ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
soczewki a moja wada
  • charlock
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 17 sierpnia 2022, 14:57

    soczewki a moja wada

    autor: charlock » 17 sierpnia 2022, 15:23

    Witam!
    Mam pytanie co do mojej wady (plusów z astegmatyzmem).
    Całe 17 lat noszę okulary i nie było z tym większych problemów a wada z początkowo koło +5 czy tam 6 spadła obecnie
    do około 2. Chciałbym przerzucić się na soczewki i nie wymagam od forum aby zastąpiło wizyty u lekarza do której za niedługo się wybieram ale mam zasadnicze pytanie. Kiedyś mój okulista wspomniał że przy mojej wadzie okulary będą działać dużo lepiej od soczewek a że może w ogóle na taką wadę nie będzie się ich dało dobrać dobrze. Mówił że na soczewki lepsze są do minusów. Ogólnie wiem że do soczewek robi się inne badania ale mam recepte z ostatnich badań kiedy jeszcze zamierzałem mieć okulary i pisze tak
    oko prawe SPH +2,75 CYL -1.25 OŚ 18
    a w drugim wierszu lewe oko sph +2,0 CYL -1.75 OŚ pisze 153 bez przecinka ale moze chodzi o 15,3? Nie wiem.
    i na koncu tabelki gdzie jest jeszcze wypelnione jest skrót PD który jest przy obu okach z wartością 64.
    Także na jednym oku mam +2 a na drugim +2.75 reszta jest dla mniej jasna ale nieważne .
    Moje pytanie jest następujące czy przy takich wadach faktycznie soczewki nie są zalecane i będzie cięzko aby je dobrać czy ktoś ma inną opinie na ten temat bo słyszałem to tylko od jednego pana i jestem ciekaw :) .
    Pozdrawiam i proszę o pomoc
  • douglas
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 16 lutego 2022, 11:13
    Kontakt:

    Re: soczewki a moja wada

    autor: douglas » 19 sierpnia 2022, 14:29

    Najważniejsze to się skomunikować ze specjalistą! Tu nie ma miejsca na eksperymenty.
  • charlock
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 17 sierpnia 2022, 14:57

    Re: soczewki a moja wada

    autor: charlock » 19 sierpnia 2022, 22:58

    Jasne ale tu nie chodzi o eksperymenty nie chce nic robić na własną rękę tylko chciałem zapytać czy faktycznie jest tak że soczewki da gorsze dla astegmatykow z plusami?
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 7 gości