ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
W. zmierzchowe . Zanikający obraz.
  • mike1234
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 29 lipca 2012, 19:47
    Lokalizacja: Warszawa

    W. zmierzchowe . Zanikający obraz.

    autor: mike1234 » 29 lipca 2012, 20:05

    Witam,
    3 miesiące temu miałem problemy podczas badania zmierzchowego w ciemni a mianowicie z pierścieniem landolta. Zanim go zobaczylem minąl dlugi czas, a jak go zobaczylem to znikal i sie pojawial wiec nie bylo mowy zebym mogl zobaczyć jego przerwe, chociaż czasami udało się.
    W domu mam taką lampke ktora ma włącznik, ktory mozna zobaczyc tylko w ciemnosci i jak na niego patrzę dłużej to tez znika i się pojawia (nie chodzi o mruganie oka ;) )
    Moje wyniki badan u okulisty to:
    SPH CYL OŚ
    P -0,50 -o,75 170
    L -0,75 -0,75 10
    Tak samo nie ciekawie było z olsnieniem w ciemni ale nie tak tragicznie jak z pierscieniem.

    Dodam, że w ciemności nie widzę czystej czerni tylko jakieś smugi na czarnym tle ale to trudno określić.

    Dr Okulistka (prywatnie) powiedziala ze moze bylem zmęczony, czego ja nie potwierdzam. Do tego wyszło mi, że mam lekki astygmatyzm.

    Co to moze oznaczac i czy da się polepszyć widzenie zmierzchowe. Pozdrawiam.
    Ostatnio zmieniony 29 lipca 2012, 20:56 przez mike1234, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 03 sierpnia 2012, 13:29

    Witam,
    czy stwierdzono jakies zmiany na dnie oka, czy przeszedl Pan jakis wypadek zwiazany z oczami? Czy zwrocil Pan lub okulista uwage na zrenice w dobrym oswietleniu i dla porownania w przyciemnionym pomieszczeniu?
    Adek
  • mike1234
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 29 lipca 2012, 19:47
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: mike1234 » 20 sierpnia 2012, 19:04

    Witam, miałem badane dno oka i wszystko wporządku. A dalej to nie wnikałem, bo się nie znam. To bylo kompleksowe badanie bo poszedlem prywatnie ,po tym jak mialem ciemnie.
    Jakies spostrzezenia sie nasuwają ? Pozdro
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości