ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Pierwsze okulary
  • NiesfornaC
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 04 czerwca 2022, 20:31

    Pierwsze okulary

    autor: NiesfornaC » 04 czerwca 2022, 20:44

    Witam,

    Proszę o pomoc w doborze szkieł do okularów.
    Pracuję dużo przed komputerem - ok 8 godzin dziennie. Jak jestem w domu to laptop, jak jestem w biurze to dwa monitory. Okolo 2 godzin spedzam w aucie.
    Problem zaczął się jakiś czas temu - po 2-3 godzinach przed komputerem ból głowy, pieczenie i łzawienie oczu, efekt mgły przed oczami, rozmywający się obraz i problem z widzeniem na dalsze odległości.
    Duży problem podczas jazdy autem nocą.
    Na badaniu z kroplami wyszło +0,25 oko lewe, prawe 0.
    Okulista zalecił szkła jednoogniskowe +0,5 oko prawe i lewe.
    Optomerysta w salonie optycznym po badaniu zalecił szkła +0,5 na oko prawe i lewe. Do tego polecił szkła Hoya Sync III z +0,5 na dole i 0 na górze + powłoka blue control.
    Czy te szkła mają sens ?
    Czy lepsze same 0,5?
    Czy w tych okularach będę mogła również prowadzić samochód i to pomoże, czy to raczej tylko do pracy przy komputerze?
    To będą moje pierwsze okulary i boję się że będę miała problem żeby się "nauczyć patrzeć" przez te szkła Sync III...
    Ale z drugiej strony same +0,5 to już do auta się nie nadają.
    I nie wiem czy zdecydować się na zalecenie optomerysty z salonu czy lepiej dwie pary okularów - jedne do komputera, a drugie do samochodu ?
    :hmm:
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości