ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Uczucie podczas noszenia soczewek
  • charlock
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 17 sierpnia 2022, 14:57

    Uczucie podczas noszenia soczewek

    autor: charlock » 05 września 2022, 07:56

    Moje pytanie jest następujące:
    Cale życie nosiłem okulary mam plusy ok. +2 i na drugim oku +2.75 z astegmatyzm i dostałem od optyka próbne soczewki na test . Na początku 2 tygodniowe od acucuve ale bardzo mi męczyły oczy a wieczorem pogarszała się jakość widzenia plus zaczerwienione oczy. Teraz mam jednodniowe acucuve i jest lepiej ale cały czas czuje że mam soczewki w oku i wydaje mi się że oczy lekko bardziej męczą się niż kiedyś w okularach. Soczewek nie chce nosić cały dzień a jedynie do szkoły a potem okulary. Soczewki raczej wartościowo są dobrze dobrane bo byłem już u kilku okulistów i podają te same wartości z badań . Czym to może być spowodowane? Mam tez tak że w lewym oku czuje lekko bardziej soczewkę niż w prawym. I jak się popatrzę bardzo w lewo to widzę jakby kraniec soczewki? Ogólnie co do ostrości widzenia w 1 dniowych nie mam zastrzeżeń
  • trudnoisc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 28 lipca 2023, 11:21

    Re: Uczucie podczas noszenia soczewek

    autor: trudnoisc » 04 września 2023, 14:55

    Jest kilka możliwych przyczyn, dla których mogą wystąpić pewne dolegliwości i dyskomfort podczas noszenia soczewek kontaktowych, mimo właściwie dobranych wartości. Oto kilka potencjalnych przyczyn:

    Nieprawidłowe dopasowanie soczewek: Mimo dobrania odpowiednich wartości mocy soczewek, dopasowanie soczewek do kształtu oka jest równie istotne. Soczewki kontaktowe powinny być dokładnie dopasowane do kształtu rogówki i wielkości źrenicy. Jeśli dopasowanie jest nieodpowiednie, może to powodować dyskomfort.

    Suchość oczu: Soczewki kontaktowe mogą przyspieszać parowanie łez z powierzchni oka, co może prowadzić do suchości oczu. To może powodować uczucie suchości, pieczenia lub uczucie obecności soczewki.

    Astygmatyzm: W przypadku astygmatyzmu soczewki kontaktowe muszą być specjalnie zaprojektowane, aby skorygować astygmatyzm. Jeśli soczewki nie są dostosowane do Twojego astygmatyzmu, może to prowadzić do zaburzeń widzenia.

    Nieprawidłowa technika zakładania lub pielęgnacji: Nieprawidłowa technika zakładania lub pielęgnacji soczewek kontaktowych może prowadzić do dyskomfortu. Upewnij się, że myjesz ręce przed zakładaniem soczewek, używasz odpowiednich środków do pielęgnacji i przestrzegasz zaleceń dotyczących noszenia soczewek.

    Alergie lub podrażnienia: Czasami soczewki kontaktowe mogą wywoływać reakcje alergiczne lub podrażnienia. Upewnij się, że Twoje soczewki są odpowiednie dla osób o wrażliwych oczach, a także zastanów się nad ewentualnymi alergiami na materiały soczewek lub środki do ich pielęgnacji.

    Jeśli dolegliwości utrzymują się lub są szczególnie dokuczliwe, koniecznie skonsultuj się z okulistą lub specjalistą ds. soczewek kontaktowych. Mogą oni dokładnie ocenić Twoje oczy i soczewki, a także pomóc w rozwiązaniu problemów, które możesz doświadczać podczas noszenia soczewek kontaktowych.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 5 gości