ODPOWIEDZ Posty: 33
Krople do oczu ...
  • manti
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 18 stycznia 2007, 15:01
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    Krople do oczu ...

    autor: manti » 02 marca 2007, 11:54

    Witam! Prosz? pole?cie jakie? dobre krople nawil?aj?ce do oczu ? Tyle jest tego na rynku, a ja nie wiem co wybra? :) Z g??ry dzi?kuj? :)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 marca 2007, 14:01

    do oczu znaczy nie chodzi ci o krople ktore stosuje sie bezposrednio na soczewke tylko o krople ktore dzialaja "odswierzajaco i kojaca" na zmeczone oczy ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 02 marca 2007, 15:45

    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 marca 2007, 16:15

    uzywam tych visine i musze powiedziec ze rzeczywiscie fajnie lagodza objawy zmeczenia wada jest jak dla mnie ze sklejaja rzesy troche to jest denerwujace :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 02 marca 2007, 16:36

    woozie pisze:wada jest jak dla mnie ze sklejaja rzesy troche to jest denerwujace :P
    Oh! Przez to tusz do rz?s pogrubiaj?cy nie b?dzie taki efektowny! :lol:

    Ja tak si? wybieram do optyka po te krople ju? jaki? czas, ale jako? nie jest mi po drodze... Ostatnio troch? przeginam w noszeniu soczewek i czuj?, ?e przyda?yby si?.. :niepewny:
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 marca 2007, 16:53

    Soleil pisze:Oh! Przez to tusz do rz?s pogrubiaj?cy nie b?dzie taki efektowny!
    No wlasnie !! zawsze mam z tym problem ale uzywam Margaret Astor on jest dobry i sobie z tym radzi :P :ot: sorki :P
    Soleil pisze:Ostatnio troch? przeginam w noszeniu soczewek i czuj?, ?e przyda?yby si?.. :niepewny:
    ja staram sie sciagac kiedy tylko moge ale np w pn od 6 rano do 7 wieczorem musze nosci bo tyle siedze w sql damn :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • manti
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 18 stycznia 2007, 15:01
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: manti » 03 marca 2007, 13:16

    Chodzi mi oczywi?cie o krople, kt??re dzia?aj? koj?co i od?wierzaj?co na oczy :) Dzi?kuj? za linka :)
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 03 marca 2007, 17:41

    Ja kiedy? u?ywa?em Systane i dobrze si? sprawdza?y.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 05 marca 2007, 16:53

    Kupi?am sobie te krople Visine. Po ok. 10 min pr??b trafienia kropelk? do oka, uda?o mi si?. Czy poczu?am 'od?wie?aj?c? ulg?'? Nie. Sama nie wiem, jakiego cudu oczekiwa?am, ale nawet nic nie poczu?am, opr??cz tego, ?e przez jakie? 30 sek. mia?am w oczach za du?o wody. :maruda:
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 marca 2007, 17:07

    Sol, mam nadzieje ze nie na soczewke, a jezeli juz to ja sciagnelas i zalozylas dopiero po odpowiedniej ilosci minut okreslonej w instrukcji?
    Pisze to, bo te krople nie sa do stosowania bezposrednio na soczewke kontaktowa!
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 05 marca 2007, 17:39

    Lemur, masz mnie za blondynk?? xD
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 marca 2007, 18:36

    Sol, nie, nie mam nikogo za blondynow. Ale nie raz sie juz spotkalem w zyciu z tym ze ktos mowi "A" drugi widzi "B" a czyta "C"

    Po prostu dopowiedzialem. Bez urazy!` :prosze:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 09 marca 2007, 14:56

    tak wogole to ziele swietlika roolez i koniec . :P jezeli oczy sa zaczerwienione pieka to nie ma to jak swietlik jezeli to nie pomoze wizyta u specjalisty :) ja osobiscie wole naturalne produkty :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 29 sierpnia 2008, 13:29

    Mam pytanie odno?nie kropli do oczu o nazwie GenTeal HA poleci?a mi je moja okulistka i podobno mo?na je r??wnie? stosowa? na soczewki czy to prawda??
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 sierpnia 2008, 13:52

    asiaczek1987 pisze:i podobno mo?na je r??wnie? stosowa? na soczewki czy to prawda??
    instrukcja obslugi prawde Ci powie... wystarczy pojsc do apteki, poprosic o ulotke i sie zapoznac.

    Juz nie raz ktos uzywal kropli na soczewki a w instrukcji napisano, ze nie wolno.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 06 stycznia 2009, 21:30

    Znalaz?am w jednym z artyku???w w CLSpectrum takie zdanie:
    "Using a dry eye drop for contact lens dryness or using a rewetting drop for a dry eye problem may actually be counterproductive."
    W wolnym t?umaczeniu - stosowanie kropli nawil?aj?cych mo?e przynosi? skutki odwrotne do zamierzonych.
    Czy kto? z Was mo?e rozwin?? t? my?l?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 stycznia 2009, 22:08

    moze chodzic o to, ze stosowanie wszelkiego rodzaju kropli, moze prowadzic do zmian w filmie lzowym co spowoduje wlasnie wieksze problemy - np. pozniej w przypadku nie noszenia soczewek kontaktowych.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 06 stycznia 2009, 22:17

    S? jakie? wytyczne stosowania kropli, by tego unikn??, np. co do cz?stotliwo?ci, rodzaju substancji?

    Przyznaj?, ?e im rzadziej u?ywam kropli, tym lepiej si? czuj?, a zdarza?o mi si? kiedy? co godzin?.
  • Olka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 10 lutego 2006, 15:56
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: Olka » 07 stycznia 2009, 11:00

    Malla pisze:Znalaz?am w jednym z artyku???w w CLSpectrum takie zdanie:
    "Using a dry eye drop for contact lens dryness or using a rewetting drop for a dry eye problem may actually be counterproductive."
    W wolnym t?umaczeniu - stosowanie kropli nawil?aj?cych mo?e przynosi? skutki odwrotne do zamierzonych.
    Czy kto? z Was mo?e rozwin?? t? my?l?
    Malla w tym artykule chodzi o to ?eby odr???ni? pacjent??w kt??rzy maj? zesp??? suchego oka od tych kt??rzy odczuwaj? sucho?? oczu spowodowan? noszeniem SK
    Poniewa? pacjenci ci powinni u?ywa? r???nych kropli
    I tak „dry eye drop” to krople na zesp??? suchego oka
    A „ rewetting drop” to krople nawil?aj?ce dla u?ytkownik??w SK
    Tak wi?c w kontek?cie tego artyku?u zdanie to oznacza, ?e
    U?ywanie kropli na zesp??? suchego oka przez osoby odczuwaj?ce dyskomfort w wyniku noszenia SK lub stosowanie kropli nawil?aj?cych dla u?ytkownik??w SK przez osoby maj?ce zesp??? suchego oka mo?e przynie?? skutek odwrotny do zamierzonego.

    Wi?c je?eli nie masz zespo?u suchego oka ale odczuwasz sucho?? oczu po kilku godzinach noszenia sk to mo?esz spokojnie u?ywa? kropli tylko zwr??? uwag? aby by?y to krople nawil?aj?ce dla u?ytkownik??w SK a nie krople na suche oko, poniewa? maj? one inne dzia?anie
    Krople na suche oko dzia?aj? g???wnie ochronnie na powierzchnie oka
    A krople dla u?ytkownik??w SK nawil?aj? te? powierzchni? SK.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 stycznia 2009, 18:13

    Dzi?kuj? za wyja?nienie :)
    Czyli nie ma potrzeby, ?eby ludzie jak ja pakowali sobie do oczu Dwelle (alkohol poliwinylowy), bo mo?e co? tam zmieni? w filmie ?zowym?
    Hialuronianowe s? takie troch? jak woda, ale jako? boj? si? u?ywa? innego sk?adnika.
  • Olka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 10 lutego 2006, 15:56
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: Olka » 07 stycznia 2009, 18:46

    Malla pisze:Dzi?kuj? za wyja?nienie :)
    Czyli nie ma potrzeby, ?eby ludzie jak ja pakowali sobie do oczu Dwelle (alkohol poliwinylowy), bo mo?e co? tam zmieni? w filmie ?zowym?
    Hialuronianowe s? takie troch? jak woda, ale jako? boj? si? u?ywa? innego sk?adnika.
    w tym artykule w?a?nie hialuronian sodu jest przedstawiony jako odpowiedni sk?adnik dla os??b u kt??rych sucho?? oczu jest spowodowana SK.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 stycznia 2009, 22:53

    Tylko ?e wydaj? mi si? niewystarczaj?ce, ma?o lepkie, ich efekt nie trwa ca?ego dnia ani nawet po?owy :( My?la?am o czym? innym na noc, do stosowania po zdj?ciu soczewek.
  • Olka
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 10 lutego 2006, 15:56
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: Olka » 08 stycznia 2009, 00:14

    Malla pisze:Tylko ?e wydaj? mi si? niewystarczaj?ce, ma?o lepkie, ich efekt nie trwa ca?ego dnia ani nawet po?owy :( My?la?am o czym? innym na noc, do stosowania po zdj?ciu soczewek.
    Mo?e Ci si? tylko wydaje jednak ;)
    Je?eli jednak faktycznie krople nawil?aj?ce to za ma?o to spr??buj co? w postaci ?elu na noc.

    Tylko ?e tak jak by?o napisane w tym artykule warto by?oby sprawdzi? jaka jest przyczyna dyskomfortu w twoim przypadku.
    Czy to zesp??? suchego oka czy tylko wynik oddzia?ywania SK, i trzeba by si? zastanowi? czy powinna? stosowa? cz??ciej krople nawil?aj?ce, zmieni? rodzaj SK, skr??ci? czas ich noszenia czy mo?e warto wprowadzi? co? bardziej tre?ciwego typu ?el na noc
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 stycznia 2009, 19:19

    Na pewno to drugie, bo jak robi? sobie przerw?, to jest ok. Czas noszenia ju? skr??ci?am :D A rodzaju za bardzo nie mam jak, bo wszystko takie wielgachne... Jak sko?cz? Hylo-Care, to pomy?l? o kroplach Hylo-Gel, kt??re maj? 2mg/ml hialuronianu albo PVP-Comod. Jedno jest pewne - nie wr??c? do zwyk?ych p?yn??w ani kropli z konserwantami.
  • james
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 23 stycznia 2009, 22:23
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: james » 25 stycznia 2009, 13:10

    Kupi?em ostatnio krople do oczu Hydrabak, s? bardzo dobre. Nie zawieraj? konserwant??w i mo?na je stosowa? na SK. Koszt ok. 15zl/10ml.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 stycznia 2009, 13:16

    Ile czasu po otwarciu mo?na je stosowa?, 2 czy 3 miesi?ce?
  • james
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 23 stycznia 2009, 22:23
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: james » 25 stycznia 2009, 13:34

    8 tygodni, wi?c 2 mies
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 stycznia 2009, 16:19

    W?a?nie zobaczy?am, ?e jego sk?ad to tylko s??l fizjologiczna. Mo?na kupi? w ampu?kach, b?dzie taniej.
  • james
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 23 stycznia 2009, 22:23
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: james » 25 stycznia 2009, 17:07

    a przypadkiem s??l fizjologiczna to nie chlorek sodu? Podaj? pe?ny sk?ad z ulotki:
    chlorek sodu 0,9%, dwuwodorofosforan sodu (x 2H2O), wodorofosforan sodu (x 12 H2O), woda oczyszczona. je?li jest to s??l fizjologiczna to nie wiedzia?em :ups: . A w ampu?kach te? wygodnie mo?na aplikowa?? I czy du?o taniej wychodzi?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 stycznia 2009, 18:39

    Physiodose kosztuje jakie? 9-10z? za 12 ampu?ek po 5ml, ale ka?d? trzeba zu?y? do 24h po otwarciu.
ODPOWIEDZ Posty: 33

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości