ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1
antyrefleks
  • ania
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 17 marca 2007, 15:54
    Lokalizacja: Polska

    antyrefleks

    autor: ania » 17 marca 2007, 15:58

    Zamowilam okulary z antyrefleksem i dosc wyraziste oprawki koloru brazowego. Zapomnialam jednak zapytac sie najpierw czy ta powloka moze zabarwiac szkla. Wiec zabarwia czy nie? Boje sie ze szkla moga niepasowac mi do oprawek.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 17 marca 2007, 16:43

    Nie martw si? nie zabarwia szkie?.Czasem pod ?wiat?em wida? lekkie odbicie.Ale to ci nie b?dzie przeszkadza? ;)
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 17 marca 2007, 17:28

    Ania, zobaczysz, ?e Tobie si? spodoba ten lekko zielony blask bij?cy ze szkie?.. :D
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 26 marca 2007, 23:47

    wiele os??b chce inny kolor tego antyrefleksu, ale jego naprawd? niewiele wida?, a wol? ju? te niewiele widocznej zieleni ni? jego brak! Te szklenie si? soczewki, odb?yski itp, itd... brrr... Wiekoszo?? chyba firm ma najlepszy sw??j antyrefleks w odcieniu zielenii. Wcze?niej mia?em soczewki JZO, p???niej Essilora teraz mam z firmy Hoya i zawsze najlepsza pow?oka i zielonkawy odcie?!
    pozdrawiam
    markowski
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 27 marca 2007, 13:58

    markowski pisze:Hoya i zawsze najlepsza pow?oka i zielonkawy odcie?!
    Teraz r??wnie? mam Hoy? i bardzo mi przypad?a do gustu ta ziele?, lepsza ni? w moich starych szkie?kach :) Ale tak naprawd? to nie zawsze widac ta zielonkaw? po?wiat? i w?a?ciwie nie ma problemu :)

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 marca 2007, 14:51

    wolbashi pisze:le tak naprawd? to nie zawsze widac ta zielonkaw? po?wiat?
    Wyglada to tak, ze kat padania = katowi odbicia. Zgodnie z ta zasada, jezeli patrzymy na uzytkownika okularow z powloka AR i nasze widzenie akurat jest = katowi odbicia swiatla padajacego na jego okulary to wtedy postrzegamy to jako wlasnie widoczny odcien powloki antyrefleksyjnej.

    Jak napisal markowski, lepiej go miec niz korzystac z soczewek bez powloki antyrefleksyjnej a kolorem sie nie przejmowac.

    I slusznie rowniez markowski zauwazyl, ze najlepsze powloki na rynku maja odcien zieleni!
  • zebra
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 06 czerwca 2007, 18:48
    Lokalizacja: waÂ?brzych

    autor: zebra » 09 czerwca 2007, 17:38

    Je?eli o kolorach mowa to moj facet ma przepi?kne turkusowe zeissa /bardziej niebieskie ni? zielone/.
    Mnie za? ciekawi co to za szk?a z pow?ok? tak? perlist?.
    Zebra
  • Awatar użytkownika
    valkiria
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 14:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: valkiria » 28 stycznia 2008, 22:40

    Ja mam takie pytanko, jak wa?ny jest antyrefleks? zam??wi?am dzi? okulary bez AR i tak si? zastanawiam, czy przez to b?dzie mi si? gorzej patrzy?o? Do tej pory mia?am zawsze z antyrefleksrem z tym ?e teraz przerzuci?am si? na soczewki, a te okulary maj? by? na zast?pstwo wieczorami. Aha nie wiem czy to ma znaczenie ale moja wada to -4 na oba oczy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 stycznia 2008, 22:59

    antyrefleks jest bardzo wazny,
    na kazda powierzchnie pada swiatla i sie odbija, chodzi o to aby jak najwiecej swiatla przenikalo przez soczewke - inaczej mowiac aby bylo jak najmniej strat, odlyskow, duszkow, mgielek itp... to nie tylko kosmetyka.

    Jezeli do tej pory mialas soczewki z powloka antyrefleksyjna bedziesz miala dyskomfort bardziej zauwazalny niz osoba ktora go nigdy nie miala.

    Takze bez wzgledu na moce (im wyzsze tym bardziej AR zalecany, im bardziej zaawansowana soczewka tym bardziej on powinien byc) powloke antyrefleksyjna powinno sie zawsze na soczewce posiadac.
  • zeyg
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 04 marca 2008, 22:44
    Lokalizacja: Pozna??

    Antyrefleks widoczne "duszki"

    autor: zeyg » 04 marca 2008, 23:11

    Witam, mam problem z okularami. Prosz? ekspert??w o wyja?nienie, czy wydziwiam, czy faktycznie z moimi szk?ami jest co? nie tak.

    Sprawa wygl?da nast?puj?co. Patrz?c na ?r??d?o ?wiat?a (np. reflektory samochod??w lub lampka halogenowa) generalnie chodzi o punktowe ?wiat?o, to pod tym ?r??d?em ?wiat?a widz? zielone odbicie/plamk?/"duszka". Przyjrza?em si? temu odbiciu (patrz?c na halogen z bli?szej odleg?o?ci) i okaza?o si?, ?e widz? powi?kszony halogen na zielono :/ tak? jakby projekcje halogenu :(. Id?c ulic? wieczorem jak patrze na samochody to widz? ?wiat?a, a w ko?o nich zielone plamki. Zjawisko jest szczeg??lnie widzialne i dokuczliwe wieczorem, jak jest du?y kontrast mi?dzy t?em a ?r??d?em ?wiat?a.
    Szk?a s? nowiutkie, zero rysek. Dodam, ?e wcze?niej kupi?em okulary u innego optyka, by? ten sam problem, wymienili mi szk?a problem nie znikn??. Oddali mi pieni?dze, poszed?em w inne miejsce i jest to samo :/. Zaczynam sie zastanawiac, czy to cos ze mn? nie tak, czy szk?a s? z?e, a mo?e tak powinno by? ? Czy takie odbicia mog? negatywnie wp?yn?? na m??j wzrok ? Wcze?niej mia?em szybki szklane z antyrefleksem i nie bylo zadnych problem??w.

    Specyfikacja szkie?:
    producent: Essilor
    Lewe i Prawe oko: -0.5, sfera, plastik, ne = 1,502
    Pow?oka antyrefleksyjna zielona

    Czekam na rady. Dzi?ki.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 marca 2008, 10:37

    Valkiria - Antyrefleks dodatkowo wyostrza, widzenie jest bardziej komfortowe, szk?a mniej si? brudz? (cho? wszelkie zabrudzenia s? bardziej widoczne). Przerzucaj?c si? na okulary bez AR, zapewne poczujesz r???nic?. Ja zmienia?am ze zwyk?ych na mocniejsze, pocieniane, z wi?kszym cylindrem i z AR - teraz ?wiat wygl?da zupe?nie inaczej :mrgreen:

    Co ciekawe, w tym samym czasie dobra?am soczewki kontaktowe (o 0,5D s?absze) i widz? w nich bardzo ?adnie (opr??cz r???nic wynikaj?cych z braku cylindra na jednym oku), ostro, szeroko, bez mgie?ek. Lepiej ni? w testowych okularach bez AR o przeliczonej, wy?szej o 0,5D mocy! Dyskomfort przy braku AR nie musi by? wi?c odczuwalny u ka?dego.

    -----

    Mam tak? drobn? w?tpliwo?? dotycz?c? AR. Pisali?cie, ?e lepszy jest zielony (tr??jwarstwowy) ni? fioletowy (jednowarstwowy). M??j jest fioletowo-zielony :maruda:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 marca 2008, 10:53

    Malla pisze:Mam tak? drobn? w?tpliwo?? dotycz?c? AR. Pisali?cie, ?e lepszy jest zielony (tr??jwarstwowy) ni? fioletowy (jednowarstwowy). M??j jest fioletowo-zielony
    Bo na soczewkach indeksowych (pocienianych) jak wspomnialas moze on z tego wzgledu przybierac nieco inne odbicie szczatkowe.

    Poza tym nie szacujmy antyrefleksow na "trojwarstwowe" bo tak naprawde jest to kilka warstetwek o roznych wlasciwosciach a czy to ma 3warstwy, 5 czy 8 to tak naprawde wazne aby on byl. Te 1warstwowe to juz raczej historia.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 marca 2008, 11:42

    Dzi?kuj?, uspokoi?e? mnie.

    W por??wnaniu z niekt??rymi tutejszymi bywalcami du?o za szk?a nie zap?aci?am, bo 100z? za sztuk?, st?d moja ciekawo?? w zwi?zku z jako?ci? pow?oki.
    PS. O tych barwach dowiedzia?am si? dopiero na tym forum, a troch? czasu grzeba?am w internecie na ten temat.

    ----

    Drobna uwaga dla dziewcz?t - na zdj?ciach AR mo?e przyjmowa? r???ne odcienie, zw?aszcza je?li nie pozujecie na wprost. Z ostatniego wyjazdu na wi?kszo?ci zdj?? mam zgni?o-????te zabarwienie szkie? :/
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 marca 2008, 12:18

    cena zalezy przede wszystkim od materialu, szklane wysoko indeksowe sa tansze niz plastikowe. Takze - jezeli masz jakies watpliwosci to pochodz po zakladach optycznych i popytaj o ceny takich samych soczewek - zobaczysz i przekonasz sie o roznicach.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 marca 2008, 12:44

    Zap?aci?am tyle samo lub par? z?otych wi?cej ni? cena sugerowana w katalogu firmy wykonuj?cej szk?a (a raczej "polimery syntetyczne"). Najwa?niejsze, ?e jestem zadowolona z doboru i wykonania. I m??j portfel r??wnie?...
  • johnson
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 września 2008, 14:29
    Lokalizacja: Wielkopolska

    autor: johnson » 30 września 2008, 14:39

    Witam! Czy do "zwyk?ych" okular??w bez AR mo?na po prostu "do?o?y?" tak? pow?ok? u optyka (jaka wtedy mo?e by? cena), czy musz? wymieni? ca?e szk?a?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 września 2008, 15:03

    powloki NIE nanosi OPTYK! Tylko PRODUCENT. Naklada sie ja po utwardzeniu prozniowo! Trzeba zamowic nowe soczewki
  • johnson
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 września 2008, 14:29
    Lokalizacja: Wielkopolska

    autor: johnson » 30 września 2008, 15:58

    A czy przy wymiane szkiel optyk jest w stanie zbada? ile te szk?a maj? dioptrii? Ja tego niestety doklanie nie pamietam i nie jestem w stanie powiedziec.
  • misha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 czerwca 2008, 13:45
    Lokalizacja: ElblÂ?g

    autor: misha » 30 września 2008, 16:16

    johnson pisze:A czy przy wymiane szkiel optyk jest w stanie zbada? ile te szk?a maj? dioptrii? Ja tego niestety doklanie nie pamietam i nie jestem w stanie powiedziec.
    Tak, nie ma ?adnego problemu.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 września 2008, 18:00

    Optycy maj? taki ma?y sprz?cik, kt??ry kosztuje tyle, co dobry komputer i mierzy moc soczewek. Szkoda, ?e tylko okularowych ;)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 września 2008, 18:08

    Malla pisze:Szkoda, ?e tylko okularowych
    co znaczy skoda ze TYLKO okularowych, sa diotromierze ktore mierza moc soczewki kontaktowej - pisalem juz gdzies o tym na forum
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 września 2008, 18:35

    Ale to ju? chyba inne, osobne sprz?ty, a nie jeden wielofunkcyjny? Bo je?li tak, to nie op?aca si? w taki inwestowa? w zak?adzie.
ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości