ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1
Alergia na soczewki??
  • didine
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 23 marca 2007, 23:21
    Lokalizacja: Krakow

    Alergia na soczewki??

    autor: didine » 24 marca 2007, 21:18

    Czesc!Ciekawa jestem czy ktos ma podobny problem do mojego,jesli tak prosze o kontakt,a moja historia wyglada tak:
    Przez prawia dziewiec lat nosilam soczewki trzymiesieczne Optima FW B&L. W zeszlym roku bylam zagranica i tak sie zlozylo ze musialam kupic nowe soczewki.Okazalo sie ze Optima FW B&L nie istnieje we Francji,polecono mi Softlens 38. zaczelam je nosic i przez pierwsze dni bolala mnie glowa ale to akurat chyba bylo normalne.Po powrocie do Polski kontynuowalam ich noszenie ale po jakims czasie mialam wrazenie ze wzrok mi sie pogorszyl a wieczorem czulam jakby mi oczy zachodzily lzami.Poszlam do okulisty,wszystko ok,ale okulista powiedzial ze moge wrocic do Optimy i zobacze czy bedzie lepiej.Wychodzac kupilam sobie nowy plyn ktorego nie uzywalam czesniej, IWear.Kupilam tez Optime i wkrotce zaczelam je nosic. Niedlugo potem oczy zaczely mnie piec,byly zaczerwienione,mialam wrazenie podwojnego widzenia,ogolnie duzy dyskomfort.Poszlam znowu do okulisty i okazalo sie ze mam jakis powazny problem bo okulistka przepisala mi antybiotyk,kazala odstawic soczewki. Po okolo dwoch tygodniach wrocilam do Softlens 38 ale juz pierwszego dnia poczulam bol glowy a po sciagnieciu soczewek oczy mi sie mocno zaczerwienily i bolaly i piekly.Po trzech takich dniach wrocilam do okulistki ktora zaproponowala zmiane na jednodniowe Jonsona a potem IWear i za kazdym razem to samo:bol glowy,po dwoch godzinach uczucie suchosci,zaczerwienione oczy po sciagnieciu i bol,pieczenie.Do tego rano powieki napuchniete.Okulistka stwierdzila alergie na soczewki,kazala nosic okulary.Przy badaniu oka wszystko bylo w porzadku a jak tylko zakladalam soczewki katastrofa.Poszlam jeszcze do innej okulistki ktora zdiagnozowala syndrom suchego oka i dala do sprobowania najnowsze soczewki B&L(nie pamietam nazwy,wyrzycilam opakowanie i soczewki tez)ale przy tych scenariusz sie powtarzal. Przestalam nosic soczewki i co ciekawe oczy dalej mnie bola,czasami rano mam napuchniete powieki. Nie wiem co sie dzieje nigdy nie mialm zadnych problemow z soczewkami ani oczami a teraz konca nie widac.Dodam jeszcze ze okulistki utrzymywaly ze na moje problemy najwiekszy wplyw mialy pigulki antykoncepcyjne i palenie papierosow,bylo tez przypuszczenie ze mam alergie na material z ktorego produkowane sa soczewki. jesli ktos ma,mial podobne problemy,prosze o kontakt,bo nie wiem juz co mam robic. :help:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 marca 2007, 22:30

    didine pisze:Okazalo sie ze Optima FW B&L nie istnieje we Francji,polecono mi Softlens 38
    ??? przeciez to ta sama soczewka tylko inna nazwa handlowa, nowe pudlo - stary produkt :D
  • didine
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 23 marca 2007, 23:21
    Lokalizacja: Krakow

    autor: didine » 24 marca 2007, 22:45

    No wiec wlasnie,dletego wydaje mi sie ze zmiana soczewek nie jest przyczyna mojej przypadlosci. i dlatego tez ciekawi mnie czy ktos mial podobne objawy do moich albo czy komus zdiagnozowano alergie na soczewki kontaktowe i z jakich przyczyn.Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 25 marca 2007, 13:04

    Ja tu sobie tak czytam i zauwa?y?am, ?e zosta? zmieniony p?yn. Prawda? Aczkolwiek wracaj?c si? przed zakup p?ynu widz?, ?e najpierw zosta?y zakupione soczewki o innej nazwie handlowej, ale te same. Wi?c tak sobie my?l?, ?e albo to jednak alergii na soczewki, objawy wyst?pi?y przed zmian? p?ynu, albo alergia na p?yn o czym by ?wiadczy?y dalsze objawy przy wielokrotnym zmienianiu soczewek, ale wci?? ten sam p?yn. Natomiast po zdj?ciu soczewek to ile czasu min??o od ostatniego zdj?cia soczewek? Bo mo?liwe, ?e jednak ma pani jak?? inn? alergi?, kt??ra mo?e teraz powodowa? takowe objawy.

    Prosz? o informacj?, kiedy pani ostatni raz mia?a kontakt z soczewkami i czy od tego czasu utrzymuj? si? opuchni?te oczy, czy poza tymi objawami s? jakie? inne objawy (katar sienny, wci?? zatkany nos, sucho?? oczu, zapalenie spoj??wek)

    Mo?liwe, ?e albo jest to uczulenie na soczewki, albo na p?yn, albo alergia na lekarstwa, py?ki i inne. Proponuj? skonsultowa? si? z jakim? specjalist? od alergii i by? mo?e na podstawie pani objaw??w co? wywnioskuje. Zdarza si?, ?e alergie siedz? d?u?szy czas bezobjawowo i nagle w okresie przesilenia daj? nam o sobie zna? :)

    pozdrawiam
    W.

    P.S. Troszk? namiesza?am, ale mo?e jest to zrozumia?e.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • didine
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 23 marca 2007, 23:21
    Lokalizacja: Krakow

    autor: didine » 25 marca 2007, 16:24

    Dziekuje za zainteresowanie.Tez myslalam ze to plyn byl przyczyna ale rzeczywiscie pierwsze objawy pojawily sie przed jego zmiana a poza tym z kazda para innych soczewek proboalam innego plynu:Aosept, Solo Cair i nawet i sol fizjologiczna do przemywania,na koncu wrocilam do plynu Renu. Moim zdaniem to nie plyn. Co do innych objawow to rzeczywiscie mam stale zatkany nos, moje oczy nie sa idealnie biale a naczynka krwionosne bardzo widoczne. Jesli sklaniam sie do konkluzji ze to alergia na soczewki to przede wszystkim dlatego ze wszystkie objawy wystepowaly po dwoch trzech godzinach od zalozenia soczewek a opuchniete powieki na drugi dzien rano mialam jak w banku. od ostatniej proby z soczewkami minal prawie miesiac, od dziesieciu dni bola mnie oczy a wieczorem kiedy jestem na miescie odczuwam jakby swiatlowstret. Ogolnie nie przepadam za swiatlem, mam tez alergie na promienie UVA ale sztuczne swiatlo nigdy mnie nie draznilo. Pytala Pani o te opuchniete powieki,nie zdarza sie to co rano,czasami. Ostatnio jak jechalam w nocy samochodem to mi sie wydawalo ze gorzej widze. Co to wszystko moze znaczyc nie mam pojecia,bardzo mnie to martwi bo mam duza wade wzroku i nie wyobrazam sobie noszenia okularow,mecze sie juz cztery miesiace i trace nadzieje.Wybieram sie oczywiscie do okulisty ale wasze supozycje na moj temat tez bardzo mi pomoga.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 26 marca 2007, 08:54

    Huh z tego co tu czytam to bym sk?ania?a sie ku jakiej? alergii na leki/po?ywienie/py?ki ro?lin/kurze? Sama jeszcze nie wiem co, proponowa?abym si? wybra? do alergologa i z nim prze?ledzi? ca?? t? sytuacj?, mo?liwe ?e co? si? znajdzie. C??? w tym roku nie?le pogoda zaszala?a i py?ki fruwaj? w powietrzu jak szalone :) nawet mnie po?o?y?o, jeszcze obserwuj? innych alergik??w na razie nic nie wynik?o, ale my?l?, ?e na efekty nie trzeba d?ugo czeka?. Proponuj? si? skonsultowa? z lekarzem bo wiadomo, ?e okulista mo?e tylko przypuszcza? alergi? na soczewki, ale nie stwierdzi tego. Mog? by? pomocne testy sk??rne :)

    ?ycz? powodzenia i jak najszybszego wyja?nienia si? tej sprawy

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 26 marca 2007, 23:43

    tak, tak wolbashi!!!
    Te? tak uwa?am, ka?dy ma swoj? dzia?k?, kt??r? uprawia. Bez kilku bada? nikt chyba na 100% nie b?dzie pewny, a po kilku mo?na wiele wykluczy?. Polcam jakie? badania alergologiczne.
    Poza tym zima by?a kiepska wiec tego "dziadostwa" nie mia?o co wymrozi? :(

    apsik!
    pozdrawiam
    markowski
  • woletka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 30 marca 2007, 11:43
    Lokalizacja: Lublin

    autor: woletka » 30 marca 2007, 11:53

    czesc,ja od do?? niedawna mam podobny problem...Kt??rego? dnia obudzi?am sie z zaczerwienionymi oczami posz?am do lekarza i stwierdzi? ze to niedotlenienie oka itd...kaz? zmieni? soczewki-nie pomog?am.sytuacja si? dalej powtarza?a posz?am do nast?pnego i stwierdzi? zapalenie spoj??wek,oczywi?cie od?o?y?am soczewki i zapuszcza?am dicortineff pomog?o.za?o?y?am potem soczewki by?o okej...ale znowu posz?am spa? (zdejmuje je na noc)i oczy by?a zaczerwienione.nast?pny lekarz wymy?li? "suche oko"dosta?am krople nawil?ajace po pewnym czasie przesz?o ale po za?o?eniu soczewek wr??ci?o.jak nosze soczewki nic mi sie nie dzieje tylko po nocy s? czerwone niesamowicie suche i czasem zapuchniete.ju? po prostu nie mam si?y...a okulary w moim przypadku nie wchodz? w gr? bo jestem sportowcem...
  • didine
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 23 marca 2007, 23:21
    Lokalizacja: Krakow

    autor: didine » 01 kwietnia 2007, 23:43

    no a ja mam zaczerwienione oczy zaraz po zjeciu soczewek,laczy nas przede wszystkim bledne kolo..w czwartek mam umowiona wizyte u dobrego okulisty ale mysle jednoczesnie o zrobieniu testu na alergie,moze tez powinnas?Jak sie dowiem czegos ciekawego od okulistki dam ci znac.
    Pozdrowka
  • Akrelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 04 kwietnia 2007, 11:17
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok

    autor: Akrelka » 04 kwietnia 2007, 12:24

    Witam! Mam podobny problem jak Pani. Soczewki nosi?am przez 2 lata bez zastrze?e?. A? w sierpniu na obozie w Bieszczadach musia?am si? z nimi po?egna?. Moje oczy sta?y sie czerwone, strasznie piek?y, ?zawi?y. W g??rach apteki nie spotyka si? co par? metr??w i zanim ja znalaz?am min??y 2 dni od pojawienia si? objaw??w. Po tych 2 dniach choroby z b??lu nie mog?am otworzy? oczu. Mam du?? wad? wzroku i niech?tnie zdj??am soczewki bior?c pod uwag? fakt ?e nie mia?am przy sobie okular??w. Okaza?o si? ?e mam zapalenie spoj??wek. Od tamtego dnia min??o ju? 8 miesi?cy a ja ci?gle m?cz? si? z chorymi oczami.

    W listopadzie uda?o mi si? zaleczy? oczy, lecz po za?o?eniu soczewek nowych wszystkie objawy powr??ci?y, opr??cz jednego: oczy mia?am strasznie suche. Soczewki by?y nowe ale p?yn i opakowanie nie. My?l? ?e w?a?nie opakowani by?o przyczyn? tego powrotu.
    Po zaleczeniu zrobi?am 2 razy wymaz z oka - nic nie wykryto.
    Kilka miesi?cy p???niej wykryto u mnie alergiczne zapalenie spoj??wek. Robi?am testy sk??rne ale nic nie wykryto.
    Alergia kompletnie przekre?li?a mi nadzieje na szybkie na?o?enie soczewek. Jedyne co mi zosta?o to znale?? czynnik kt??ry mnie uczula.
    Teraz wiem ?e jestem uczulona na pierz, kosmetyki (takie jak cienie, kredki do oczu, tusz do rz?s). Niestety, mino, ?e objawy lekko usta?y, nadal rano mam mleczne oczy i wyra?ne naczynka krwiono?ne w oczach. W dzie? dr?cz? mnie silne objawy tzw. suchego oka.

    Wspomnia?a Pani ?e najbardziej czerwone oczy s? rano. Proponuj? zmieni? po?ciel a jak nie pomo?e prosz? spr??bowa? zamieni? si? z kim? z rodziny na ????ka - na kilka dni. Powinna te? Pani po?? do alergologa i wykona? testy. Lecz prosz? pami?ta? ?e testy ukazuj? bardzo ma?o alergen??w na kt??re mo?e by? cz?owiek uczulony. Ma?o ale na najcz?stsze.

    Co do tego, ?e po za?o?eniu soczewek czuje pani dyskomfort. By? mo?e Pani alergia "wytwarza" takie grudki w oczach (alergiczne zapalenia spoj??wek). Po za?o?eniu soczewki oko wyra?nie protestuje. To tak jakby nadmuchany balon pola? wod? p???niej posypa? go cukrem. Na taki balon wszystko co zostanie po?o?one b?dzie "szorowane" przez cukier.

    ?ycz? Pani powodzenia i cierpliwo?ci. Jestem r??wnie? sportowcem i niestety musia?am zrezygnowa? z sportu i wiele innych rzeczy. Ale na niekt??re rzeczy nie mamy wp?ywu:)
    CzÂ?owiek urodziÂ? si?? zm??czony i Â?yje po to by odpoczÂ???!
  • didine
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 23 marca 2007, 23:21
    Lokalizacja: Krakow

    autor: didine » 04 kwietnia 2007, 14:09

    hej dziewczyny,szukajac rozwiazania na nasze problemy zawedrowalam na francuskie forum na temat soczewek(mieszkam teraz we Francji)i spotkalam tam mase osob z "suchymi oczami"ktore cierpia na to od lat..o alergii na soczewki nie znalazlam ani slowa tylko wlasnie te suche oczy ktore uniemozliwiaja noszenie soczewek.Byly tez komentarze dotyczace wplywu pigulek antykoncepcyjnych na ten problem i znalazlam takie osoby ktore po zmianie pigulek poczuly sie swietnie, ale nie jest to regula. Porozmawiam jutro o tym wszystkim z moja okulistka,zobacze co mi powie i dam wam znac.
    Pozdrawiam serdecznie

    [ Dodano: 05 Kwi 2007 08:30 ]
    Czesc!No i bylam u mojej okulistki,to wielka kobieta..Zdiagnozowala mi alergiczne zapalenie spojowek,dala specyfik do zakraplania i szesc miesiecy bez soczewek..ale przynajmniej nie wykluczyla ze nigdy juz nie bede mogla nosic soczewek..nie mowila o zadnej alegii na soczewki ani o suchych oczach..uff,odetchnelam troche bo to rzeczywiscie dobra okulistka,(na wizyte do niej czeka sie siedem miesiecy..)balam sie ze soczewki to juz nie dla mnie.Jesli macie jakies pytania,piszcie.
    Buzka dla wszystkich!
  • Michitka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 25 maja 2008, 11:57
    Lokalizacja: West

    autor: Michitka » 25 maja 2008, 12:05

    Ja mam ot??z taki problem.
    Par? tygodni temu mia?am ropn? wydzielni? z oka, zaczerwienienie i b??l --posz?am do okulisty i okaza?o si?, ?e mam wirusowe zapalenie, przepisa?a krople. Po paru dniach to min??o, ale soczewek nie mog?am dalej za?o?y?. Powiedzia?a, ?e to alergia i przepisa?a krople kt??re mia?am zakrapla? przed za?o?eniem soczewek --no ale nie daje rady --:( strasznie si? czuj? ni? mog?c ich za?o?y?. Soczewki nosze od 5 lat tej samej formy Focus Monthly Lenses

    Zastanawiam si? czy to przejdzie, czy mog?a si? zmieni? krzywizna, ?e nie mo?na ich za?o?y? i trzeba zmieni? na inne, czy te? mo?e tusz??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 maja 2008, 12:20

    Michitka pisze:Zastanawiam si? czy to przejdzie, czy mog?a si? zmieni? krzywizna, ?e nie mo?na ich za?o?y? i trzeba zmieni? na inne, czy te? mo?e tusz??
    trudno jest jednoznacznie stwierdzic tylko z tego co piszesz. Musisz sprobowac jakies zmiany - albo tusz albo soczewki, ale przede wszystkim wylcze oczy i zadnych soczewek przez ten czas.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • czewu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 01 września 2008, 10:55
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: czewu » 01 września 2008, 11:31

    Witam,
    mam proble m , a mianowicie po 2 dniach noszenia soczewek na powiekach pojawiaj? mi si? czerwone plamki, a dok?adnie zawsze w tym samym miejscu na dolnej powiece. Nie sw?dz?, ale s? jakby lekko opuchni?te w tym miejscu i gdy przestaje nosi? soczewki miejsce to staj? si? suche,?uszczy si? sk??ra przez co troche swedzi.

    Nosz? soczewki IWear miesi?czne, uzywalem plynu tez Iwear. Okulista poleci?a mi zmian? p?ynu, tak wi?c zmini?em na Solo-Care Aqua do tego zacz?lem u?ywa? krople Aquify, ale jednak nie pomog?o.

    Soczewki nosze juz 3 miesi?c, czyli to jest 3 para i wcze?niej nie by?o ?adnych problem??w...

    Czy zmiana soczewek mo?e pom??c, czy mo?e to by? alergia na soczewki? Mo?e jakie? ma?ci lub krople ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 września 2008, 11:42

    moze to byc kwestia materialu soczewki. Moze jakies uczulenie na cos co zaczelo sie pylic... ciezko stwierdzic. Napewno warto udac sie do specjalisty aby zobaczyl jakie sa objawy - stwierdzi wtedy czym moze to byc spowodowane.

    Z masciami i kroplami bylbym ostrozny - z takimi samodzielnymi aplikacjami!
  • czewu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 01 września 2008, 10:55
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: czewu » 01 września 2008, 17:20

    LEMUR pisze:moze to byc kwestia materialu soczewki. Moze jakies uczulenie na cos co zaczelo sie pylic... ciezko stwierdzic. Napewno warto udac sie do specjalisty aby zobaczyl jakie sa objawy - stwierdzi wtedy czym moze to byc spowodowane.

    Z masciami i kroplami bylbym ostrozny - z takimi samodzielnymi aplikacjami!
    Na py?ki raczej nie, bo to tylko po noszeniu soczewek, a alergikiem nie by?em.

    Tak czy siak do okulisty bym szed?, tylko lepiej zawsze sie dowiadywa? z r???nych ?r??de?. To teraz specjalnie przed wizyta bede musia? ponosic soczewki aby objawy sie nawr??ci?y, b otak to po 2-3 dniach mi wszystko mija.

    Ale to czy zmiana soczewek mo?e co? pom??c? czy raczej wszystkie zawieraj? te same tworzywa?

    [ Dodano: 03 Wrz 2008 10:55 ]
    Wizyt? u mojego okulisty mam dopiero w ponidzia?ek, ci?gle mi to nie daje spokoju..

    to jak to jest z tymi materia?ami z kt??rych s?zrobione soczewki?
    a w sumie p?yn Iwear i SCA maj? identyczny sk?ad, wiec w zasadzie mo?e jednak zmiana p?ynu mo?e pom??c?

    Lemur, a kt??ry dobry p?yn ma inne substancje aktywne?
ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości