ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
tylko do komputera czy cały dzień?
  • sinies
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 21 grudnia 2011, 14:41
    Lokalizacja: Poznań

    tylko do komputera czy cały dzień?

    autor: sinies » 21 grudnia 2011, 14:56

    Witam.

    Mniej więcej od roku pracuję codziennie co najmniej 8h przy komputerze (wcześniej zupełnie inna branża i komputer od czasu do czasu), czego naturalnym skutkiem jest oczywiście dość spore przemęczenie wzroku, a czasami też ból głowy...wybrałam się wobec tego do okulisty, żeby sprawdzić czy wszystko ze wzrokiem ok.
    Właściwie wybrałam się do 2, bo z doświadczenia znajomych wiem, że warto wyniki porównać, gdyż często są bardzo różne. U mnie w sumie bardzo różne nie wyszły, u jednego OP +1 OL +1, u drugiego OP +0,75 OL +0,75.
    Zrobiłam okulary +0,75 i stwierdzam, że dzięki nim zdecydowanie mniej męczy mi się wzrok, oczy właściwie już mnie nie bolą i bóle głowy są rzadsze (ale nie ustąpiły zupełnie).
    Natomiast jeśli porównam jakość widzenia bez okularów i w okularach to wydaje mi się, że jest ona jednakowa - tzn. widzę jednakowo dobrze. Jeden okulista stwierdził, że powinnam te okulary nosić tylko do komputera, drugi, że w miarę możliwości przez cały czas. Wypróbowałam obie opcje i właściwie też nie widzę różnicy tzn. mogę nosić je cały dzień i mogę ich nie nosić, a nie ma to wpływu na poprawę/pogorszenie jakości widzenia. Stąd też moje wątpliwości....kiedy je nosić? czy w ogóle? czy jest sens noszenia cały dzień skoro bez nich widzę tak samo dobrze? Proszę o pomoc, bo jestem dość zdezorientowana.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 grudnia 2011, 19:36

    jezeli ostrosc jest taka sama lub porownywalna, objawy boli zniknely - caly czas
  • sinies
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 21 grudnia 2011, 14:41
    Lokalizacja: Poznań

    autor: sinies » 22 grudnia 2011, 12:59

    Ups...a ja oczekiwałam zupełnie odwrotnej odpowiedzi :-( Uznałam, że skoro tak samo widzę bez okularów jak i w okularach to chyba są mi one niekoniecznie potrzebne.... Ale spytam inaczej, czy nie nosząc ich na co dzień (a nosząc tylko do komputera) będzie to miało jakikolwiek wpływ na ewentualne pogarszanie się wzroku czy jest to bardzo marginalna kwestia?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 grudnia 2011, 13:10

    To prosze zrobic zgodnie ze swoimi oczekiwaniami... a za kilka lat wspomniec sobie specjaliste ktory przepisal recepte i zalecil okulary do ciaglego noszenia. Jezeli nie chce Pani sie stosowac do zalecen specjalisty - to przeciez nikt Pani zmuszac do tego nie bedzie.


    Kwestia progresji wady wzroku lub jej braku to sprawa poruszajaca wiele plaszczyzn - nie mozna jednoznacznie tego stwierdzic. Rownie prawdopodobnie mozemy oszacowac trafne wyniki w totolotku - co prawda tutaj kombinacji jest wiecej, ale... z fusow mozna wrozyc.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 22 grudnia 2011, 13:12

    Mozliwe, ze ma Pani nadwzrocznosc ukryta i z tego to wynika. Jesli nie widzi Pani roznicy to jak najbardziej prosze je nosci caly czas. Do pracy przy monitorze rowniez beda doskonale.
    Adek
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 28 grudnia 2011, 19:18

    Dokładnie jak w powyższych postach. Jeżeli nie występuje żaden dyskomfort,to oczywiście warto nosić je cały czas. NA pewno nie zaszkodzi.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości