ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Krótkowzrocznosc a status osoby niepełnosprawnej
  • Piotr
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 05 marca 2005, 23:25

    Krótkowzrocznosc a status osoby niepełnosprawnej

    autor: Piotr » 05 marca 2005, 23:33

    Witam:Mam malutkie pytanie poniewa? chcia?bym si? dowiedziec czy ja jako osoba nosz?ca okulary mog? si? ubiega? o status osoby niepe?nosprawnej w postaci odpowiedniego zatrudnienia??Posiadam wad? wzroku od urodzenia jestem kr??tkowidzem i mam na to odpowiednie papiery pom???cie i doradzcie>>
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 01 września 2006, 16:29

    Wydaje mi si? , ?e jesli masz orzeczenie o niepe?nosprawno?ci mo?esz si? o to stara?.
  • magduuucha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 26 października 2006, 18:37
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: magduuucha » 28 października 2006, 17:53

    nie bardzo rozumiem sformu?owanie "status osoby niepe?nosprawnej w postaci odpowiedniego zatrudnienia". domy?lam si?, ?e chodzi o mo?liwo?? zatrudnienia na stanowisku tworzonym (i zatem refundowanym pracodawcy) z my?l? o osobie niepe?nosprawnej. ale prosz? rozwiej jeszcze w?tpliwo?ci.

    je?li za? rzeczywi?cie chodzi o to, o czym powy?ej, to powiniene? uprzednio uzyska? status osoby niepe?nosprawnej. w tym celu trzeba si? zg?osi? do specjalnych powiatowych zespo???w orzekaj?cych.
    w poszukiwaniu dalszych szczeg?????w odsy?am do ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i spo?ecznej oraz zatrudnianiu os??b niepe?nosprawnych (Dz. U. Nr 123, poz. 776, z p???n. zm.2) a w sprawie kryteri??w do rozporz?dzenia ministra gospodarki, pracy i polityki spo?ecznej z dnia 15 lipca 2003 r. w sprawie orzekania o niepe?nosprawno?ci i stopniu niepe?nosprawno?ci (Dz.U. Nr 139, poz. 1328) - wszystkie s? dost?pne na stronach sejmowych www. isip.gov.pl
    Nie ma rzeczy niemoÂ?liwych dla kogoÂ?, kto nie musi ich zrobi?? sam.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości