ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
Nowe okulary koszmar.
  • zwyczajna
    Posty: 0
    Rejestracja: 26 października 2014, 14:39
    Lokalizacja: Wieluń

    Nowe okulary koszmar.

    autor: zwyczajna » 26 października 2014, 14:44

    Mam nowe okulary od kilku dni.
    Ponieważ miałam juz problemy z czytaniem, wzięłam szkła progresywne.
    Patrząc w dół widzę rewelacyjnie, bo korzystam z części szkła do czytania. Patrząc w przód wszystko jest zamazane, nie jestem w stanie nic przeczytać.Telewizor pływa, wszystko jest zamazane.
    Żeby cokolwiek widzieć podnoszę okulary wyżej i patrzę przez dół szkieł.
    U optyka wszystko wydawało się ok, ale zwyczajnie nie dam rady w nich chodzić. Co robić, czy mogę reklamować szkła?
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 26 października 2014, 18:07

    Jakie są moce szkieł - do dali i co czytania. Jakiej mocy okulary nosiła pani dotychczas na dal? Do optyka trzeba wejść, aby zobaczył w czym problem. Może tylko sprawa odpowiedniej regulacji. Jeżeli nie pomoże, reklamację trzeba złozyć.
  • zwyczajna
    Posty: 0
    Rejestracja: 26 października 2014, 14:39
    Lokalizacja: Wieluń

    autor: zwyczajna » 30 października 2014, 07:58

    Witam. Nie mam teraz dostępu do tego jakie mam szkła czy miałam, ale chyba problem rozwiązany. Okulary mam do dali z dodatkowym szkiełkiem do czytania patrząc w dół. Niestety w tych okularach nie widzę w bliskiej odległości tego co jest przede mną. Więc np. tego co na monitorze czy spisu autobusów itd.
    U optyka zaproponowano mi kupienie oprawek i zapłacenia za szkła 1 zł. Potrzebuje drugich do bliży. Czekam teraz na nie i mam nadzieję, że problem będzie rozwiązany.
    Żałuję tylko, że nie powiedziano mi, że taki problem będzie, bo nie brałabym pierwszych okularów za tak ogromne pieniądze, skoro i tak nadają sie tylko do dali.
    Pozdrawiam.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 30 października 2014, 08:19

    Nic z tego nie rozumiem. Okulary progresywne nie są okularami tylko na dal. Coś jest nie tak, a pani robi następne okulary zamiast poprawić progresy.
  • zwyczajna
    Posty: 0
    Rejestracja: 26 października 2014, 14:39
    Lokalizacja: Wieluń

    autor: zwyczajna » 31 października 2014, 12:20

    No właśnie powiedziano mi, że źle ich zrozumiałam i nie są to okulary progresywne...

    Te pierwsze okulary (ala progresywne) to:

    Do dali:
    OP
    SPH +2,25 CYL -2,0 OŚ 5 Add 1,25 PD 31
    OL
    SPH +3,5 CYL. -3,5 OŚ 180 Add 1,25 PD 29


    DO BLIŻY PD 28
    PD 26

    To wszystko wzięte jest w klamrę i pisze:

    SHMR (CHYBA) DUO 1,5 HARD

    Na czymś jak wizytówka pisze :

    Soczewka: Duo 1,5
    Powłoka HC, CLEAR

    oko R SPH 0,25 CYL. 2,00 OŚ. 95 Add 1,25
    oko L SPH 0,00 CYL 3,50 OŚ. 85 Add 1,25


    Te drugie okulary do bliży
    OP +1,5 CIL. +2,0 OŚ 95
    OL +1,25 CYL. +3,5 OŚ 85
    Ostatnio zmieniony 31 października 2014, 12:24 przez zwyczajna, łącznie zmieniany 1 raz.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 01 listopada 2014, 09:46

    To są okulary dwuogniskowe, chociaż trochę inne niż klasyczne, dotąd stosowane. Nie wiem dlaczego jest różnica 5 stopni dla oka lewego w położeniu osi cylindra w okularach do dali i do bliży. To dużo dla takiej mocy cylindra i może wpływać na ostrość obrazu. Jednak z pani opisu wynika, że raczej po prostu brakuje pani mocy do dali. Jeżeli w dal widzi pani dopiero patrząc przez dolne soczewki, to sprawa wydaje się oczywista. Moc soczewek do dali jest niewłaściwa. Część akomodacji potrzebnej do czytania "zużywana" jest do patrzenia w dal i stąd pojawiły się problemy przy czytaniu. Moc dodatkowa do bliży pozwala zwolnić część akomodacji korygującą wadę do dali i może pani normalnie czytać, wykorzystując wystarczającą jeszcze akomodację. Być może, że przy prawidłowym skorygowaniu do dali, jeszcze przez 2-3 lata w w ogóle nie będą potrzebne oddzielne okulary do czytania. Jeżeli mam rację, to zaryzykuję - mam nadzieję, ze mi pani to wybaczy - stwierdzenie, że ma pani około 36 - 38 lat. Bez względu na wszystko, trzeba sprawdzić jeszcze raz badanie, w tym wyjaśnić różnicę położenia osi cylindra i ... chyba zrobić nowe okulary. Jeżeli moje przypuszczenia się potwierdzą, to cała operacja wymiany soczewek (być może tylko na jednoogniskowe do stałego noszenia) powinna się odbyć na koszt osoby, która przepisała obecne soczewki. Oczywiście z wyrównaniem ewentualnych różnic między soczewkami jednoogniskowymi i dwuogniskowymi.
    Ostatnio zmieniony 01 listopada 2014, 09:47 przez mexx, łącznie zmieniany 1 raz.
  • mirek
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 października 2014, 09:19
    Lokalizacja: Białystok

    autor: mirek » 25 listopada 2014, 12:58

    trzeba zmienić optyka
  • bruceleee
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 stycznia 2015, 19:51
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: bruceleee » 24 stycznia 2015, 19:54

    Witam.Okularnik 37lat.
    27.08.2012.
    Do dali.OP.+0,5(SPH),+1,0(CYL),80*(OŚ)
    OL.0,0(SPH),+2,5(CYL),80*(OŚ) pd67

    Nosiłem ponad 2,5 roku.
    Dziś odebrałem nowe:

    OP.SFERA(2,0),CYLINDER( -1,25),OŚ(165) PD 34
    OL.SFERA(3,0),CYLINDER(-3,00),OŚ(175) PD 32

    Kiepsko widzę.Niby wszystko ostro,ale mam problem z odległości większej niż 0,5m.
    Cieżko mi oszacować odległość.
    Mam wrażenie że pionowy ekran telefonu widzę jako lekki równoległobok.
    Czy mam nosić na siłę i się przyzwyczajać,czy coś jest nie tak. Opinia jest po raptem 3h użytkowania.Zawroty głowy,dezorientacja.
    Okulista robił pomiar ciśnienia,takie jakby zdjęcia z lapą błysk(problem z plamką żółtą) i na taki jakiś domek patrzyłem w maszynie :tak:
    Powodem zmiany szkieł było pogorszenie widzenia.
    Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2015, 11:06 przez bruceleee, łącznie zmieniany 4 razy.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 17 lutego 2015, 15:37

    Może warto udać się na ponowną wizytę u lekarza specjalisty aby dopasował odpowiednie szkła lub soczewki? To moim zdaniem najbardziej rozsądna myśl.
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości