ODPOWIEDZ Posty: 55
Chcę nosić soczewki, ale się boję
  • anetapp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 14:49
    Lokalizacja: Gdynia

    Chcę nosić soczewki, ale się boję

    autor: anetapp » 10 sierpnia 2007, 15:43

    Od 6 lat nosz? okulary, w zasadzie to nosz? i nie nosz?. Bardzo nie lubi? okular??w, ?le si? w nich czuj? i chyba wstydz? si? w nich pokazywa?, przez co zak?adam je tylko gdy musz?(ogl?danie tv, komputer, do czytania z tablicy)i chyba przez to w ci?gu tych 6 lat wzrok mi si? pogorszy?. Chyba nie musz? pisa? jak uci??liwe jest ?ycie gdy ma si? z?y wzrok(jestem kr??tkowidzem) jednak nie chc? ju? d?u?ej nosic okular??w!! My?la?am o operacji laserowej, ale za bardzo boj? sie powik?a? i tego, ?e mog?abym straci? wzrok. Dlatego pomy?la?am o soczewkach, przecie? tyle os??b nosi soczewki wi?c czemu ja nie mog?. Postanowi?am poczyta? o tym w internecie i troch? sie przerazi?am, widzia?am filmik jak powinno zak?adac si? soczewki, przeczyta?am o r???nych dolegliwo?ciach, o tym, ?e soczewka si? przemieszcza, albo przysycha do oka i nie mozna jej wyj??. Mo?e jestem przewra?liwiona, ale nie wiem jak mozna sobie wsadzac co? do oka,czasami jak wpadnie mi co? do oka to boj? si? dotkn?? oka by go nie uszkodzi?,a przeciez przy zak?adaniu soczewek to naturalne, ?e si? dotyka oka, pociera itp. Poza tym nawet jak by mi si? uda?o za?ozy? soczewki zastanawiam si? jak to jest, nigdy nie widzia?am soczewki, wyobra?am sobie, ?e musi byc bardzo cieniutka i przystosowana do oka, jednak czy nie ma wra?enia, ?e cos si? w oku znajduje, czy to nie przeszkadza? Przeciez jak taka ma?a rz?sa wpadnie do oka to bardzo dra?ni i przeszkadza. A co b?dzie jak oko mnie "zasw?dzi' i b?d? chcia?a je potrze?, czy przez to nie zmieni? po?o?enia soczewki w oku, albo mi nie wypadnie? Skoro tak niby ?atwo mo?na za?o?y? soczewk? to chyba r??wnie ?atwo mo?e ona wypa??, przecie? nie jest do niczego przymocowana i jak dotkn? przypadkowo palcem oka to mog? j? wyj??. Pewnie dla wielu do?wiadczonych u?ytkownik??w soczewek wydaje si? to ?mieszne, ale ja naprawd? boj? si? nosi? soczewek(chocia? jeszcze nigdy nie pr??bowa?am). Trudno mi sobie wyobrazi? ?ebym wk?ada?a sobie cos do oka. Prosz? odpowiedzcie czy moje obawy s? s?uszne i czy te? sie tak bali?cie za nim zacz?li?cie nosic soczewki.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 14:05 przez anetapp, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 10 sierpnia 2007, 16:39

    Nie b??j si?! Rzeczywi?cie powik?a? od soczewek mo?e by? wiele, ale praktycznie tylko gdy nie przestrzega si? podstawowych zasad. Np. je?li mamy soczewk? miesi?czn? a nosimy 2 miesi?ce lub u?ywamy tego samego p?ynu w pojemniczku kilka razy. Je?li b?dzie przestrzega? wszystkich zasad to ryzyko ?e stanie si? co? z twoim okiem jest bardzo ma?e. Najnowsze soczewki silikonowo-hydro?elowe nie przysysaja si? do oka (w przeciwie?stwie do hydro?elowych). Czasami b?dziesz odczuwa? j? na oku np. gdy wyschnie ale nie b?dzie to tak cz?ste zjawisko. Jest tak jak piszesz soczewki s? bardzo cienkie (setne cz??ci milimetra). Je?li chodzi o zak?adanie i zdejmowanie to jest najmniej wa?na rzecz jaka mo?e by?. Tylko nie za?amuj si? je?li pierwszy raz przez godzine nie b?dziesz mog?a ich za?o?y? (mi pierwszy raz zaje?o to 45 minut) potem ju? tylko chwila. Soczewka sama nigdy nie wypadnie z oka. Mo?na tylko lekko pociera? oko. Obawy s? s?uszne, ja te? jak obejrza?em filmik na stronie soczewkikontaktowe.pl to by?em lekko przera?ony ale teraz ju? jest to dla mnie normalne tak jakbym zak?ada? skarpety. Udaj si? do dobrego okulisty niech dobierze odpowiednie soczewki dla Ciebie i przeszkoli w pos?ugiwaniu si? nimi.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 sierpnia 2007, 17:59

    udaj sie na dobor soczewek tam, gdzie dostaniesz po badaniu soczewki probne (przewaznie miesieczne) wtedy bedziesz mogla sie przekonac lub nie do soczewek...
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 10 sierpnia 2007, 18:43

    Musisz sie prze?ama?! Na prawde warto :) dzis bardzo duzo osob nosi soczewki... ale jednym z warunk??w ich noszenia jest pokonanie l?ku przed "dotykaniem oka" ;) i nie przera? sie jesli zak?adanie soczewek na pocz?tku bedzie zajmowa? CI ok godziny hehe

    P.S. Polecam soxy silikonowo- hydro?elowe
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • anetapp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 14:49
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: anetapp » 11 sierpnia 2007, 19:01

    Dzi?kuj? wam:) Jak najszybciej udam si? do okulisty i mam nadziej?,?e nauczy mnie jak zak?ada? i zdejmowa? soczewki. To, ?e tyle os??b nosi soczewki dodaje mi otuchy, bo dzi?ki temu wiem, ?e to nie jest takie straszne i chyba warto si? prze?ama?.

    [ Dodano: 28 Sie 2007 02:05 ]
    W?a?nie by?am u okulisty, zapisa? mi soczewki Ciba Vision Airoptix, chocia? niewiele mi to m??wi. Mia?am du?e problemy ze zdj?ciem soczewki, zak?adanie jako? posz?o, ale przy zdejmowaniu okulista kaza? mi tak mocno naciska? oko i ?ciaga? na d??? soczewk?, ale nie bardzo mi to wysz?o i to okropne uczucie tak mocno przyciskac oko:( nie wspominaj?c, ?e mia?am ca?e czerwone i podra?nione oko. Kaza? mi przyj?c jutro, zeby jeszcze po?wiczy?, mam nadziej?, ?e b?dzie lepiej, chocia? wola?abym jakis inny spos??b zdejmowania soczewek.

    [ Dodano: 29 Sie 2007 12:43 ]
    A wi?c pierwszy dzie? nosz? soczewki. Czuj? si? troch? dziwnie, troch? boli mnie g?owa, ale to pewnie przez to, ?e mi si? pogorszy? wzrok i teraz soczewki s? mocniejsze. Poza tym soczewki s? lekko wyczuwalne, nie ?eby mocno mi przeszkadza?y, ale troszk? czuj?, ?e co? na oku jest, mam nadziej?, ?e to minie i si? przyzwyczaj? do soczewek, oraz, ?e b?d? potrafi?a je zdj??:)
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 07 września 2007, 18:43

    te? chcia?abym nosi? soczewki ale sie boj? ostatnio posz?am do okulistki i okaza?o sie, ?e mam wade -5 na ka?de oko. to by? szok. podobno wada pogorszy?a mi sie bo nie nosi?am okular??w! Chocia? zdania sa podzeiolne. teraz jestem za?amana bo nosze okulary -3 ale i tak s? to grube szk?a. za 2 miesi?ce mam wymieni? na grubsze. nie chce tego robic. jak pyta?am sie okulistki o soczewki to powiedzia?a ze jest to cia?o obce w oku i nie poleca. znam du?o os??b kt??re nosz? soczewki i bardzo je chwal?. a okulsr??w po prostu nienawidze. okropnie sie w nich czuje i nic juz na to nie poradze. poza tym uprawiam sporty i w okularach jest niewygodnie. prosze pom???cie. co i jakz tymi soczewkami? jakie s? najlepsze? mozna kupi? odrazu 2-miesi?czne czy lepiej zacz?? od jednodniowych? i jak najlepiej przekona? ...uparta mame do ich kupna...
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 07 września 2007, 20:17

    julik2k pisze:te? chcia?abym nosi? soczewki ale sie boj? ostatnio posz?am do okulistki i okaza?o sie, ?e mam wade -5 na ka?de oko. to by? szok. podobno wada pogorszy?a mi sie bo nie nosi?am okular??w! Chocia? zdania sa podzeiolne. teraz jestem za?amana bo nosze okulary -3 ale i tak s? to grube szk?a. za 2 miesi?ce mam wymieni? na grubsze. nie chce tego robic. jak pyta?am sie okulistki o soczewki to powiedzia?a ze jest to cia?o obce w oku i nie poleca. znam du?o os??b kt??re nosz? soczewki i bardzo je chwal?. a okulsr??w po prostu nienawidze. okropnie sie w nich czuje i nic juz na to nie poradze. poza tym uprawiam sporty i w okularach jest niewygodnie. prosze pom???cie. co i jakz tymi soczewkami? jakie s? najlepsze? mozna kupi? odrazu 2-miesi?czne czy lepiej zacz?? od jednodniowych? i jak najlepiej przekona? ...uparta mame do ich kupna...
    Hmm powiem tak warto nosic soczewki.Ja te? spotka?am g?upich okulist??w kt??rzy m??wili nie przy takiej wadzie max 2h wieczorem.Ale moja mam nie da?a za wygran? i kupi?a soczewki.A mame mo?esz przekona? jednym argumentem.Wzrok ci si? pogorszy? a w soczewkach widzi si? lepiej.S? wr?cz wskazane dla os??b kt??re maj? juz wad? wzroku wieksz?.Udaj sie do okulisty i wybierz soczewki najlepiej miesieczne.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 07 września 2007, 21:30

    Nie ma na rynku ?adnych soczewek 2-miesi?cznych. S? miesi?czne. Nie trzeba zaczyna? od jednodniowych. Czyta?em dzis jaki? starszy numer gazety FOCUS i w tym numerze akurat by?o du?o o oczach i tam pisali ?e je?li kto? nie chce nosi? okular??w to soczewki to najlepsza i bezpieczniejsza metoda korekcji.
    w soczewkach widzi si? lepiej
    Ja te? tak wcze?niej my?la?em, ale niedawno Lemur mnie doedukowa? ?e przy astgmatyzmie jest gorsza korekcja. Ale julik2k to nie dotyczy bo nie pisze ?e ma astygmatyzm.
    Ostatnio zmieniony 07 września 2007, 21:31 przez Debian, łącznie zmieniany 1 raz.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 07 września 2007, 21:30

    dzi?kuje za rade. Ja czekam a? bede mia?a 20 lat i p??jde na operacje. Wiem ?e mo?na mie? powik?ania ale chyba do tej pory wynajd? jakie? lepsze, bezpieczniejsze metody korygowania wady. A jeszcze co do okular??w to w szkole mam na lekcji a na przerwe zdejmuje. Mo?e jestem dziwna ale wstydz? sie ich strasznie. Ju? mi kilka os??b m??wi?o, ?e mam grube szk?a (a to przecie? TYLKO -3!!!) . Jednym s?owem zdo?owa?o mnie to. Spr??buje mame przekona? do kupna soczewek. Jak nosisz soczewki to ci sie wada nie pog??bia? od jakiego czasu je masz?

    [ Dodano: 07 Wrz 2007 09:35 ]
    Debian dzi?ki. rzeczywi?cie mnie to nie dotyczy. czy wy te? tak sie wstydzicie nosi? okulary????? czy to ja jestem taka...inna??
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 07 września 2007, 21:35

    Ja czekam a? bede mia?a 20 lat i p??jde na operacje. Wiem ?e mo?na mie? powik?ania ale chyba do tej pory wynajd? jakie? lepsze, bezpieczniejsze metody korygowania wady.
    Ja czyta?em du?o opini o operacji oczu. Jest du?o os??b kt??rym wada nie do ko?ca si? cofne?a, a jak ju? si? cofne?a to za kilka lat powr??ci?a. Ta sama metoda jest ju? wiele lat wi?c za 6 lat te? mo?e si? nie zmieni?. Poza tym zobacz sobie ten temat na innym forum:
    http://forum.okulary.net/viewtopic.php? ... 535314ab70
    Debian dzi?ki. rzeczywi?cie mnie to nie dotyczy. czy wy te? tak sie wstydzicie nosi? okulary????? czy to ja jestem taka...inna??
    No to witaj w klubie! Nie jeste? inna ;p
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 września 2007, 21:38

    julik2k pisze:Ju? mi kilka os??b m??wi?o, ?e mam grube szk?a (a to przecie? TYLKO -3!!!)
    Przeciez mozna zamowic soczewki okularowe pocieniane... np indeks (wspolczynnik zalamania) 1.6 i juz wygladaja prawie o 30%ciensze, do tego wybrac (przy minusach) w miare mozliwosci mala oprawke i juz wychodzi jeszcze ladniej...

    Ladnie dobrane okularki to sztuka, trzeba po prostu poszukac salonu optycznego ktory doradzi a nie tylko sprzeda. Obecnie oprawy sa bardzo ladne, nie sa jak sprzed kilku lat...
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 07 września 2007, 21:45

    julik2k pisze:Mo?e jestem dziwna ale wstydz? sie ich strasznie. Ju? mi kilka os??b m??wi?o, ?e mam grube szk?a (a to przecie? TYLKO -3!!!) .
    Co ja mam powiedzie?, jak przez 3 lata ca?y czas nosi?am okulary -4. Jedyny plus, ?e wygl?da?am powa?niej. :P

    Niech ?yj? soczewki! :jupi:
    Ostatnio zmieniony 07 września 2007, 21:46 przez Soleil, łącznie zmieniany 1 raz.
    Skaleczeni milczeniem...
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 07 września 2007, 21:46

    czyta?am du?o o operacjach i troche sie boje tego. no ale poweidzcie czy soczewki rzeczywi?cie chamuj? pog?ebianie sie wady?
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 07 września 2007, 21:47

    julik2k pisze:czyta?am du?o o operacjach i troche sie boje tego. no ale poweidzcie czy soczewki rzeczywi?cie chamuj? pog?ebianie sie wady?
    Raczej nic do tego nie maj?...
    Skaleczeni milczeniem...
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 07 września 2007, 21:47

    a co do tych szkie? pocienianych to optyczka mi o tym m??wi?a. powiedzi?a, ?e bede mia?a szk?a -5 pocieniane a nie -3.

    [ Dodano: 07 Wrz 2007 09:51 ]
    Soleil pisze:Raczej nic do tego nie maj?...
    hmmm szkoda. bardzo chcia?abym je kupi?. okropne okulary wszedzie mnie przesladuj? :smutny: jade autobusem to patrze kto ma a kto nie i jak w nich wygl?da ale to chyba tylko takie moje odchylenie..psychiczne
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 07 września 2007, 21:55

    P??jd? do okulisty, powiedz ?e chcesz soczewki. Dobierze Ci odpowiednie je?li b?d? Ci pasowa? to b?dzie fajnie. Ale pami?taj ?e je?li b?dziesz nosi? soczewki to higiena musi byc na maksymalnym poziomie!
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 07 września 2007, 22:09

    wiem ?e trzeba dba? o higiene i ?ci?ga? odpowiednio cz?sto. a czy potezbna jest zgoda rodzic??w? czy moge i?? np. z ciotk? i kupi? je???
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 września 2007, 22:11

    julik2k pisze:a czy potezbna jest zgoda rodzic??w? czy moge i?? np. z ciotk? i kupi? je???
    Przy doborze soczewek kontaktowych podpisywane jest oswiadczenie o przebytym szkoleniu i przekazanych informacjach odnosnie korzystania z soczewek kontaktowych, jest to fragment strony ktora znajduje sie w ksiazeczce pacjenta, ktora on dostaje przy doborze, w przypadku NIEpelnoletnosci podpisuje rodzic lub opiekun prawny.
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 07 września 2007, 22:12

    ja mam wade -6.00 (wiec was rozumiem :))
    okulary nosze od 6go roku zycia, wiec mam porownanie jezeli chodzi o okulary jeszcze 15 lat temu i dzis. wtedy to byly protezy, duze, brzydkie teraz niejedna babcia wstydzila by sie w takich pokazac.
    dzisiaj okulary sa bi?uteri? i jako taka nalezy je traktowac. dobrze dobrane oprawki i odpowiednie soczewki moga uczynic twarz duzo bardziej interesujaca i wyrazna.
    zawsze tak jest, ze jak sie cos powinno, to sie tego niecierpi (maja to zwlaszcza kobiety) ktos ma proste wlosy to chcialby krecone, ktos musi nosic okulary to ich nienawidzi...
    soczewki kontaktowe to swietna sprawa (sama je czasem nosze), ale okulary rowniez nalezy miec i uzywac ich chocby w domu do nauki, czytania, pracy na kompie... czasem sa sytuacje, ze soczewek zadna miara zalozyc nie wolno, a chce sie widziec..
    nie skorygowanie wady wzroku (czymkolwiek) przyspiesza jej narastanie..

    operacja to rowniez jakies rozwiazanie.. jedynie trzeba sobie odpowiedziec na pytanie co chce sie robic w pozniejszym zyciu, czy bedzie do tego potrzebne dobre widzenie.. i czy chwilowa poprawa widzenia jest warta podjecia ewentualnego ryzyka (zawsze moze sie nie udac, po takich zabiegach niektore osoby widza zdecydowanie gorzej i jest to nie do poprawienia- alternatywa jest renta inwalidzka..) .. przecietny czlowiek zyje dluzej niz lat 20...
    mam przypadki na badaniu, ze po zoperowaniu 5 lat temu wady -8.00 juz jest potrzebne -5.00...(nikt nie zagwarantuje, ze wada nie wroci..)

    reasumujac: jezeli ktos nie lubi okularow najlepszym rozwiazaniem sa soczewki kontaktowe (ewentualnie ortosoczewki) i okulary (np do domu).
    na pewno o oczy nalezy dbac.

    decyzja zawsze jest po stronie wlasciciela oczu :)
    pozdrawiam
    Ala
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 08 września 2007, 10:19

    ala pisze:zawsze tak jest, ze jak sie co? powinno, to sie tego niecierpi (maja to zwlaszcza kobiety) ktos ma proste w?osy to chcialby krecone, ktos musi nosic okulary to ich nienawidzi...
    nie chodzi o to ?e ja nienawidze okular??w bo musze je nosi?. po prostu nie czuje sie w nich sob?. po domu owszem moge je nosic ale jak musze gdzie? i?? w nich to sie okropnie stresuje (mo?e i niepotrzebnie).
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 września 2007, 13:31

    julik2k pisze:po domu owszem moge je nosic ale jak musze gdzie? i?? w nich to sie okropnie stresuje (mo?e i niepotrzebnie).
    No coz... czasami sa to niepotrzebne dodatkowe stresowanie sie i szukanie tzw "dziury w calym"

    mam pytanie, czy ktos Ci kiedys powiedzial ze okulary Cie szpeca, albo ze masz nieladne czy cos takiego? Czasami nie warto zawracac i szukac sobie dodatkowych problemow, ktorych czasami tak naprawde nie ma! :)
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 08 września 2007, 14:07

    LEMUR pisze:czy ktos Ci kiedys powiedzial ze okulary Cie szpeca, albo ze masz nieladne czy cos takiego?
    hmmm...no w?a?nie nikt mi nie powiedzia?, ale duzo os??b m??wi mi, ?e mam grube szk?ai to jest najgorsze. masz ca?kowita racje z tym szukaniem dziury w ca?ym...sama juz nie wiem.

    [ Dodano: 08 Wrz 2007 02:09 ]
    ja te? mam pytanie. co trzeba je?? na zdrowe oczy? czyta?am, ?e bor??wki s? dobre. R??wnie? szpinak, dynia, papryka i mas?o. :jupi:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 08 września 2007, 14:27

    julik2k pisze:
    LEMUR pisze:czy ktos Ci kiedys powiedzial ze okulary Cie szpeca, albo ze masz nieladne czy cos takiego?
    hmmm...no w?a?nie nikt mi nie powiedzia?, ale duzo os??b m??wi mi, ?e mam grube szk?ai to jest najgorsze. masz ca?kowita racje z tym szukaniem dziury w ca?ym...sama juz nie wiem.

    [ Dodano: 08 Wrz 2007 02:09 ]
    ja te? mam pytanie. co trzeba je?? na zdrowe oczy? czyta?am, ?e bor??wki s? dobre. R??wnie? szpinak, dynia, papryka i mas?o. :jupi:
    Ja te? mam du?? wad? wzroku -14 i tez gruba?ne szk?a napewno grubsze od twoich.Widze , ?e poprostu wstydzisz si? grubych szkie?.Ja te? wiele razy s?ysza?am , ?e mam grube szk?a.Ale ja zawsze sobie z tego ?artuje i odpowiadam no fakt wygl?daj? jak "denka od s?oik??w"hehe.Ja od kilku lat nosze soczewki i ju? nie mam takiego problemu.Cho? wiadomo , ?e w okularach te? chodze ;).Je?eli nie soczewki to szk?a z wysokim indeksem na pewno sprawi? , ?e b?d? o wiele cie?sze.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 września 2007, 14:51

    kasiulka1201 pisze:Ale ja zawsze sobie z tego ?artuje i odpowiadam no fakt wygl?daj? jak "denka od s?oik??w"hehe
    Dokladnie, czasami warto przelozyc to wszystko na zart... smiac sie z wlasnego siebie to wielka umiejetnosc, ktora czasami wywaza wszystkie bariery...

    A wierz mi julik2k, ze Twoje -5,oo przy odpowiednim doborze oprawek i zastosowaniu soczewki srednioindeksowej (np. 1,6) juz powoduje znaczna redukcje grubosci.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 08 września 2007, 21:16

    hmmmm dzi?ki Wam ludzie :aniolek: czasami warto z kim? pogada? na temat, kt??ry nam wydaje sie ...trudny ( w moim przypadku okulary) musze sie prze?ama? i jako? zacz?? w tym chodzi?. ponawiam moje pytanie co do ?ywno?ci wp?ywaj?cej na wzrok...kto? wie? chcia?abym jako? zadba? o te moje oczy (w ci?gu 4 lat wada pog?ebi?a mi sie od -1,25 do -5) wi?c chcia?abym sie czego? na ten temat dowiedziec bo og??lnie w necie ma?o pisz? na ten temat.

    [ Dodano: 08 Wrz 2007 09:17 ]
    czy szk?a -5 z efektem pocieniania b?d? cie?sze ni? zwyk?e -3????
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 września 2007, 21:24

    julik2k pisze:czy szk?a -5 z efektem pocieniania b?d? cie?sze ni? zwyk?e -3????
    idz do salonu optycznego, wybierz oprawke i popros o WIZUALIZACJE (nie wszyscy to oferuja) wtedy zobaczysz jak beda wygladaly Twoje nowe okulary

    Sa rozne indeksy (wspolczynniki zalamania) im wyzszy tym soczewka ciensza ale i drozsza!
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 09 września 2007, 10:43

    hmmm co do oprawek to w?a?ciwie ich nie mam. mam okulary bez oprawek takie wybra?am ?eby by?y najmniej widoczne. "mierzy?am" mase oprawek ale jakos ?adne nie by?y dobre. tym bardziej nie czarne bo jestem blondynka i jako? dziwnie w tym wygl?da?am.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 09 września 2007, 10:47

    ponawiam moje pytanie co do ?ywno?ci wp?ywaj?cej na wzrok...kto? wie? chcia?abym jako? zadba? o te moje oczy (w ci?gu 4 lat wada pog?ebi?a mi sie od -1,25 do -5) wi?c chcia?abym sie czego? na ten temat dowiedziec bo og??lnie w necie ma?o pisz? na ten temat.
    Trzeba dobrze si? odrzywia? je?? du?o owoc??w i warzyw szczeg??lnie tych zielonych.Oczywi?cie bor??wki i jagody.Zarzywa? Klarin - czy inne podobne leki na rynku jest ich du?o i witamine A + E.Tych witamin nie powinno si? zarzywa? w okresie wakacji i robic przerwy miedzy zarzywaniem tabletek.To chyba tyle ;)
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 09 września 2007, 11:41

    kasiulka1201 pisze:Tych witamin nie powinno si? zarzywa? w okresie wakacji i robic przerwy miedzy zarzywaniem tabletek.To chyba tyle ;)
    dlaczego nie powinno sie zarzywa? na wakacjach???
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 września 2007, 11:56

    halo... :ot:
ODPOWIEDZ Posty: 55

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości