ODPOWIEDZ Posty: 37
powikłania po soczewkach
  • popak
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 16:10
    Lokalizacja: daleko

    powikłania po soczewkach

    autor: popak » 20 sierpnia 2007, 16:21

    Witam wszystkich.
    Pisze tu bo mam problem. Od niedawna nosze soczewki acucue advance. (tzn nosi?em je do dzis :(.... okulistka ktora mi je dobierala powiedziala ze wszystko jest ok , podobno soczewka odpowiednio sie porusza?a na oku
    Dzi? wszytko sie zmieni?o.....
    Po tym jak zauwazylem ze mam zbyt wiele wrastaj?cych zylek w oku postanowilem sie skontaktowac z moja okulistka ;/ no i to zakonczylo sie fiaskiem... oznajmila ze juz nie przyjezdza do mojej miejscowosci i juz nie przyjmuje pacjent??w
    Wiec szybko zapisalem sie do innej okulistki... starsza kobieta znaj?ca sie na rzeczy.... ta zobaczy?a oko pod lampa szczelinow? powiedziala ze musze odstawic soczewki bo jest zbyt wiele naczynek i ze soczewka byla zbyt ciasna uwiera?a rog??wke i porobily sie blizny................
    Przypsia?a mi takze Vit B2, ma?? Vita-Pos i kropelki jakies nie moge rozczytac... chyba Flonex...
    i tu pytanie do was- ekspert??w soczewkowych... czy to cos powaznego.... czy bede mogl jeszcze nosic soczewki.... moze ktos z was mial cos powaznego...
    Dobrze ze zareagowa?em tak wczesno..... nie wiadomo co by moglo sie stac

    Dodam jeszcze ze moje oko wygl?da podobnie jak tu http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=604 na rysunku B.....

    DLACZEGO NA TYM ?WIECIE S? LEKARZE I TABORETY????
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez popak, łącznie zmieniany 1 raz.
  • JacuS
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 13:59
    Lokalizacja: OstroÂ???ka

    autor: JacuS » 20 sierpnia 2007, 16:41

    Nie wiem czy to jest to samo, ale ja tez pierwsze kilka dni mialem czerwone oko, podobnie jak Tu u Ciebie. Dopiero po 3-4 dniach jak dobrze wyczy?ci?em te soczewki i nie dotyka?em oka zeby go nie podra?ni? to teraz juz normalne mam oczy. Apropo ja mam wredn? okulistke, takiego jak to nazwales taboreta.
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 20 sierpnia 2007, 18:20

    Poczekajmy na specjalist??w :)
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 sierpnia 2007, 19:33

    Czy bedziesz mogl nosic soczewki... zapewne tak... moze nie... czas pokaze... na czas leczenia napewno soczewki sa do odstawienia!
  • popak
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 16:10
    Lokalizacja: daleko

    autor: popak » 20 sierpnia 2007, 19:49

    Dzieki bardzo Lemur za pocieszenie :prosze:
    Powiedz mi jeszcze czy to co ja mam to cos powa?nego?? Dobre s? te kropelki i mascie co mi zapisa?a ta okulistka?? I wreszcie- czy chocia?by w ma?ym stopniu znikn? mi te ?y?ki kt??rych szczeg??lnie duzo mam po bokach t?cz??wki??

    w oczekiwaniu na powr??t do zdrowia.......................
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 sierpnia 2007, 20:16

    popak pisze:I wreszcie- czy chocia?by w ma?ym stopniu znikn? mi te ?y?ki kt??rych szczeg??lnie duzo mam po bokach t?cz??wki??
    Daj sobie pare dni spokoju... poczekaj az leki przepisane zaczna dzialac... nie od razu znikna, ale powinny napewno sie zmniejszyc...
  • Wondy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 9
    Rejestracja: 13 marca 2008, 23:52
    Lokalizacja: PÂ?ock

    autor: Wondy » 31 marca 2008, 12:55

    i jak, wyja?ni?o si? co??

    nosze Oasysy nieca?e tyg (max do 8h dziennie, czasem mam dzien lub 2 przerwy, wieczorami zmieniam na okualary i przynajmniej raz dziennie zakrapia?em sobie oczy kroplami hyabak) i dzis zobaczy?em, ?e mam badzo duzo ?y?ek na bia?ku oka:/

    Czy takie te nacznka krwiono?nie same mog? znikn??? Czy jak sie ju? pojawi? na oku to amen:/
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 31 marca 2008, 14:01

    Wondy, znikn?, znikn?. Widoczne naczynka to nie wrastaj?ce naczynka! Oasysy wielu ludziom podra?niaj? oczy, ja akurat mam po nich bia?e, czasem widoczne s? 1-2 ?y?ki. Je?li jest to podra?nienie, to mo?e ust?pi? samoczynnie, czasem jednak zachodzi konieczno?? zmiany soczewek na inne - na rynku jest tyle modeli, ?e nie ma sensu m?czy? si? w nie do ko?ca pasuj?cym.

    popak, jakie mia?e? parametry? Moja okulistka stosuje metod? przepisywania nieco wi?kszej krzywizny i prawie nikomu nie zapisuje Advance 8.3. Ciekawe co s?dz? o tym sposobie "powagi lekarskie".
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 31 marca 2008, 14:26

    W moim uzaniu acuvue oasys i advance s? jednymi z gorszych soczewek. Nosi?em obie soczewki i nabawi?em si? blizn po wrastaj?cych naczynkach, w jednym oku do dzi? daj? o sobie czasami nie?le zna?. Nie wiem z jakiego mateir??u zrobione s? te soczewki, ale ja ich kompletnie nie tolerowa?em i osoby kt??re znam, kt??re nosi?y te soczewki, m??wi? to samo. Podejrzewam ze J&J wypu?ci? na rynek jaki? niewypa?, i tak jak ostatnio okaza?o si? ze w advancach jednak spac nie mozna, tak niedlugo okaze sie ze w oasysach tez.
    Co do naczynek, zylki na oku to podraznione oczy, ale wrosniete naczynka mozna dostrzec w lustrze pod ?wiat?o. To taka sie? paj?czynek dochodz?ca do rog??wki, u mnie s? one widoczne. Idz do specjalisty, przedstaw problem i on/ona Ci powie czy jest mo?liwo?c dalszego noszenia soczewek. Ja musia?em zrobic przerwe 6tygodniow?.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 31 marca 2008, 15:42

    Mnie akurat nic si? w nich nie dzieje (odpuka?), spo?r??d Johnson??w widz? wyra?n? r???nic? na korzy?? Oasys??w. Ale ja nosz? nieregularnie, jakie? 3x w tygodniu. Chcia?abym wypr??bowa? inne, ot tak dla por??wnania, np. N&D w trybie dziennym i sprawdzi?, czy r??wnie? b?d? pojawia? si? czasem pojedyncze ?y?ki. Nikt mnie nie przekona, ?e noszenie codziennie od przebudzenia do p??j?cia spa? (nie wspominam ju? o nocach) jest zdrowe. Te? mnie zastanawia, jak to si? dzieje, ?e akurat ten producent wypuszcza soczewki miesi?czne, kt??re mo?na ewentualnie nosi? non stop przez tydzie?, a potem zmienia je na 2-tygodniowe bez mo?liwo?ci spania...
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 31 marca 2008, 17:04

    Ja nosi?am Acuvue Advance i Oasys i nie narzeka?am (albo tylko mis ie wydawalo ?e s? ok, bo nie mia?am por??wnani), ale jak zmieni?am na Air Optixy to CZUJE du?? r???nice. Je?li chodzi o ?y?ki widoczne na oku to nie mam raczej problem??w, chocia? czasami wieczorem oczu mam lekko czerwone (ale to chyba od zm?czenia).

    W moim przypadku po prostu czu?am na oku soczewki Johnsona i cz?sto obraz mi sie zamazywa? albo...hmm..nie wiem jak to opisa?, ale jak mrugn??am za mocno albo potar?am oko to np. oczy kogo? kto sta? ok.5m ode mnie dwoi?y sie :zdziwko:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 31 marca 2008, 19:26

    Naczynka mo?na zauwazyc w lustrze, w dobrym o?wietleniu pod lup? jak napisa? zakochany. Naszcz??cie okulista mie powiedzia? ?e u mnie jest to jeszcze w minimalnym stopniu. U mnie robi?y si? tylko w przypadku noszenia Acuvue Advance i do tego zrobi?o si? kilka nieodwracalnych ?y?ek na bia?ej cz??ci oka. Malla bardzo rzadko nosisz soczewki wi?c dla ciebie te acuvue mog? by? dobre, ale niestety dla ludzi kt??rzy potrzebuj? nosic codziennie po 14 godzin s? niewystarczaj?ce. Wiem, ?e to jest sprawa indywidualna, ale ka?dy kogo znam to narzeka na te soczewki, na tym forum tak samo wi?c to napewno nie przypadek.
  • Inka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 25
    Rejestracja: 07 marca 2008, 00:25
    Lokalizacja: Jastrz??bie Zdr??j

    autor: Inka » 31 marca 2008, 21:25

    Witam wszystkich!
    Od jakiego? czasu jestem na tym forum,czas doda? co? od siebie.
    Soczewki nosz? od 87 roku,wi?c "troch?" wi?cej,ni? niekt??rzy forumowicze maj? latek :brawo:
    W Advance (jak zreszt? wszystkich innych) chodzi?am cz?sto po kilkana?cie godzin i by?o o.k.
    Nosi?am ju? wiele soczewek r???nych firm,r??wnie? J&J-chyba wszystkie,jakie by?y w ich ofercie. I w?a?nie np.Advance i OASYS nie powodowa?y u mnie ?adnych podra?nie?,natomiast moje oczy nie toleruj? PureVision,kt??re wi?kszo?? tak wychwala.
    (teraz nosz? AIR OPTIX)
    Zreszt? po latach noszenia zauwa?y?am,?e zdarza?o si?,?e np. moje oczy przestawa?y tolerowa? soczewki(niezale?nie,jakie nosi?am),a po jakim? czasie wszystko wraca?o do normy. Pewnie przyczyn mog?o by? wiele (np.jakie? alergie,za?ywanie lek??w,hormony i B??g wie co jeszcze?) Raz si? okaza?o,?e prawdopodobnie mam uczulenie na p?yn itp,itd. Wi?c by?abym ostro?na co do porad w stylu "u mnie si? nie sprawdzi?y i wiele os??b na nie narzeka,wi?c dla ludzi kt??rzy potrzebuj? nosi? codziennie po 14 godzin s? niewystarczaj?ce ".U mnie si? nie sprawdzi?y, tak zachwalane, PureVision.
    Jeszcze jedno,co do spania w soczewkach: nie ulega w?tpliwo?ci,?e nie jest to szczyt marze? dla oka,ale je?eli kto? to toleruje to dobrze,tylko bez przesady! Moje oczy nie dopuszczaj? takiej opcji :nie: ,i pomimo,?e mog? chodzi? w szkie?kach nawet po kilkana?cie godzin,to spanie w nich w og??le nie wchodzi w gr?-nawet kr??tka drzemka powoduje,?e wygl?dam jak na ustawicznym kacu :lol: Wi?c nie ma co m??wi?,kt??re s? lepsze czy gorsze do spania,bo to ka?dy musi sam wypr??bowa?.
    Jeszcze jedna sprawa.Zauwa?y?am,?e wielu okulist??w i optyk??w ma w nosie tzw. dobro pacjenta,sprzedaj? (a w?a?ciwie pr??buj? wciska?) to,co maj?(albo z czego maj? wi?ksz? kas?) By?am ju? w wielu salonach,to wiem co m??wi? (najgorzej jest moim zdaniem w bardzo reklamuj?cej si? "sieci??wce"-nikt mnie nie nam??wi ju? do wizyty u nich)
    Ma?y spos??b na takich cwaniak??w: trzeba poszpera?,zdoby? jak?? wiedz?,a w saloonie udawa? tak zwanego g?upka :wink: i zadawa? naiwne pytania.Po odpowiedziach od razu mo?na si? zorientowa?,czy pani z np.[nazwa regulamin] chce nam co? wcisn??,czy traktuje nas powa?nie.Zdarza?o mi si? tak robi? :devil2:
    Ja mam to szcz??cie,?e mieszkam rzut beretem od Lemura,wi?c nied?ugo si? do Niego wybieram.
    Pozdrawiam wszystkich mniejszych i wi?kszych "?lepak??w" :spoko:
    P.S. i si? cieszcie,?e nie musicie swoich soczewek gotowa?,u?ywa? kilku p?yn??w na raz(jak to dawniej bywa?o :tak: ),albo dr?e?,?eby ich nie uszkodzi?-bo macie np.b.drogie szkie?ka roczne....
    Pozdrawiam

    Ewelina
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 kwietnia 2008, 18:12

    Inka, jeste? skarbem na tym forum, dziewczyna z baga?em do?wiadcze? :)
    Moja kumpela z pracy nosi Ac.Advance odk?d wesz?y na rynek, nie ma z nimi najmniejszych problem??w (?adnych sucho?ci, zamgle?, podra?nie?, naczynek), podczas gdy np. Optix??w ani "nonstop??w" nie mog?a znie??.
  • Inka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 25
    Rejestracja: 07 marca 2008, 00:25
    Lokalizacja: Jastrz??bie Zdr??j

    autor: Inka » 01 kwietnia 2008, 23:39

    Dzi?ki Malla :-D
    My?l?,?e jeszcze paru takich "weteran??w" by si? znalaz?o.
    Nie uwa?am si? za eksperta,ale zawsze ch?tnie s?u?? rad?,bo jednak nosz? te "szkie?ka" 21 lat(z ma?ymi przerwami)
    Sama ch?tnie czytam Wasze wpisy(szczeg??lnie Lemura),bo zawsze mo?na si? czego? ciekawego dowiedzie?.
    Chocia? czasami niekt??re pytania s? irytuj?ce,nie wiem,czy pytaj?cy nie zdaj? sobie sprawy,?e nie da si? na odleg?o?? postawi? diagnozy.Ale widz?,?e cierpliwo?? niekt??rych jest anielska :wink: Szczeg??lnie,gdy kto? pyta o rzeczy,kt??re niejednokrotnie by?y wyja?niane (wystarczy poszuka?),albo zadaje takie pytania,gdzie wiadomo,?e jest na nie w stanie odpowiedzie? tylko specjalista po obejrzeniu delikwenta.
    Takie troch? p??j?cie na ?atwizn?.
    Fajnie,?e jest takie forum,ja d?ugo musia?am radzi? sobie sama (jak to by?o,jak nie by?o internetu :w00t: )
    W miar? mo?liwo?ci b?d? si? w??cza? i odpowiada? na pytania (na kt??re da si? odpowiedzie? na odleg?o??)
    Pozdrawiam

    Ewelina
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 16 kwietnia 2008, 11:20

    Mam nadziej?, ?e to dobry temat, a mianowicie....

    Tak jak kto? wcze?niej napisa?, widz? w lustrze jak na bia?ku oka (nie wiem czy u?y?em poprawnej nazwy) zauwa?y?em po bokach takie ma?e czerwonawe ?y?eczki. Nie boli, nie piecze , nie sw?dzi (odpuka?), ale nie jestem te? spokojny. Okulist? mam w pi?tek. I to zabawne, ?e raz ich jest wi?cej, a raz mniej. I si? zastanawiam czy to brak przyzwyczajenia mego oka czy co? bardziej powa?niejszego....

    A czy do okulisty i?? w starych soczewkach (skoro b?d? chcia? je zamieni? na inne), czy wystarczy, ?e b?d? mia? je w pojemniczku (lub mia? przy sobie opakowanie od nich)?
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 kwietnia 2008, 11:40

    Pan Hilary pisze:A czy do okulisty i?? w starych soczewkach
    no i teraz tak...

    my zawsze zalecamy - jezeli to nie wizyta kontrolna - ale badanie ostrosci wzroku przyjsc bez soczewek - tzn nie miec ich na oczu przed badaniem 3-4h...

    tak wiec jezeli bedziesz mial badana - a raczej po dluzszym okresie powinienes - to lepiej isc w okularkach

    Jezeli to wizyta kontrolna - to oczywiscie w soczewkach, jezeli nie ma zadnego urazu, draznienia itp.
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 16 kwietnia 2008, 12:26

    Ok, ale je?li ostatnio (miesi?c temu) mia?em badany wzrok (-4,00 w soczewkach, -4,25 w okularach), a teraz id? na badanie (do innego lekarza, pisa?em w innym temacie, dlaczego do "tamtego" nie id?) w sprawie tych tyci "?y?eczek" i zamiany soczewek na inne, to teraz mam zagwostk? czy i?? w soczewkach czy nie.... kurcz?....
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 16 kwietnia 2008, 14:40

    Na kontrol? id? w soczewkach. Mo?esz wzi?? ze sob? pude?eczko i p?yn, je?li si? oka?e, ?e b?dziesz musia? ?ci?ga?. Je?li nie, to lepiej na?o?y? w domu i w takich parugodzinnych przyj?? si? pokaza? ni? zak?ada? na miejscu i ogl?da? szk?o, kt??re jest raczej czyste. Ewentualne wrastaj?ce naczynka lekarz widzi nawet z na?o?on? soczewk?. Poza tym warto da? obejrze? i pos?ucha? komentarza na temat ilo?ci nagromadzonych osad??w i ewentualnej higieny (ka?demu si? wydaje, ?e dzia?a sterylnie jak chirurg, a nieraz nies?usznie przep?ukuje si? szk?a pobie?nie, "w ko?cu p?yn zrobi swoje"). Im wi?ksze tendencje cz?owieka do osad??w bia?kowych, tym kr??tszy dopuszczalny termin wymiany (np. gdy stosuje si? antykoncepcj? hormonaln? - moja przyjaci???ka w kwartalnych wytrzymuje 2 miesi?ce).

    Popak - mia?e? mo?e krzywizn? 8,3? Druga okulistka wspomnia?a Ci, ?e soczewka by?a "za ciasna". Je?li to kwestia rozmiaru, to w jaki spos??b Ci taki dobrano? W moim przypadku dosta?am na pocz?tek za du?e (Advance 8,7), bo akurat takie by?y dost?pne dla mojej wady, potem ju? nosi?am mniejsze. 8,7 by?y ewidentnie za du?e, wg badania powinnam mie? 8,4-8,5, czyli niby niewiele mniej. Moja okulistka twierdzi, ?e w pilnych lub nietypowych przypadkach lepiej wzi?? lekko za du?e ni? lekko za ma?e, a u?ytkownik Johnson??w (grrr, czemu one s? najszerzej dost?pne!) mo?e nie poczu? r???nicy mi?dzy 8,3 a 8,7 opr??cz ruchomo?ci soczewki, za to poczuje j? oko po jakim? czasie - prawdopodobnie tak jak Twoje :(
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 16 kwietnia 2008, 18:13

    Chyba tak zrobi?, za?o?? kilka godzin przed i p??jd?. Okulista zobaczy, popatrzy i wybada, co i jak z tymi moimi oczami.... nie mog? si? doczeka? wizyty i tego, co mi lekarz powie....
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 16 kwietnia 2008, 19:30

    Tylko si? wy?pij porz?dnie! ;)
    \
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 18 kwietnia 2008, 17:50

    Ok, by?em, soczewki za?o?one, normalnie badanie, powiedzia?em co i jak, lekarka przepisa?a mi Opatanol i na tym si? sko?czy?o (2 razy dziennie przez dwa tygodnie), nie powiedzia?a, sk?d, dlaczego mi si? to pojawi?o, bo nie wie. Ja specjalnie zapyta?em czy to przez to, ?e moje oko jeszcze nie przyzwyczajone czy co? z soczewk? czy inny objaw. A powinno przej?? w ci?gu tych 2 tygodni. Mam nadziej?....
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 kwietnia 2008, 19:17

    Te krople dosta? r??wnie? barteklwc z w?tku o Optixach na, jak to okre?li?, "zmiany na powiekach". Mo?esz zerkn?? do ulotki i poczyta?, na co jest przepisywany ten lek?
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 18 kwietnia 2008, 19:45

    Hmmmm....

    "Opatanol jest przeznaczony do leczenia podmiotowych i przedmiotowych objaw??w sezonowego alergicznego zapalenia spoj??wek."

    "Opatonol jest lekiem stosowanym leczeniu chor??b alergicznych oczu. Jego dzia?anie polega na zmniejszaniu nasilenia reakcji uczuleniowych."

    No i chyba tyle (tyle by?o w ulotce).... w?a?nie mam wieczorem sobie krople zaaplikowa?.

    [ Dodano: 19 Kwi 2008 10:20 ]
    To jeszcze raz ja, stosuje ten preparat i mam nadziej?, ?e za jaki? czas (nie wiem, kilka dni) b?d? jakie? pierwsze efekty, w ko?cu dwa tygodnie mam u?ywa?.

    W sumie oczy nie bol?, nie sw?dz?, nie szczypi?, czy to z soczewkami czy bez i si? zastanawiam, bo kto? mi zasugerowa?, ?e to mo?e by?... alergia? W?a?nie czytam ten temat: http://forum.optometria.info.pl/viewtop ... ht=alergia i zastanawiam si?, co o tym my?le?. Nie wiem czy ten preparat, kt??ry mam (niby przeciwalergiczny), ale nie wiem czy w tym tkwi s?k, bo cieniutkie ?y?eczki jak s?, tak s?. A co b?dzie jak postosuje i nie przejdzie? Albo przejdzie, a po odstawieniu leku znowu to samo b?dzie? Ja chcia?bym wierzy? w wariant optymistyczny, ?e lek zadzia?a i znikn? ?y?ki.

    Do soczewek ju? si? niemal przyzwyczai?em i og??lnie mi jest w nich lepiej, a perspektywa, ?e co? jest nie tak i tylko okulary jest ekhm... nieweso?a.

    No, ale czas poka?e, a ja ju? nie zanudzam sob? :spoko:

    [ Dodano: 21 Kwi 2008 08:31 ]
    NOWO??

    A wi?c dzisiaj by?em u optyka/okulisty (jak zwa?, tak zwa?), oczy wygl?da?y niepokoj?co, a nie mia?em czasu (i zdrowia) by czeka? i nic nie robi?. Poza tym, krople jako? "?rednio" pomaga?y...

    A wi?c w godzinach porannych (przed zaj?ciami) uda?em si? do zak?adu optycznego. Wszystko pi?knie, mi?o, super atmosfera.... ale nie o tym ja....

    Okaza?o si?, ?e <werble> tatatadaaaam!.... NIE MAM standardowej krzywizny! Ot??? chodzi?em sobie w 8.6 (takie zosta?y mi dobrane), ?rednica mia?em jako tako, ale jak mi zosta?o powiedziane, nie taka krzywizna, co mog?o by? g???wn? przyczyn? problemu z moimi oczami. Pisa?em o czerwonych ?y?kach.... z tego, co us?ysza?em (z t? krzywizn?), to tak jakby ubra? zbyt ciasne buty. Dla jednych mo?e by? w sam raz (8.6), a innym natomiast to uwiera. (Nie wiem czy dobrze, to wyt?umacz?, ale spr??buje) Plus do tego, ?e soczewka jest nawil?ona (jest w niej woda) i podczas dnia wysycha i to te? powoduje "skurczenie", oko potrzebuje tego nawil?enia i naci?ga przez to oko (soczewka mo?e przyklei?, mo?e by? problem ze zdj?ciem, jest "zamkni?ta" a film ?zowy jest potrzebny, wi?c stara si? go uzyska? z innych obszar??w). Nie wiem czy fachowo to wyt?umaczy?o, to co mnie przytrafi?o, ale mam nadziej?, ?e co? nieco? wyja?ni?em.

    Plus, na wszelki wypadek zosta?y zmieniony p?yn na inny, alergia alergi? (cho? od kilku lat nieaktywna), ale detergenty mog? robi? swoje i tak?e uczula?.

    Zbadany wzrok, mapowanie rog??wki, geometria oka.... moja krzywizna B.C 8.9 - 9.1 , a ?rednica 14.0 (i w g??r?). Dosta?em informacj? na temat przyk?adowych soczewek i p?ynu do piel?gnacji....

    Du?o pyta?em (p?ac?, wymagam :tak:), a odpowiedzi uzyska?em wyczerpuj?ce. Rozmowa o soczewkach, budowie okach, jak to w rzeczywisto?ci wygl?da, o reklamach soczewek, sieci??wkach i wiele innych.... gar?? informacji....

    No to chyba tyle,
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 kwietnia 2008, 21:42

    Okulistka wspomina?a mi, ?e jak ju? wzi?? inn? krzywizn? ni? idealna, to lepiej troch? wi?ksz?. I gdzie w ko?cu by?e? u lekarza? Znowu w [nazwa regulamin]?
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 21 kwietnia 2008, 22:11

    Nie, nie... ju? nie do [nazwa regulamin] (kilka razy tam by?em w ?yciu i tyle). Swoj? drog? tak?e o tym rozmawiali?my. Jakby kto? wiedzie?, gdzie by?em w Krakowie i inne to na priv, bo wiadomo....

    Mi da? taki rozstaw 8.9 - 9.1, niby mo?na 8.9, ale by?oby dobrze troch? wi?ksz? (dlatego taki rozstaw i tak poda?).
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Maggda15
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 25 czerwca 2008, 22:37
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Maggda15 » 26 czerwca 2008, 10:47

    Z tego co tu przeczyta?am wywnioskowa?am, ?e wi?kszo?? os??b nie toleruje soczewek Acuvue itp. Ja je mam i boje si?, ?e ja te? mog? mie? takie powik?ania, a bardzo bym nie chcia?a... Czy mo?na jako? sprawdzi?, czy noszenie tych soczewek nie b?dzie mia?o takich skutk??w jak ?y?ki itp ? Czy okulista mo?e mi co? poradzi? ? Dodam, ?e mam 15 lat od przedwczoraj soczewki czyli od 24 czerwca i , ?e przy czytaniu ksi??ki , pisaniu esemesa itp. (wszystko z bliska, ok.20 cm.) mam nieostro?? widzenia. Wydaje mi si?, ?e to tylko soczewka przystosowuje si? do oka, ale i tak mam w?tpliwo?ci...
    Meg
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 26 czerwca 2008, 10:53

    Maggda15 pisze:Czy mo?na jako? sprawdzi?, czy noszenie tych soczewek nie b?dzie mia?o takich skutk??w jak ?y?ki itp ?
    Cz?ste wizyty kontrolne u dobrego okulisty i wszystko powinno by? ok :) oczywi?cie je?li zauwa?ysz co? bardzo niepokoj?cego w swoim wzroku to nie zwlekaj do nast?pnej wizyty tylko p?d? do niego w najbli?szym czasie...
    Maggda15 pisze:wszystko z bliska, ok.20 cm.) mam nieostro?? widzenia.
    Te? tak mia?em z pocz?tku :) powinno min?? o ile ten astygmatyzm nie psuje tutaj sprawy
    \
  • Maggda15
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 25 czerwca 2008, 22:37
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Maggda15 » 26 czerwca 2008, 11:02

    dzi?ki za szybk? odpowied?. my?l?, ?e astygmatyzm nie ma tu nic do tego, bo okulista (naprawd? dobry) stwierdzi?, ?e mam za ma?y astygmatyzm i je?li by mi przepisa? te mocniejsze w jaki? spos??b soczewki to mog?abym za ostro widzie?.
    Meg
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 26 czerwca 2008, 11:10

    Wiesz, ma?y to poj?cie wzgl?dne :P mo?e masz astygmatyzm mniejszy ni? 0,75, bo w takim wypadku rzeczywi?cie mia?aby? 'za mocny' (soczewki s? od cyl. 0,75) i w niczym by to nie pomog?o
    \
ODPOWIEDZ Posty: 37

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości