? na inne?
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 24 sierpnia 2007, 21:18

    moim zdaniem co do soczewek nowe, znaczy lepsze, nie wiem jak mo?na nosic optim? czy jakies stare soczewki, mo?e jeszcze powiecie ze nosicie twarde kt??re przemywacie spirytusem?? Soleil, u?ywaj dalej swoich starych i za 5 lat okulista ci powie r???ne ciekawe rzeczy na temat naczynek w twoim oku, mo?e jednak lepiej wypr??bowa?, nowe lepsze soczewki, a nie tkwi? przy starych, soczewki to nie wino, nie s? czym starsze tym lepsze. Ja jestem takiego zdania.debian, nie m?druj sie bo akurat twoje pure vision by?y najlepsze 10 lat temu, to ?e soczewki s? wygodne to ok, ale nie do ko?ca to znaczy ?e dla twoich oczu s? dobre. Je?li jeste? zadowolony z pure vision, no? je dalej to nie s? z?e soczewki ale nie wmawiaj mi innych rzcezy ze wierze do konca w obietnice producenta, no ale k?amstw to raczej tak nie wypisuj?, pr?dzej je porostu zachwalaj?.Badania mo?na traktowa? z przymr???eniem oka, je?li dana firma produkuj?ca soczewki bada swoj? soczewke, ale nie przesadzajmy, nie mogli tylko zachwala? i nic wi?cej, musieli poprze? te "zachwalania"jakim? mocnym argumentem, ja im wierze narazie w 50%, poniewa? nie ma jeszcze na rynku soczewki kt??raby mia?a 128dk/t i 48%wody, wiec co? musi w tym by?, zobaczymy jak ponosimy. Owszem nosze r???ne soczewki i czesto wypr??bowuje nowe. My?l? jacuS, ze soczewki air optix kt??re juz w jednym sklepie internetowym kosztuj? 40zl za 3 soczewki to nie tak zle, a w porownaniu do optimy, ech nie ma porownania....
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 24 sierpnia 2007, 22:42

    purevision nie by?o 10 lat temu. Powsta?y nied?ugo przed air optix night&day (2000 rok). A dla oczu s? bardzo zdrowe skoro FDA i ministerstwo zdrowia dopu?ci?o je do noszenia bez zdejmowania przez 30 dni. S? lepsze od zwyk?ych air optix bo FDA nie pozwoli?o na noszenie ich przez 30 dni bez zdejmowania a purevision dopu?ci?o. Ale i tak wszystkie silikonowo-hydro?elowe s? do?c bezpieczne. Poza tym mi tylko chodzi o to ?eby do ko?ca nie wierzy? testom sponsorowanym - ale nie twierdze te? ?e te biofinity s? z?e. Mog? by? bardzo dobre. Jak wejd? do Polski to kupie sobie jedn? pare i sprawdze.
  • xelosdzu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 00:39
    Lokalizacja: pozna??

    Jakie najlepiej soczewki, wiele pyta?? ... !

    autor: xelosdzu » 26 sierpnia 2007, 01:04

    Witam !
    Jak wida? po postach jestem nowy na tym forum ! Ale nie my?lcie, ?e poszed?em na ?atwizne i od razu was pytam o soczewki. Przeczyta?em wi?kszo?? post??w na temat soczewek i zauwa?y?em wiele opinii, cz?sto sprzecznych ze sob? tzn. ka?dy chwali inne soczewki.
    Jednak zauwa?y?em, ?e wi?kszo?? ludzi u?ywa soczewek 2 tyg. Acuvue 2, Advance, Oasys, a miesi?cznych Air Optix. Pisze tylko o 2 tyg. i miesi?cznych bo takie chce kupi?.
    Ale do rzeczy ! Tak czyta?em te posty i nie mog? si? zdecydowa? jakie kupi? !

    1. Acuvue 2 vs Advance – cen? maj? identyczn?, ale Advance jest z hydro?elem (wi?cej chyba niczym si? nie r???ni?), wi?c lepiej kupi? Advance tak ?
    2. Oasys – Wiem, ?e to najnowsze soczewki, ale s? dro?sze. Wi?c czy op?aca si? dop?aci? ?
    3. Odno?nie Air Optix – s? to soczewki miesi?czne, ale wiele os??b pisze ?e nie ma wi?kszego dyskomfortu ni? 2 tyg. i maj? du?? przepuszczalno?? tlenu prawie tak? jak Oasys, a cenowo wychodz? taniej ! Wi?c mo?e lepiej te ?
    4. No i czy lepiej kupi? soczewki do ci?g?ego noszenia czy mo?e tylko dniowe ? S?ysza?em ?e najlepiej N&D i nosi? tylko w dzie?, ale to podwy?sza koszty !
    Tu wchodzi w rachub? Pure Visio lub Air Optix N&D. ( te s? chyba lepsze – wi?cej tlenu)

    Aha zamierzam nosi? soczewki tylko do szko?y i na jakie? okazje ! Ale jednodniowe odpadaj? bo do szko?y chodz? codziennie :) DO okulisty si? dopiero si? wybieram wi?c nie wiem jak? mam krzywizne itd. …

    I w sumie ostatnia sprawa, czemu m??wicie ?eby nie kupowa? na [nazwa - regulamin] ? Tam jest taniej o jakie? 20 % a nie wydaje mi si? aby sprzedawali podrobione ! ? Licz? ?e admin mi odpowie, bo mo?e to co? z regulaminem :)

    Pozdrawiam i sorry za k?opot i tyle pyta? :D
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 sierpnia 2007, 01:52

    xelosdzu pisze: 1. Acuvue 2 vs Advance – cen? maj? identyczn?, ale Advance jest z hydro?elem (wi?cej chyba niczym si? nie r???ni?), wi?c lepiej kupi? Advance tak ?
    roznia sie, Advanced ma Hydraclear, srodek nawilzajacy, poza tym jest nieco nowsza soczewka
    xelosdzu pisze: 2. Oasys – Wiem, ?e to najnowsze soczewki, ale s? dro?sze. Wi?c czy op?aca si? dop?aci? ?
    Jak wszedzie, cos co jest lepsze, nowsze jest drozsze. Czy sie oplaca - temat ktory niejako nie podlega dyskusji, kazdy wedle siebie.
    Oasys to juz silikonowo-hydrozelowa soczewka!
    xelosdzu pisze: 3. Odno?nie Air Optix – s? to soczewki miesi?czne, ale wiele os??b pisze ?e nie ma wi?kszego dyskomfortu ni? 2 tyg. i maj? du?? przepuszczalno?? tlenu prawie tak? jak Oasys, a cenowo wychodz? taniej ! Wi?c mo?e lepiej te ?
    moze...
    Jak sam zauwazyles, sa rozne opinie, bo kazdy z nas jest inny, jednemu pasuje A, drugiemu B... ile produktow tyle opinii.
    xelosdzu pisze: 4. No i czy lepiej kupi? soczewki do ci?g?ego noszenia czy mo?e tylko dniowe ? S?ysza?em ?e najlepiej N&D i nosi? tylko w dzie?, ale to podwy?sza koszty !
    Tu wchodzi w rachub? Pure Visio lub Air Optix N&D. ( te s? chyba lepsze – wi?cej tlenu)
    Ponownie jak wypowiedz wczesniej, cos co jest do ciaglego noszenia jest bardziej zaawansowane a tym samym koszty produkcji i koszt zakupu jest wiekszy, ale tez i inny komfort noszenia.

    Moze udaj sie do specjalisty ktory oferuje w cenie badania soczewki probne, wtedy sam przekonasz sie co jest dla Ciebie najlepsze.

    ps. watek zostal polaczony, bo po co dwa takie same lub podobne watki?
  • xelosdzu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 00:39
    Lokalizacja: pozna??

    autor: xelosdzu » 26 sierpnia 2007, 17:56

    Dobra rozumiem, ale czemu m??wicie ?eby nie kupowa? na [nazwa - regulamin] ? Tam jest taniej o jakie? 20 % a nie wydaje mi si? aby sprzedawali podrobione ! ? Licz? ?e admin mi odpowie, bo mo?e to co? z regulaminem ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 sierpnia 2007, 18:05

    xelosdzu pisze:bo mo?e to co? z regulaminem ?
    o co Ci dokladnie chodzi z naszym regulaminem? Cos wyjasnic niejasnego?

    odnosnie "prawidlowosci" sprzedazy na [nazwa - regulamin] to
    viewtopic.php?t=497
    soczewki ktore nie powinny byc sprzedawane na rynku europejskim oferowane sa jako NOWOSC :D (sic!)

    Poza tym soczewki tanieja i w niektorych salonach cena nie jest wcale wieksza niz 20%!
    U nas Air Optix Night&Day normalnie (bez zadnych promocji) kosztuje 85zl za 3pack, 6pack kosztuje 150zl
    a teraz poszukaj na [nazwa - regulamin] i dolicz koszty przesylki :P
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 27 sierpnia 2007, 11:35

    Co do nowszych, lepszych i si?? rzeczy dro?szych soczewek.
    Warto rozejrze? si? w cenach, gdy? czasami lepsze (nowsze) soczewki mozna zanale?? taniej :).
    M??j przyk?ad:
    Kupowa?em soczewki soflens 66 w [nazwa regulamin] (chyba najtaniej w Olsztynie) 20 z? sztuka (razem 40 co miesi?c), gdy zacz??em kupywa? Pure Vision kupi?em na pr??b? jedna par? po 14 z? za sztuk? + 7 z? koszty przesy?ki (razem 35z?). W [nazwa regulamin] chcieli 30 z? za sztuk? :ups: .
    Jeszcze taniej wychodzi gdy bierzesz ca?e opakowanie (6 lub 7 sztuk w op.)

    Warto wi?c poszuka? w internecie, zw?aszcza ?e jest wiele dobrych sklep??w.
    Pomy?l wi?c xelosdzu raczej nad lepszymi (nowszymi) soczewkami
    S? w por??wnywalnej cenie do innych, a czasem jak wida? na moim przyk?adzie mo?na kupi? je taniej.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 27 sierpnia 2007, 12:58

    Oasys to juz silikonowo-hydrozelowa soczewka!
    Acuvue Advance to te? jest soczewka silikonowo-hydro?elowa.
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 27 sierpnia 2007, 22:29

    Skoro tu ju? mowa o soczewkach Oasys to chcia?am o co? zapyta?. Nosze je od kwietnia i do tej pory my?la?am ?e s? miesi?czne i tak je nosi?am. Tak zreszt? powiedzia? mi w kwietniu okulista. Teraz jednak patrzy?am na internecie i prawie wsz?dzie pisze ?e s? one dwutygodniowe. To jak to jest? By?y miesi?czne, a teraz produkuj? dwutygodniowe? Od zawsze by?y dwutygodniowe? A jak nie to od kiedy. Jest to dla mnie wa?ne bo po pierwsze nosze je zawsze przez miesi?c a po drugie mam od?o?one w sklepie te w?a?nie soczewki dla mnie i je?li pomi?dzy kwietniem a dniem dzisiejszym wyst?pi?a zmiana z miesi?cznych na dwutygodniowe to musz? si? dowiedzie? jakie mi s? sprzedawane...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 sierpnia 2007, 22:49

    *Olka* pisze:To jak to jest? By?y miesi?czne, a teraz produkuj? dwutygodniowe? O
    Bylo juz o tym wielokrotnie na forum.... sa produkowane - od zawsze - jako dwutygodniowe - tak jak wiekszosc soczewek Johnsona.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 27 sierpnia 2007, 22:55

    acuvue od zawsze dwutygodniowe. Tu masz temat o tym. http://forum.optometria.info.pl/viewtop ... ght=acuvue
ODPOWIEDZ Posty: 37

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 21 gości