ODPOWIEDZ Posty: 19 Strona 1 z 1
Pekajace soczewki iWear Performanace High
  • DEKKER
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 lipca 2007, 22:21
    Lokalizacja: Katowice

    Pekajace soczewki iWear Performanace High

    autor: DEKKER » 17 lipca 2007, 22:35

    Soczewki te nosze ju? ponad rok ,w ostatnich 3 miesi?cach 4 soczewki mi p?k?y ...niekt??re po tygodniu u?ytkowania.W ostatnim okresie wr??ci?em do sport??w si?owych i zastanawiam si? czy to mo?e by? przyczyn? tak szybkiego deformowania si? soczewek ?? Jakie polecacie "wytrzyma?e" soczewki miesi?czne ,ale nie za drogie...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 lipca 2007, 10:29

    pekaja ?? ja cie troche nie rozumiem chyba nie pekaja ci jak je masz na oczach :P bo to by chyba byl fenomen. Czy one sie przypadkiem nie sklejaja i ty probujac je rozkleic sam je rozrywasz ?

    Nie ma czegos takiego raczej jak wtrzymale soczewki tzn niektore owszem sa grubsze np takie Purevision lub AirOptix lub Airoptix N&D ale nie wiem czy to cos pomoze.

    Co do tych sportow silowych to nie wiem ale bylo by to dosc dziwne poniewaz producenci soczewek czesto podkreslaja ze sa one rowniez dla sporotowcow. nigdzie chyba nie widzialem malej adnotacji "z wyjatkiem sportow si?owych" :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • DEKKER
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 lipca 2007, 22:21
    Lokalizacja: Katowice

    autor: DEKKER » 18 lipca 2007, 11:08

    Wychodzi na to ,ze pojawiaj? si? mikro ryski jak je nosze w dzie? a potem po nocy w pojemniczku pojawia du?a rysa tak ,ze soczewka jest do wywalenia:|.Sklejaj? si? czasem ,ale delikatnie je otwieram i nie rozrywam je ...przynajmniej go?ym okiem :|
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 lipca 2007, 11:23

    dziwna sprawa :/ zmien soczewki po prostu innej rady to ja tu nie widze
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 18 lipca 2007, 14:25

    co do soczewek dla sportowcow wiem ze sa jakies bausha and lomb, nike maxsight albo maxsize , dokladnie nie pamietam ale jakos tak i sa stworzone dla sportowcow wiec moze sproboj te, a co do iwear czy eyeeye mysle ze to soczewki dla hardcorowcow, ja tam wole firmy bardziej znane, ciba vision czy amerykanski cooper vision, jakos nie jestem przekonany do tych mniej znanych firm szczegolnie polecanych przez [nazwa regulamin].
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • DEKKER
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 lipca 2007, 22:21
    Lokalizacja: Katowice

    autor: DEKKER » 18 lipca 2007, 15:03

    Co do zmiany soczewek to mog? jej dokona? bez wizyty u okulisty ?? Bo jak pojde do okulistki z [nazwa regulamin] pewnie powie mi ,ze wymy?lam i tylko mi sie takie cuda dziej?.Oni chyba tam nie maja innych soczewek ??
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 18 lipca 2007, 15:25

    W [nazwa regulamin] maj? wyb??r soczewek (przynajmniej w Olsztynie).
    Fakt ?e ostatnio nie mieli moich Soflens??w66 (pisa?em ju? o tym) i musia?em awaryjnie wzi?? jakie? inne no i oczywi?cie pani poleci?a mi iwear, ale te soczewki jak dla mnie to jedno wielkie nieporozumienie (oczywi?cie to tylko moja opinia).
    Co do okulistki to nie powinna robi? problem??w jak jej powiesz ?e obecne soczewki Ci nie pasuj?. Ja, zanim doszed?em do tych jakie nosz? teraz, to pr??bowa?em 2 czy trzech innych firm :)
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 18 lipca 2007, 19:26

    zaakochany pisze:jakos nie jestem przekonany do tych mniej znanych firm szczegolnie polecanych przez [nazwa regulamin]
    ostatnio zakupi?am p?yn iWear i wiesz co? Jest on wyprodukowany przez Bausch&Lomb, wi?c raczej nie jest to ma?o znana firma ;)

    Odno?nie problemu:
    DEKKER pisze:Bo jak pojde do okulistki z [nazwa regulamin] pewnie powie mi ,ze wymy?lam i tylko mi sie takie cuda dziej?.Oni chyba tam nie maja innych soczewek
    to poprostu we? ze sob? wspomnian? soczewk? juz p?kni?t? i poka? jej w [nazwa regulamin], i raczej nie powinna oponowa? przed zmain?na inne :) zreszt? sama dobieraj?c soczewki w [nazwa regulamin] od razu mia?am dobrane B&L wi?c nie jest to zasad? dawanie soczewek iWear, tgo zale?y od Twoich oczu i ich predyspoizycji do dnaych soczewek :)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • DEKKER
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 lipca 2007, 22:21
    Lokalizacja: Katowice

    autor: DEKKER » 19 lipca 2007, 15:59

    Bylem dzisiaj u optyka zrobi?a mi wszystkie mo?liwe badania jakie mogla i oczy s? w porz?dku :).Co do soczewek dala mi na pr??b? Air Optix .Czy to w zasadzie sa te same co O2 Optix ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 lipca 2007, 18:13

    DEKKER pisze:Air Optix .Czy to w zasadzie sa te same co O2 Optix ?
    Tak, AIR Optix to nowa nazwa O2 Opitx... zmieniona zostala tylko nazwa ze wzlgedu na kolidacje z prawami firmy telekomunikacyjnej - O2.

    Takze AIR Optix = O2 Optix
  • DEKKER
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 lipca 2007, 22:21
    Lokalizacja: Katowice

    autor: DEKKER » 20 lipca 2007, 18:30

    Dzi?kuje bardzo.My?le ,ze ju? temat mo?na zamkn?? :)
  • dominika
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 lipca 2007, 12:43
    Lokalizacja: kutno

    Pekajace soczewki iWear Performanace High

    autor: dominika » 30 lipca 2007, 12:48

    mnie te? ostatnio przydazy?o si? ?e soczewka mi p?k?a. rano gdy ja za?o?y?am uwiera?a mnie wi?c wyj??am ?eby przemy? i w trakcie mycia jej soczwka poprostu po?ama?a sie na cz??ci. w [nazwa regulamin] wymieniono mi ja na now? ale po kilku dniach to samo sta?o sie z drug? soczewk?. nie mam poj?cia dlaczego tak si? dzieje. z tymi soczewkami post?powa?am tak samo jak z poprzednimi a nigdy wcze?niej nic takiego mi sie nie przydarzy?o. dodam jeszcze ?e by?y to soczewki i wear polecone i kupione w [nazwa regulamin]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 30 lipca 2007, 14:27

    ja na prawde nie wiem co wy z tymi soczewkami robicie ze wam tak pekaja. Ja juz kilka roznych soczewek nosilem ale tylko jedna przerwalem a w zasadzie przecialem paznokciem :P poza tym nosilem optimy ktore musialem rozklejac przy kazdym sciaganiu i przez 3 mce przezyly bez problemow. z tym trzeba delikatnie po prostu zero nerwow. Widze jednak ze z tymi iWear'ami cos jest nie tak bo juz kilka osob narzekalo :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 30 lipca 2007, 14:47

    dla mnie te? nienormalne by?o p?kanie soczewek a? zobaczy?em EYEYE Bioxy. Za ka?dym zdj?ciem soczewek bardzo mocno si? skleja?y i pewnego razu gdy je odkleja?em (delikatnie) to by?y ju? p?kni?te.
  • dominika
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 lipca 2007, 12:43
    Lokalizacja: kutno

    Pekajace soczewki iWear Performanace High

    autor: dominika » 30 lipca 2007, 20:00

    dla mnie tez pekanie soczewek nie jest czyms normalnym. ale chyba cos jest jednak nie tak z soczewkami,gdy pocieram polana plynem soczewke a ona nagle jak dgyby sie rozplywala...po prostu sie rozdzielila. nosze soczewki od kilku lat i nigdy cos takiego nie mialo miejsca.
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 28 stycznia 2008, 21:15

    Od kilku dni mia?am problemy z sczewkami, a mianowicie jak je zak?ada?am to ca?y czas czu?am jak bym mia?a co? pod g??rna powoek?. Oczy zacz??y robi? si? czerwone nawet ju? po ?ci?gni?ciu soczewek. Po kilku pr??bach wytrzymaina z za?o?onymi soczewkami (ka?da nieudolna) skierowa?am si? do okulisty. Pani doktor popatrzy?a na moje soczewki pod jakimi? lupami i okaza?o si? ?e moje soczewki s? p?kni?te w kilku miejscach (mia?am je dopiero tydzie?) i st?d to wszystko. Wyrzuci?am je wi?c i za?o?y?am now? par?. Teraz jest OK, ale boj? si? ?e znowu mi pop?kaj?. U?ywa?am soflens 38. By?a to ju? moja 2 para tych soczewek. Z wcze?niejsz? nie by?o problem??w. Mo?e wiecie czym to by?o spowodowane?
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 28 stycznia 2008, 21:37

    Mog?abyc wadliwa para. Soczewki soflens 38 = Optima to stara soczewka, kiepskiej jako?ci w por??wnaniu do najnowszych, dlatego to mo?e byc wina jej materia?u.
  • Awatar użytkownika
    Setgar
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 29 września 2006, 10:18
    Lokalizacja: Europa

    autor: Setgar » 29 stycznia 2008, 22:33

    Takie p?kanie soczewek rzeczywi?cie wydaje si? by? dziwne, szczeg??lnie je?li spotyka do?wiadczonych u?ytkownik??w. Bo je?li jeste?cie pocz?tkuj?cy, to normalna sprawa, ?e soczewki niszcz? si? szybciej ni? zak?ada? producent (d?ugotrwa?e zak?adanie/zdejmowanie soczewek).
    Mam swoj? teori? wyja?niaj?c? opisane tu przypadki, a mianowicie:
    Dekker, czy w zwi?zku z powrotem do sport??w si?owych nie zacz??e? stosowa? od?ywek bia?kowych? Wzrost protein w surowicy krwi=wzrost st??enia bia?ka w ?zach=wi?cej osad??w na soczewkach i - tu moja teoria - =uszkodzenie struktury soczewki kontaktowej=p?kanie.
    Natomiast je?li chodzi o dziewczyny, to wzrost st??enia bia?ek w ?zach MOG? powodowa? leki hormonalne (np. antykoncepcyjne) i :aniolek: ... ci??a :tak: Tylko bez paniki :-)
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 29 stycznia 2008, 23:55

    Hmm. W sumie to ani jedno ani drugie :P Przynajmniej tak? mam nadziej? :) Ale tak sobie teraz pomy?la?am, ?e mo?e to by?a wina z?ego poejmiczka na soczewki. By? on taki dziwny, ?e cz?sto z truden wyci?ga?am z niego soczewki. Mo?e uszkodzi?y si? podczas pr??b wydobycia ich..
ODPOWIEDZ Posty: 19 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości