jakie preparaty/witaminy na wzrok?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 czerwca 2009, 17:21

    piotrekk pisze:Jeszcze sobie muszę kupić Artelac CL jednorazowe bo mam zwykłe krople Artela ale podobno one są z konserwantami i nie stosuje się na soczewki.
    Skrot w Artelacu CL oznacza Contact Lens.
    Kazdy preparat przeznaczony do kropienia dostepny bez recepty warto sprawdzic (tzn przeczytac dokladnie instrukcje) czy nadaje sie do bezposredniego stosowania na soczewke kontaktowa czy nie. Czasami jest napisane ze do stosowania dla uzytkownikow soczewek, ale pozniej w tresci napisane ze nalezy ja sciagnac i po np. 15minutach dopiero zalozyc.
  • filemona
    Posty: 0
    Rejestracja: 09 grudnia 2016, 10:07

    Re: jakie preparaty/witaminy na wzrok?

    autor: filemona » 11 grudnia 2017, 09:06

    Też kiedyś zastanawiałam się jak wzmocnić swój wzrok. Było to w okresie jak zaczęłam się odchudzać.Chciałam przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej bo ona bardziej mi przeszkadzała niż problemy z widzeniem, zwłaszcza, ze byłam pod kontrolą okulisty. W przypadku problemów ze wzrokiem znalazłam najwięcej wpisów polecających luteinę i witaminę A. Odkąd je przyjmuję widzę wyraźną poprawę - dosłownie :D
  • Zadra
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 października 2018, 12:08

    Re: jakie preparaty/witaminy na wzrok?

    autor: Zadra » 16 października 2018, 13:28

    Luteinę zawierają m.in. czarne jagody, przy czym są niskokaloryczne:) Trzeba zarazem pamiętać że wiele witamin rozpuszcza się w tłuszczach. Ja tu nikogo nie namawiam do tłustego jedzenia, absolutnie, mam na myśli dodawanie do sałatek oleju lub oliwy i jedynie zdrowe tłuszcze nierafinowane. Wiem, że nie każdy je rozróżnia, nie każdy czyta etykietki, możecie sobie więc zerknąć na [spamlink] i poczytać o sposobie wytwarzania, właściwościach oraz zastosowaniu. Ja sama często w kuchni używam oleju z pestek dyni oraz lnianego, wystarczy parę kropel. Dodaję do warzyw, gotowania makaronów, kasz oraz do sosów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości