ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1
Prośba o namiary na Optometrystę Warszawa
  • morderca_oka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 22 lipca 2008, 22:47
    Lokalizacja: Wwa

    Prośba o namiary na Optometrystę Warszawa

    autor: morderca_oka » 18 lipca 2012, 15:30

    Cześć,

    Poszukuję kontaktu z dokładnym i cierpliwym Optometrystą ( Warszawa ) z dobrze wyposażoną pracownią, aby dobrał mi szkła okularowe.

    Optometryści u których byłem (a tym bardziej okuliści) nie przykładali się do tego, a ja chce widzieć wyraźnie ;).


    Dzięki
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 19 lipca 2012, 23:57

    Proponuje nie chodzić po centrach handlowych tylko mniejszych zakładach optycznych.
    Adek
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 lipca 2012, 00:04

    warto zapytac o dyplom czy oby napewno odwiedzony zostal optometrysta ;)

    poza tym nie wielkosc czy wyposazenie gabinetu swiadczy o wiekszym czy mniejszym profesjonalizmie.
  • morderca_oka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 22 lipca 2008, 22:47
    Lokalizacja: Wwa

    autor: morderca_oka » 26 lipca 2012, 20:23

    Dziękuję,

    moja wada to -6 obuoczne wraz z niewielkim astygmatyzmem: -0,5, 5 stopni i -0,75 175 stopni (badnie pentacamem: astygmatyzm 1,2 i 1,6 osie prawie takie same 11 stopni i 181 stopni). Widzenie w dzień ok, w nocy dobre. Problemem są światła, diody (np zegary elektroniczne, światła sygnalizacji miejskiej) w kolorze niebieskim, zielonym widziane przeze mnie jako gwiazdy (dzień, noc) plus w nocy jaśniejsze światła (np. latarnie sodowe, neony) "schodzące" na dół wraz z rozświetloną otoczką. Poprzednie okulary bez cylindrów (było gorzej).


    Poprzednie badanie robione u inż. optometrysty (doświadczonego) gabinet raczej mały i (ale co ja tam mogę wiedzieć ;) ) wyposażony standardowo.

    Oczywiście zauważyłem im mniejsze źrenice tym mniejsze "sensacje".

    Czy możecie napisać ile badanie powinno trwać i z jakich elementów się składać?
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 27 lipca 2012, 10:53

    Witam serdecznie !

    Ja również prosze o namiary na optometrystę ale naprawdę jakiegoś dobvrego cierpilwiego czlowieka.. bo mam dość już moich oczu:(, ciągle trafiam na lekarzy palantów. Mam wadę od urodzenia po zakropeiniu oczu na ponad 2 na plusie i astygmatyzm w prawym coś okoł.o 2 i w lewym coś ponad 2:( na samym poczatku nosiłam zerówki, potem stopniowo InTeLigennTny okulista zwiekszał mi raz na jakiś czas do noszenia przy kompie na coraz mocniejsze bo chciał zniwelować szczypanie oczu, jak mi w końcu przepisał moce w których nie widziałam w kompie nic.. to zrezygnowałam z noszenia tych szkieł... do momentu jak już bez okularów nie mogłam chodzić po dworze i za bardzo nie widziałam i miałam zawroty głowy. Pojechałam do okulsity do Łodzi i przepisał mi 1,5/ +1,5 i 1,5/ + 0,5 i osie w lewym 65 stop, i w prawym 100 stopni, ale miałam wszystko pouginane ciągle nie miałam wyczucia odległości itd ale tłumaczył mi dr n med że tak musi być i chodziłam w tych szkłach co jakiś czas zmienianych ponad rok. W końcu się zdenerowałam i pojechałam do kolejnej moim zdnaiem najlepszej Pani dr :) się okarze:) ona przepisała mi 0/ 1,5 cylindra i 0,5/ 1 cylinder noszę je ponad 3 tygodnie i chyba nie jestem stworzona do noszenia szkieł cylindrycznych :(((( mam do niej jechać w sierpniu ciekawe co mi znów wymyśli już mma dość mojego szalejącego błędniczka.. może znacie kogos kto miał podobne problemy i jest mi w stanie pomoc... dodam ze pracuje codziennie po 8 godzin w kompie.. jak siedze to jest ok:) w moich clindrach ale najgorsze jest chdozenie odwaracnie się market natłok reklam itd:) jak można wogóle człowiekowi który nigdy nie nosił szkieł z perspektywy czasu założyć tak duży cylinder?? mój mózg nie daje sobie z tym rady :) przepraszam za rozpisaywanie się :-) ale nie mam się komu wyżalić :) :wstyd:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 lipca 2012, 11:44

  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 27 lipca 2012, 12:36

    A jest szansa że ktoś może nie zaakceptować szkieł cylindrycznych?:(((
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 27 lipca 2012, 12:41

    a może ktoś ma jakiegoś konkretnego z polecenia komu pomógł????? !!!!! bo na tych stronkach są ale ja wiem który dobry ??:((
    :nie:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 lipca 2012, 12:41

    moze tak byc.
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 27 lipca 2012, 12:53

    A jakbys mógł mi powiedzieć co wtedy się robi??:( jak się koryguje taka wadę ... kurdee już mam dość ;((
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 lipca 2012, 13:23

    jezeli korekcja jest poprawna a wina faktycznie tkwi nie w zlej korekcji a "cylindrze" to zmniejszac lub wogole nie korygowac kosztem gorszego czasami widzenia. Kazdy specjalista bedzie wiedzial co robic. Nie wiem tylko dlaczego nie udasz sie tam gdzie byles celem konsultacji.

    poza tym wczesniej nalezaloby sprawdzic poprawnosc montazu soczewek oraz wyregulowac oprawke... jezeli to nie przyniesie efektu - patrz wyzej
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 27 lipca 2012, 13:35

    Aha dziękuje za odp. Zapisałam się na wizytę ale mam dopeiro w s ierpniu bo Pani dr jest na urlopie;( i nie wiem co robić czy zdjąć te okulary czy chodzić w nich...ciągle mi się coś przekłada w tym mózgu, to takie głupie uczucie;( :eek:
  • darjab
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 26 lipca 2012, 18:59
    Lokalizacja: łodzkie

    autor: darjab » 27 lipca 2012, 13:37

    A mam pytanko gdzie można sprawdzić popreawność monatżu soczewek i gdzie najlepiej się udać aby wygięto tą oprawkę? w zwykłym optycznym zakładzie zrobią to?:(
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 lipca 2012, 14:11

    tak, w salonie optycznym. Tylko zeby sie tym optyk zajal, a nie sprzedawca.
  • morderca_oka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 22 lipca 2008, 22:47
    Lokalizacja: Wwa

    autor: morderca_oka » 27 lipca 2012, 23:23

    Oj widze ze nie chcemy sie wypowiadac co do dobrych praktyk optometrystow? Mimo prowadzenia wlasnych? Czyzby optometryka w sluzbie Narodu stala na tak niskim poziomie? ;)
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 03 sierpnia 2012, 13:48

    poza tym nie wielkosc czy wyposazenie gabinetu swiadczy o wiekszym czy mniejszym profesjonalizmie.
    Mialem na mysli raczej to, ze w centrum handlowym trafimy z reguly na masowke.
    Czy możecie napisać ile badanie powinno trwać i z jakich elementów się składać?
    Odpowiedz jest prosta. Tyle ile trzeba. Srednio od pol godziny do godziny ale nigdzie nie jest powiedziane, ze nie moze trwac dluzej. Wtedy najlepiej to "rozbic" na 2 spotkania zeby nie meczyc biedaka.

    Odpowiedzia na druga czesc pytania bedzie ponizszy plik:
    http://www.ptoo.pl/download/ptoo/standa ... a_ptoo.pdf
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość