Krzywizna soczewki
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 13 marca 2007, 09:24

    a jakie s? objawy nieprawid?owego dopasowania krzywizny do oka? Czy jest to b??l oka, czy dyskomfort, czy nieprawid?owe widzenie? Czy mo?e wszystko naraz?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 marca 2007, 16:50

    Dru a czytales ty wogole poczatek tego posta ?? przeciez tam wszystko zostalo wyjasnione !! patrz 1 i 2 strona !! Lemur opisal co sie dzieje jezeli soczewka jest za luza lub za ciasna :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Emka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 11 marca 2007, 10:41
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Emka » 13 marca 2007, 18:40

    Dzi?kuj? bardzo za odpowied?. To ja tak przy okazji, zadam pytanie niekoniecznie zwi?zan? z wymiarami soczewki.
    Mianowicie ile czasu mo?e trwa? okres adaptacji oka do soczewki? Czyta?am, ?e czasem wystarczy godzina, ale niekiedy (s?ysza?am opini? okulistki) potrzeba nawet kilku tygodni, aby zupe?nie zapomnie?, ?e si? nosi soczewki. Czy to oznacza, ?e nawet je?li soczewka jest dobrze dobrana, to jest to normalne, ?e nawet po tygodniu mo?e nieco uwiera?? I mo?e si? tak zdarzy? , ?e jedno oko przywyczai si? szybciej ni? drugie??

    ps. hmm jak za pierwszym razem zaczyna?am nosi? soczewki wog??le si? nad tym nie zastanawia?am, ale chyba trwa?o to wtedy dosy? d?ugo... :)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 marca 2007, 18:47

    masz racje roznie to byla raz trwa to kilka godzin a raz dni :) zalezy do czlowieka nie ma na to recepty. W kazdym razie dobrze dobrane soczewki to podstawa
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Ja
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 25 marca 2007, 12:13
    Lokalizacja: M-ce

    autor: Ja » 25 marca 2007, 12:22

    LEMUR pisze:Dla
    AIR Optix BC: 8,6 DIA; 14,2
    np lepsza bedzie jako alternatywa
    AIR Optix Night&Day BC: 8,4 DIA: 13,8
    niz BC: 8,6 DIA: 13,8
    A kt??re BC: 8,6 czy 8,4 w przypadku AIR Optix Night&Day
    b?dzie odpowiedni? alternatyw? dla Acuvue Oasys BC 8,4 ?
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 09 maja 2007, 18:02

    Ja nosz? soczewki dopiero 2 tyg. Okulista przepisa? mi J&J Acuvue Oasys with hydraclear z krzywizn? 8.7 lub 8.6. Oczywi?cie pierwsze dosta?em w kosztach badania wi?c nosze te co za?o?y?em w gabinecie. S? OK. Teraz kupi?em nast?pne, no podstawie bilecika kt??ry dosta?em od okulisty ?eby optyk wiedzia? jakie to maj? by? soczewki. Przynios?em je do domu i ogl?daj?c opakowanie zobaczy?em ?e krzywizna jest 8.4. Teraz nie wiem czy si? optyk pomyli?, czy nie ma takiej krzywizny tych soczewek czyli 8.7 lub 8.6. Jeszcze ich nie zak?ada?em wi?c nie wiem jak si? b?d? czu?.
    2 sprawa: jak optyk ma wiedzie? jak? dobra? ?rednic? jak ny tym wy?ej wspomnianym bileciku nie doszuka?em nic odno?nie ?rednicy? No chyba ?e dla tego typu soczewek te? jest tylko jedna. Bardzo prosz? o odpowiedzi. Takie pytania nasuwaj? mi si? dopiero teraz bo b?d? w gabinecie lekarskim o wielu rzeczach po prostu nie mia?em poj?cia.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 maja 2007, 20:38

    Drogi PrzemeczaN`ie
    na naszej stronie http://www.optometria.info.pl/bielawski ... go=johnson
    jest o soczewkach Johnson&Johnson... jak zauwazysz soczewki Oasys maja tylko JEDNA krzywizne BC=8,4 oraz srednice DIA=14,o
    Tak wiec tutaj optyk nie pomylil sie sprzedajac Ci opakowanie Oasysow. Jezeli jak napisalem Oasysy miales dobierane podczas pierwszej wizyty i sa dla Ciebie OK, wystarczy ze powiesz moc soczewki i ze chcesz soczewki J&J Oasys i bedzie wszystko jasne!

    Pozdrawiam zyczac udanego korzystania z soczewek
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 09 maja 2007, 20:39

    Oasys sa tylko w jednej krzywiznie !!
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 09 maja 2007, 21:13

    Aha, je?li tak si? ma sprawa to wszystko jasne. Czyli podejrzewam ?e okulista wypisuj?c mi na tym bileciku krzywizn? 8.7 lub 8.6 zrobi? to po to, ?ebym przy ewentualnej zmianie rodzaju soczewek gdzie s? r???ne krzywizny m??g? wybra? t? optymaln?, dobrze my?l??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 09 maja 2007, 23:15

    sama krzywizna to malo bo widzisz sa rozne kombinacje:

    DIA >> 13.8, 14.0, 14.2
    +
    BC >> 8.3, 8.4, 8.6, 8.7 (co do innych nie jestem pewny ale zdawalo mi sie ze gdzies widzialem tez 8.9)

    jezeli nosisz DIA 14.0 i BC 8.6 to mozna powiedziec masz szczescie bo soczewek o takich parametrach jest chyba najwiecej na rynku. Sa one jakby "uniwersalne".
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    tulipanna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 17:16
    Lokalizacja: lublin

    autor: tulipanna » 12 maja 2007, 10:22

    ja nosilam advance 8.3 , babka sprzeda?a mi oasysy 8.4 i powiedzia?? ze to to samo
    w sumie mailam watpliowsci ale dobrze mi sie nosi
  • magnat43
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 maja 2007, 17:23
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: magnat43 » 13 maja 2007, 17:31

    Kt??re s? cia?niejsze BC 8,3 czy 8,7??
    I drugie moje pytanie: Dlaczego Oasisy maj? jedn? krzywizne?? Dlatego ?e s? bardzo elastyczne i si? bez problemu dostosowuj? do wi?kszo?ci oczu czy wyprodukowali je narazie po prostu tylko dla osob noszacych BC 8,4 z jakiego? tam powodu??
    Dzi?ki za odpowiedz.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 16 maja 2007, 22:17

    JA mam jeden podstawowy problem i prosze o odp. dotychczasz nosilem air optix N&D bez zdejmowania i ogolnie nie mialem wiekszych problemowale stwierdzilem ze na lato przydalyby sie jakies nawilzacze z filtrami. noi zdecydowalem sie nanowosc acuvue oasys. nosi sie je swietnie, w klimatyzacji bosko. ale martwie sie o jedno. ogolnie nie spie w tych szklach ale czasami po szkole zdrzemne sie pol godzinki w nich a podobno mozna w nich spac tydzien wiec to chyba nic takiego, ale po przebudzeniu mam czerwone oczy jak krolik wokol obramowki soczewki. boje sie ze to cos z krzywizn?. air optix nosilem 8.6 a te sa tylko 8.4, denerwuje mnie to ze takie dobre soczewki sa produkowane tylkow jednej krzywiznie, nikt nie ma takich samych oczu. nie wiem chyba to nie powod niedotlenienia no bo w koncu 147Dk/t robi swoje, chyba ta soczewka jest zaciasna, ale czy to mozliwe?mam wade -3.5 na prawe i -3.25 na lewe, wiec nie wiem, ale mam lekki astygmatyzm. co zrobic jesli nie chce zrezygnowac z tych szkiel sa naprawde dobre. czy wyprodukuja jeszcze jedna krzywizne i czy te moje czerwone oczy to wina zacisanej soczewki??
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 maja 2007, 22:49

    JA mam jeden podstawowy problem i prosze o odp. dotychczasz nosilem air optix N&D b
    po co rezygnowac z teoretycznie lepszych soczewek ?
    Ja mam zamiar zrobic odwrotnie niz ty "przesiade sie" z oasys na Optixy N&D :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 17 maja 2007, 21:15

    tyle, ?e w optixach N&D w klimatyzacji oczy mi wysiada?y, a ostatnio zacz??em je nosic zdejmujac na noc. zreszta N&D nie maja filtrow UV a w oasys naprawde dobrze sie czuje, nie mam uczucia jakbym mial soczewki na oczach a w kilmie wogole ich nie czuje naprawde, jedyna wada to ta krzywizna dzisiaj niby nie mam po drzemce 4 h :spoko: takich bardzo czerwonych tych oczu ale i tak chyba pojde do okulisty, ale najpierw moze lemurek sie wypowie na ten temat?? :ban:
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Kattie
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 31 lipca 2007, 09:47
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Kattie » 31 lipca 2007, 09:55

    Hej,
    ja te? jestem nowicjuszk?. I niestety si? na tym ju? przejecha?am :placze: M??j optyk dobra? mi soczewki (optima fw) skasowa? 150 z? i zapomnia? powiedzie? co? o krzywi?nie. Teraz nie wiem co mam kupi?, bo okazuje si? ?e te moje s? dost?pne w BC 3,4 i 3,7. Dowiedzia?a si? ?e co? takiego jak krzywizna istnieje jak chcia?am sobie kupi? soczewki przez internet!! Normalnie mnie wkurza takie traktowanie pacjent??w - to chyba ma na celu zmuszenie cz?owieka do ponownego przyj?cia do danego salonu. :<

    Mam wi?c pytanie : czy je?li p??jd? do jakiego? innego salonu w soczewkach to oni mi powiedz? jakie mam soczewki na oku?? Mo?na zrobi? takie badanie?? To pewnie kosztuje dodatkow? kase.

    dzi?ki za odp. pzdr
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 31 lipca 2007, 11:45

    Powinien okulista powiedzie? jak? krzywizne masz kupowa?. Sprawdzi? krzywizne soczewki kt??r? teraz masz raczej si? nie da. nawet ci??ko sobie wyobrazi? r???nic? mi?dzy 8,3 mm i 8,7 mm :)
  • Kattie
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 31 lipca 2007, 09:47
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Kattie » 31 lipca 2007, 14:40

    O kurcze. To musz? znowu lecie? do tego okulisty. I pewnie znowu b?dzie chcia? kase za informacje :mur:
    Chyba jednak zmieni? okulist?.
    Dzi?kuj? bardzo za info.
    pzdr
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 lipca 2007, 21:54

    ja nie widze problemu jestes klientka tego okulisty co zainkasowal 150 zl to idziesz do niego i mowisz ze chcesz parametry twojej soczewki i niech ci wypisze na kartce. Placisz to wymagasz i on tu zadnej ?aski nie okazuje podajac te dane :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 31 lipca 2007, 21:59

    Hmm, wiecie co... ja te? nie pami?tam, aby m??j okulista, u kt??rego by?am rok temu powiedzia? mi jak? mam krzywizn?. :|
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 lipca 2007, 22:11

    Soleil pisze:Hmm, wiecie co... ja te? nie pami?tam, aby m??j okulista, u kt??rego by?am rok temu powiedzia? mi jak? mam krzywizn?.
    bo on zaklada ze bedziesz kupowala u niego. oni maja wszystko w kompie i ty tylko podajesz nazwisko i ciach dostajesz to co "zawsze". ze mna jest smieszna sytuacja bo w tym salonie gdzie robilem badania jest dwoch kolesi o takim samym imieniu i nazwisku :P i jak kupuje tam soczewki to musze tlumaczyc ktory to JA :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 31 lipca 2007, 22:20

    Hmm, ?e tak powiem nie zgodz? si? z Tob?. Nikt mnie do ?adnego komputera nie zapisywa? i w og??le. Soczewki kupuj? raz w jednym sklepie, raz w drugim (gdzie mam po drodze przy zakupach). Nikt jeszcze nie zapyta? si? mnie o krzywizn?. Zawsze pytaj? tylko jaka moc.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 lipca 2007, 22:23

    Soleil pisze:Nikt jeszcze nie zapyta? si? mnie o krzywizn?. Zawsze pytaj? tylko jaka moc.
    Moze nosisz soczewki ktore sa dostepne tylko w jednych parametrach... np. proclear, oasys, airoptix...
    N&D juz maja dwie krzywizny
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 31 lipca 2007, 22:25

    Optimy te? maj? jedn? krzywizn??
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 lipca 2007, 22:34

    Soleil pisze:Optimy te? maj? jedn? krzywizn??
    nie z tego co wiem chyba dwie :) albo nawet 3 nie jestem pewny
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 31 lipca 2007, 22:38

    To w ko?cu krzywizna soczewek jest wa?na?
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 lipca 2007, 22:39

    Soleil pisze:To w ko?cu krzywizna soczewek jest wa?na?
    A ile jeszcze razy mam pisac ze jest b.wazna tak samo jak srednica soczewki...
    :...:
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 31 lipca 2007, 22:48

    Wiem, ?e by?o to pisane milion razy, ale ... Czy istnieje co? w rodzaju standardowej krzywizny? Kurcz?, bo ci?gle si? zastanawiam, jak tak mog? sprzedawa? mi soczewk?, kt??ra ma kilka krzywizn nie pytaj?c mnie o to. :maruda:
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 lipca 2007, 22:52

    Soleil pisze:Kurcz?, bo ci?gle si? zastanawiam, jak tak mog? sprzedawa? mi soczewk?, kt??ra ma kilka krzywizn nie pytaj?c mnie o to.
    wiesz, bo jak w kazdej brazny sa sprzedawcy i fachowcy (pasjonaci)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 lipca 2007, 23:03

    Soleil pisze:Czy istnieje co? w rodzaju standardowej krzywizny?
    istnieje ale to nie znaczy ze kazdej ale to kazdej osobie to bedzie pasowac !! jak bedziesz miala pecha to akurat tobie nie bedzie :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości