ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Test stereoskopowego widzenia
  • Siesia
    Posty: 0
    Rejestracja: 22 października 2013, 21:49
    Lokalizacja: Szczecin

    Test stereoskopowego widzenia

    autor: Siesia » 22 października 2013, 22:14

    Witam serdecznie.

    Jak powinien wyglądać test widzenia stereoskopowego? Jak powinien zostać przeprowadzony?

    Podczas wizyty, celem której było uzyskanie orzeczenia lekarskiego uprawniającego do przedłużenia prawa jazdy wydanego na czas określony, okulistka pokazała mi jedną z tablic z książeczki Test for stereoscopic vision (zielona okładka) - obrazek z białym krzyżykiem na środku -> http://www.asianewvision.com/tw/data/ed ... /30(1).JPG
    Nie widziałam tego, o co mnie pytała. Moje pytanie brzmi, czy podczas tego badania powinna dać mi okulary z czerwonym i zielonym szkłem (czy to nie jest konieczne)? Czy muszą być spełnione jakieś szczególne warunki przeprowadzenia testu? Okularów, o które pytam nie miałam na nosie, tablicę pokazała mi siedząc jakieś 1,5 m ode mnie nie na wprost mnie, tylko pod znacznym kątem.

    Przy okazji mam jeszcze zapytanie o to, jak powinno wyglądać badanie ostrości wzroku na tablicach z cyframi/literami? Czy wyniki uzyskane w nasłonecznionej sali, dodatkowo oświetlonej sztucznym światłem, na podświetlonej tablicy są w jakikolwiek sposób miarodajne?

    Dziękuję za odpowiedź.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 30 października 2013, 14:05

    Rozumiem, ze ten test nie wypadl u Pani pozytywnie? Mozna dociekac tego czy test byl przeprowadzony prawidlowo czy nie ale i tak okulista przeprowadzajacy takie badanie podejmuje ostateczna decyzje. Czy jest pani jednooczna, jedno lub oboje oczu zezuje, czy badanie bylo przeprowadzone pod katem zawodowego kierowcy? Co do oswietlenia przy badaniu ostrosci to sa okreslone normy zarowno do blizy jak i do dali. Nawet jesli nie byly spelnione to jak Pani to udowodni?
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości