ODPOWIEDZ Posty: 19 Strona 1 z 1
Cwiczenia na wzrok
  • dudaszeklukasz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 07 sierpnia 2007, 12:49
    Lokalizacja: Zasypy

    Cwiczenia na wzrok

    autor: dudaszeklukasz » 07 sierpnia 2007, 13:08

    Czy komu? pomog?y jakie? ?wiczenia na wzrok albo przynajmniej zatrzyma?y wad???
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 07 sierpnia 2007, 13:55

    Jako? sceptycznie jestem nastawiona do takich ?wicze?. Na pewno wzroku Ci nie przywr??c?, a czy zatrzymaj?... te? nie czeka?abym na cuda. Wada kiedy? sama si? zatrzyma.
    Skaleczeni milczeniem...
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 07 sierpnia 2007, 15:05

    Ja raczej nie wierze w takie cuda.Ale jezeli Cie to interesuje to poczytaj o metodzie dr Artura Smutko.S?ysza?am , ?e ona jest skuteczna.Ale czy to prawda.Nie wiem.A je?eli interesuje ci? zatrzymanie wady wzroku.To wiele klinik okulistycznych w Polsce wykonuje operacje zatrzymania wady wzroku.

    [ Dodano: 08 Sie 2007 06:26 ]
    Cz?owieku nie narzekaj masz wade -1 i -1.5.To tak ma?a wada wzroku , ?e szkoda zachodu robic laser czy cokolwiek innego.Widze , ?e za wszelk? cene szukasz lekarstwa na kr??tkowzroczno??.Ale go nie znajdziesz.Domyslam si? , ?e od niedawna odkry?e? swoj? wad? i poprostu jeste? przestraszony.To jest tak niewielka wada , ?e je?eli tylko nie bedzie rosn?? to bedzie OK.Ale dla przyk?adu podam Ci, ?e ja wade wzroku mam ju? -12 i -13.I wada dalej ro?nie.I zn??w musze okulary zmieniac a dopiero co w kwietniu kupowa?am nowe ;)
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 09 sierpnia 2007, 23:58

    oo kasuilka widze ze mamy ten sam problemik, heh mi przez nieca?e 4 lata z wady -1.75 podskoczy?o teraz do -5.50. -1.5 co to za wada, jak mialem -1.75 to nie wiem po co zaczalem nosic okulary, tak naprawde chyba nawet niezle widzia?em. teraz niestety sobie nie wyobra?am, dodam ?e moja wada ro?nie..
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 10 sierpnia 2007, 00:06

    Nie dziwi? si? osobom, kt??re maj? nawet tak niewielk? wad? i panikuj?. Cz?sto przecie? zdarza si?, ?e zaczyna si? w?a?nie od wady -0,75, a p???niej... Zapomina si? kiedy to by?o, bo ma si? ju? wad? ok. -5.
    Zastanawiam si?, jak to jest. Jedni czytaj? do p???na ksi??ki, ogl?daj? telewizj?, pracuj? godzinami przed komputerem, a mimo wszystko maj? taki dobry wzrok. A tu.. nie wiesz nawet kiedy pope?ni?o si? ten b??d i masz... Wada ro?nie...
    Skaleczeni milczeniem...
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 10 sierpnia 2007, 11:03

    Soleil pisze:A tu.. nie wiesz nawet kiedy pope?ni?o si? ten b??d i masz... Wada ro?nie...
    Albo wcale nie pope?ni?o sie tego b??du.Bo poprostu masz wade wrodzon?.Ale tak to ju? jest ;)
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 10 sierpnia 2007, 11:11

    kasiulka1201 pisze:Albo wcale nie pope?ni?o sie tego b??du.Bo poprostu masz wade wrodzon?.Ale tak to ju? jest ;)
    Hmm najlepsze jest to, ?e m??j tato nigdy nie nosi? okular??w i ma wzrok idealny, a moja mama jedynie -0,5, ale podobno jej si? ju? cofn??o. Za to ja z moj? siostr? jeste?my poszkodowane...
    Chyba, ?e po jaki? dziadkach... :niepewny:
    Skaleczeni milczeniem...
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 10 sierpnia 2007, 17:23

    Soleil pisze:
    kasiulka1201 pisze:Albo wcale nie pope?ni?o sie tego b??du.Bo poprostu masz wade wrodzon?.Ale tak to ju? jest ;)
    Hmm najlepsze jest to, ?e m??j tato nigdy nie nosi? okular??w i ma wzrok idealny, a moja mama jedynie -0,5, ale podobno jej si? ju? cofn??o. Za to ja z moj? siostr? jeste?my poszkodowane...
    Chyba, ?e po jaki? dziadkach... :niepewny:
    heh ja wade odziedziczy?am po mamie.Tyle , ?e ona ma wade -4 a ja 3 razy wi?ksz? od niej.a m??j brat ma wade -4 i niewielki astygmatyzm.On jest teraz w okresie dojrzewania.Wiec te? nie wiadomo czy mu nie uro?nie.Ale mam nadzieje , ?e mnie nie dogoni ;)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 sierpnia 2007, 15:00

    kasiulka to normalne ze sie szuka sposobow na pozbycie wady nie wazne czy masz -11 czy -1 i ty i ja i kazdy z tego forum chcialby nie miec wady dlatego lapiemy sie kazdego sposobu a nadzieja to zawsze nadzieja. Ja na poczatku tez tak robilem i nic zlego w tym nie widze zwykly ludzki odruch. Co do tych cwiczen to nie ma dowodow ze dzialaja ale nie ma tez ze sa bezuzytecze.

    Do AUTORA

    probuj moze tobie sie uda zycze powodzenia i silnej woli :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 17 sierpnia 2007, 17:10

    woozie pisze:kasiulka to normalne ze sie szuka sposobow na pozbycie wady nie wazne czy masz -11 czy -1 i ty i ja i kazdy z tego forum chcialby nie miec wady dlatego lapiemy sie kazdego sposobu a nadzieja to zawsze nadzieja. Ja na poczatku tez tak robilem i nic zlego w tym nie widze zwykly ludzki odruch. Co do tych cwiczen to nie ma dowodow ze dzialaja ale nie ma tez ze sa bezuzytecze.
    Wiem ,ale m??wie z w?asnego do?wiadczenia.Naprawde , by?am ju? u wielu specjalist??w.Nie tylko polskich lekarzy.Ale niestety , ?aden z nich nie znalaz? metody , kt??ra zwalczy?aby kr??tkowzroczno??.A szkoda bo ludzie chwytaj? si? wszystkiego.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 sierpnia 2007, 17:38

    kasiulka1201 pisze:Wiem ,ale m??wie z w?asnego do?wiadczenia.Naprawde , by?am ju? u wielu specjalist??w.Nie tylko polskich lekarzy.Ale niestety , ?aden z nich nie znalaz? metody , kt??ra zwalczy?aby kr??tkowzroczno??.A szkoda bo ludzie chwytaj? si? wszystkiego.
    a nie myslalas o operacji ? no chyba ze sa jakies przeszkody :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 17 sierpnia 2007, 19:29

    Ale ja nie mam jeszcze 20 lat tylko 15 heh ;).Wi?c mam jeszcze jakies 6 , 7 lat.Ale oczywi?cie mam nadzieje , ?e do tego czasu medycyna p??jdzie do przodu.A ty woozie nie myslisz o operacji??Bo chyba masz ju? odpowiedni wiek??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 sierpnia 2007, 20:05

    kasiulka1201 pisze:Ale ja nie mam jeszcze 20 lat tylko 15 heh ;).Wi?c mam jeszcze jakies 6 , 7 lat.Ale oczywi?cie mam nadzieje , ?e do tego czasu medycyna p??jdzie do przodu.A ty woozie nie myslisz o operacji??Bo chyba masz ju? odpowiedni wiek??
    na razie mam -1.25 wiec nie jest zle :P a co do operacji to moze po studiach bo to czytanie po nocach potrafi wykonczyc oczy :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 23 sierpnia 2007, 17:29

    te? s?ysza?am o metodzie A.Smutko,
    osobi?cie by?am u Siergieja Litwinowa ( autor ksi??ki "Widz? bez okular??w" wyd. Akasha).

    Bylo to ?adnych pare lat temu, takie weekendowe potkanie "szkoleniowe", mia?am w ?r??d te grupy najwi?ksz? wad?.

    Nie wiem czy ?wiczenia cofn? wad? wzroku, mi brak?o motywacji ?eby ?wiczy?, ale pami?tam, jak tego sobotniego wieczora, po wyczerpuj?cym dniu "wyk?ad??w" i ?wicze?, kiedy normalnie oczy zazwyczaj s? ju? ztyrane i do niczego, podczas robienia jakiegos ?wiczenia czy czego? tak dobrze co? zobaczy?am, ?e my?la?am ?e padn? ;)

    a odno?nie wady, teraz mam ok -11, 19 lat i troch?, i my?l? o operacji. chociaz mam oczy sk?onne do podra?nie? i jestem alergiczk? og??lnie- co jest niezbyt korzystne przy takim zabiegu. Ale za to mam pono? dobre dno oka :)
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 23 sierpnia 2007, 18:22

    X-ska pisze:a odno?nie wady, teraz mam ok -11
    A mo?esz ju? powiedzie? , ze wada Ci stane?a i nie post?puje??
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 24 sierpnia 2007, 12:10

    cwiczenia na pewno nie maj? z tym nic wsp??lnego, bo za kr??tko je robi?am
    ale ostatnio jak by?am u okulisty, z kt??rym sie pok??lci?am 3 lata temu, i robi? mi badania (wr??ci?am do niego, bo ma dobry sprz?t- laserowy pomiar d?ugo?ci ga?ki ocznej), to patrz?c na to zwyk?e badanie komputerowe, to wada niby jest jak by?a

    ale jako? dziwnie tak, bo studiuj?, i to inf?, i mia?am sporo dolegliwo?ci z tymi oczami (suche, bol?ce oczy) wtym roku, dlatego my?la?am, ?e wada si? zwi?kszy?a, a tu si? okazuje ?e nie. Chocia? mo?e po cz??ci te dolegliwo?ci przez to, ?e za s?abe okulary s?, dlatego w ko?cu chc? zmieni?
  • dfs
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 29 listopada 2007, 22:57
    Lokalizacja: z Kraju;)

    autor: dfs » 07 grudnia 2007, 20:51

    chyba cos w tym "rodzinnym" widzeniem jest.
    W mej rodzinie wszyscy nosz? okulary rodzice ja i troje rodze?stwa.
    Na szcz?scie wady s? nie wi?ksze ni? +-3D... Ale czy to przypadek?? czy ju? nie??

    Co do Tych cwicze? to nie pr??bowa?em... Pomc mo?e to nie pomo?e?? Ale czy nie zaszkodzi??
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 07 grudnia 2007, 20:59

    dfs pisze:W mej rodzinie wszyscy nosz? okulary
    a u mnie jest odwrotnie..rodzice po 40 jakie? wady dopiero maj? +1D. tzn tylko mama ma. moj brat ma -3D (chyba0 a ja no troche wi?cej wi?c to nie tak do ko?ca z tymi genami jest, ?e sie odrazu "odziedzicza".
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 marca 2008, 17:09

    ?wiczenia s? ciekaw? opcj?, ale w?tpi? czy poprawi? wzrok. Raczej usprawni? pewne reakcje oka. Kt??? z nas po kilku godzinach przy kompie nie widzi s?abiej? Kiedy? wydar?am z jakiej? gazety kartk?, na kt??rej by?y opisy podstawowych ?wicze? - patrzenie w odpowiedni spos??b do dali, na boki itp. Naprawd? pomaga?o przywr??ci? ostro?? stosown? do posiadanej wady. Pracuj? przy komputerze, na ka?dej przerwie (zalecane i dozwolone 5 minut co godzin?) albo wychodz? na zewn?trz, albo staj? przy oknie i patrz? na obiekty znajduj?ce si? daleko. Do okulisty r??wnie? chodz? tylko wyspana, czyli nie w sesji i nie po poranku sp?dzonym przed kompem.
ODPOWIEDZ Posty: 19 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości