ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
Szkła poliwęglanowe czy plastikowe z wysokim indeksem
  • Beti1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 lutego 2007, 11:58
    Lokalizacja: Â?odzkie

    Szkła poliwęglanowe czy plastikowe z wysokim indeksem

    autor: Beti1 » 15 lutego 2007, 12:45

    Witam , jestem tu nowa wiec wybaczcie drobne niescislosci ;)
    Wybieram sie do optyka by zmienic okulary na zy?kowe Mam wade wzroku minus 3,5 wiec musze szk?a z wysokim indeksem by by?y cienkie po bokach. Nie chce by bylo widac grubosc minusow. I teraz mam pytanko
    szk?a z poliweglanu o indeksie 1,59 za 290 zl. za pare z filtrem do kompa czy plastikowe o indeksie 1,67 za 545 zl. za pare tez z filtrem czy warto przep?acac Czy poliweglanowe spelnia swa role sa lzejsze ale plastik niby cienszy .
    Na co zwr??cic uwage przy zakupie ??? o co zapytac bo czytalam ze im wyzszy indeks tym gorsza jakos obrazu
    1 Czy ta liczba Abbego ma tutaj znaczenie? czty musze ja znac ?
    2. czy marka szk?a tez ma znaczenie? jesli tak to na jaka marke zwrocic uwage?
    3. czy "pocieniowane szk?a" to normalne dla poliweglanu i plastiku?
    Z gory dziekuje za info
    Pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:01 przez Beti1, łącznie zmieniany 1 raz.
    Beti 1
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 lutego 2007, 12:57

    ad1. liczba Abbego ma znaczenie, im wieksza liczba Abbego tym mniejsza dyspersja materialowa, a co za tym idzie mniejsze rozczepienie swiat?a. Dla mniejszych liczb Abbego mozna w czesci poza centralnej widziec kolorowe otoczki, jednak wiekszosci osobom to nie powinno przeszkadzac (potrzebna jest kilkudniowa adaptacja) - dzieki zastosowaniu takiego materia?u maja soczewki ciensze i estetyczniejsze.

    ad2. marka ma znaczenie, markowe soczewki sa lepsze, ze wzgledu na technologie, jakosc antyrefleksu, wieloletnie doswiadczenie, itp itd... tansze musi miec nizsza jakosc!

    ad3. poliweglan zawsze w innym indeksie tj. 1.53/1.59

    Tak wiec soczewki o indeksie 1.67 beda ciensze niz 1.59

    Poza tym nie rozumiem stwierdzenia "czy warto przeplacac"
    Jezeli Pani chce super cienkie soczewki to wyzszy wspolczynnik (ciensze) musza kosztowac wiecej. To chyba logiczne?

    Jak Pani nie wie jak beda wygladaly, prosze poprosic o wizualizacje soczewek i podanie grubosci po wybraniu oprawki, przy Pani rozstawie zrenic itp... taka usluga jest mozliwa (nie wszyscy ja oferuja)

    Poza tym prosze udac sie w takie miejsce, do takiego optyka, ktory jest w stanie odpowiedziec Pani na te pytania! Jezeli potrafi, znaczy sie ze wie co robi a nie tylko sprzedaje :gwizd: i bylaby Pani wstanie mu zlecic wykonanie okularow!
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 15 lutego 2007, 18:51

    Beti1 pisze:szk?a z poliweglanu o indeksie 1,59 za 290 zl. za pare z filtrem do kompa czy plastikowe o indeksie 1,67 za 545 zl. za pare tez z filtrem czy warto przep?acac
    tak odno?nie tych soczewek poliw?glanowych, to to co znalaz?am o nich na tej stronie:
    Soczewki poliw?glanowe zdobywaj? coraz poka?niejsz? pozycj? na rynku optycznym. Ich atrakcyjna cena sprawia, i? dost?pne s? dla szerokiej grupy odbiorc??w. Cechuje je lekko??, wysokie w?a?ciwo?ci optyczne oraz ma?a grubo?? soczewki. Niebagateln? zalet? tego typu soczewek jest to, i? s? bardzo trwa?e - z?amanie soczewki poliw?glanowej nawet przy bardzo dynamicznym u?ytkowaniu jest prawie niemo?liwe ze wzgl?du na to, ?e d?ugie ?a?cuchy polimerowe absorbuj? energi? kinetyczn? i molekularn?. Linearna struktura poliw?glanu zapewnia soczewce mi?kko?? i elastyczno??.
    Tak wi?c my?l?, ?e skoro s? one takie tanie to nie znaczy, ?e s? gorsze, mo?liwe ?e ich produkcja jest ta?sza. Najlepiej dopytaj si? optyka i sama podejmij decyzj?, pami?taj ?e okulary b?d? Ci s?u?y? jaki? czas.

    Poza tym zastanawia mnie pewna rzecz, gdy kupowa?am swoje okulary to za soczewki plastikowe dla wady -6,00 z cylindrem, na obydwa oka + filtr antyrefleksyjny + pocieniane szk?a wysz?o mi co? ko?o tego co Beti1. I teraz pytanie czy cena za szk?a jest ta sama, ewentualnie zbli?ona, niezale?nie od wady?

    Beti1, wada -3 to wcale nie tak du?o, gorzej przy -6 wtedy to s? denka od butelek ;)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • agula331
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 15 lutego 2007, 21:47
    Lokalizacja: J.Ga

    autor: agula331 » 15 lutego 2007, 22:11

    Mysl? ?e w?a?ciwy dob??r oprawy moze wszystko za?atwi? natomiast przy twojej wadzie index 1,59 czy 1,67 mog? r???nic si? gr??bo?ci? ok. kilku dziesi?tych milimetra wi?c czy warto przeplaca? Powinna? zastosowa? kt???? z soczewek magazynowych o wyszszym indeksie kt??re s? znacznie ta?sze
  • Beti1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 lutego 2007, 11:58
    Lokalizacja: Â?odzkie

    autor: Beti1 » 16 lutego 2007, 14:13

    dzieki serdeczne za odpowiedzi. Jak dzwonie i pytam w zakladzie optycznym to kazdy mowi co innego , ze nie warto poliweglanowych bo to dla sportowcow wylacznie ze lepiej plastikowe . A ja mialam plastikowe z indeksem 1,59 i mialy prawie 4 milimetry grubosci z boku a to dla mnie duzo Wolalam chodzic w soczewkach. Ale przy ciazy nie moglam ich noscic. Szkoda ze przy wyborze oprawki nikt mi nie powie ile z boku beda mialy milimetrow bo ta wizualizacja soczewek w 100 % mi nie odpowie a teraz przy tych modnych oprawkach zylkowych te grubsze szkla nie bardzo wizualnie... stad moj dylemat . ale dzieki serdeczne za info...

    [ Dodano: 16 Lut 2007 02:35 ]
    AGULA PIERWSZE S?YSZE SOCZEWKI MAGAZYNOWE?
    Walbashi - dzieki za pocieszenie ;) Ja jak pytam o cene szkiel to zawsze pytaja o wade i sprawdzaja przedzia?ke wiec powinny byc rozne ceny.
    Lemur, dzieki ale z tego wynika ze im drozsze to lepsze , ja ja swoje tez drogo placilam bo 300 zl za szkla i gosciu zapewnial ze beda cienkie a nie byly i do tego sie strasznie porysaly i musze nowe. Dlatego zalezy mi zeby zniow nie zaplacic nie weim ile bo nie wiem jaka bedzie roznica w grubosci i lekkosci tych szkiel . Wiem troche namieszalam ale pisze szybciej niz mysle bo z pracy ...roboty full...
    Pozdrawiam
    Beti 1
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 16 lutego 2007, 17:54

    Beti1 pisze:A ja mialam plastikowe z indeksem 1,59 i mialy prawie 4 milimetry grubosci z boku a to dla mnie duzo Wolalam chodzic w soczewkach.
    hmm pomy?lmy 4 mm? To teraz sprawdz? u siebie, co prawda indeks nie jest mi znany, ale mo?liwe, ?e podobny, w?a?nie zmierzy?am i od zewn?trznej strony soczewki okularowe maj? u mnie 6 mm, a od nosa 4 i nie uwa?am tego za du?? grubo??, zreszt? okulary ?y?kowe to i tak same w sobie s? delikatnymi i subtelnymi, ?e raczej ma?o os??b b?dzie na nie zwraca? uwag?, Moje to s? p??? na p???, od g??ry czarna oprawka a od do?u ?y?ka i powiem, ?e s? na tyle ma?o rzucaj?ce si? w oczy, ?e po przerzutce na soczewki wszyscy mnie rozpoznawali :) My?l?, ?e kwestia 4 mm jest ma?o istotna, ale to nie moje okulary wi?c si? nie wtr?cam :gwizd:

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 lutego 2007, 19:32

    Beti1 pisze:Lemur, dzieki ale z tego wynika ze im drozsze to lepsze
    Im wyzszy indeks tym ciensze, a wyzszy indeks to drozsze... czy lepsze? Nie koniecznie. Kazda sprawe nalezy rozpatrywac indywidualnie. To, ze u wolbashi wyszlo 6mm nie oznacza ze u kazdego o tych samych moca bedzie tyle samo. Dlaczego? Bardzo wazne na koncowy efekt ma:
    - moc soczewki
    - dobrana oprawa (jej wymiary)
    - rozstaw zrenic
    - wysokosc montazu
    i inne...

    dopiero uwzgledniajac te sprawy techniczne mozna porownywac grubosci! A nie tylko same moce.

    Beti1, proponuje Ci udac sie do takiego optyka ktory moze przeprowadzic wizualizacje, wtedy efekt koncowy bedzie bardzo zblizony (nie dokladny jaki poda) lecz zblizony, wtedy bedziesz mysle miala wiekszy obraz tego co oferuje optyka.
  • agula331
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 15 lutego 2007, 21:47
    Lokalizacja: J.Ga

    autor: agula331 » 16 lutego 2007, 21:41

    witam jesli chodzi o soczewki magazynowe to podstawowe moce w prawie wszystkich typach soczewek kt??re sa znacznie ta?sze od recept. natomiast je?li kto? chce by? modny ma -3 wybiera ram? 52 i ma rozstaw 30 a 3-4 mm to sporo to i za 1000z? za sztuk? cieniej nie b?dzie :nie:
  • avangardajg
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 lutego 2007, 18:39
    Lokalizacja: Jelenia G??ra

    autor: avangardajg » 17 lutego 2007, 20:31

    Ja bym zaproponow? wyb??r np.1,67 jednak aby d?ugo cieszy? si? okularkami
    nale?y dobra? odpowiedni typ oprawy ,tak aby krzywin? soczewek mo?na by?o dopasowa? do ramki.Wtegy efekt ko?cowy czyli estetyka b?dzie na wysokim poziomie jak i czas u?ytkowania znacznie si? wyd?u?y.Oczywi?cie mo?na to zrobi? nawet z soczewek typu "EKO" je?eli znamy baz? tych soczewek i dopierio dobie?emy do nich odpowiedni? opraw? .
    Jeszcze jedna uwaga , :...: z filtrem do kompa :...: prawda jest taka ?e jedyny skutaczny filtr to ten zak?adany na monitor.Reszta to chwyty reklamowe!!!!!!!!! :ups:
    avangardajg
  • Awatar użytkownika
    remkow
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 17
    Rejestracja: 26 lutego 2007, 21:32
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: remkow » 26 lutego 2007, 22:31

    Kup soczewki organiczne 1,6 indeks, i zmie? koniecznie oprawk?.... Przy takiej wadzie mo?na zrobi? naprawd? ?adne okulary.

    Pow?oka z filtrm do monitora??? Bzdury!!!

    Nies?uchajcie takich ?eczy, istnieje pow?oka emi, ale nie jest do niczego potrzebna...
    Natomiast pow?oka antyrefleksyjna to inna historia i ta pow?oka musi by? przy wy?szym indeksie, ew hydrofobowa ale to ju? wi?ksze koszta:)
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości