ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1
Złamany nosek
  • oetam92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 07 grudnia 2011, 15:24
    Lokalizacja: Kalisz

    Złamany nosek

    autor: oetam92 » 07 grudnia 2011, 15:27

    Witam
    Posiadam okulary żyłkowe przy których złamał mi się nosek (ten drucik) prawie przy samej soczewce, czy można to jakoś naprawić?
    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 grudnia 2011, 16:28

    mozna przylutowac, ale zapewne lakier zejdzie, pozniej trzeba domalowac, ale nie zawsze jest tak samo, uda sie. Lutowanie nie jest trwale - oslabione miejsce

    Drozej ale ladniej bedzie zamowic sam front oprawki, zauszniki przelozyc i jak nowa.
  • oetam92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 07 grudnia 2011, 15:24
    Lokalizacja: Kalisz

    autor: oetam92 » 07 grudnia 2011, 16:44

    To miejsce to jest raczej nie widoczne więc bark lakieru nawet nie będzie przeszkadzał.
    Ciekawe ile taki front oprawki kosztuje jak za oprawki dałem 300 zł i nie chce w nie inwestować więcej bo mi i tak nie przypasowały ciągle przeszkadzają tylko i też dlatego ułamałem ten nosek tak regulowałem :)
    Dobra ok to da się przylutować ale czy wtedy da się regulować ten nosek ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 grudnia 2011, 17:49

    Dobra ok to da się przylutować ale czy wtedy da się regulować ten nosek ?
    to czy da czy nie - to juz okresli optyk na miejscu, tak samo jak cene za front - jezeli jest wada fabryczna (co rowniez jest widoczne) a okularki sa na gwarancji to powinien za free wymienic.

    Ale tak to jest ze na forum da sie odpowiedziec z pewna dokladnoscia, mniejsza lub wieksza, dlatego warto udac sie w miejsce zakupu i tam popytac
  • oetam92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 07 grudnia 2011, 15:24
    Lokalizacja: Kalisz

    autor: oetam92 » 07 grudnia 2011, 17:59

    Gwarancja tutaj nie wchodzi grę bo to ewidentnie moja wina ponieważ regulowałem tym noskiem dzień w dzień od 3 miesięcy najchętniej to bym te okulary zdeptał i wywalił bo najprawdopodniej źle mam dobrane oprawki i dlatego ciągle regulowałem , bo lewa strona zawsze była niżej albo wyżej a w lusterku wyglądało że jest prosto oprawka chociaż lewa strona jakby bardziej była oddalona od oka a prawa bliżej.Pójdę do optyka może zrobi jak nie to trudno 6 stów pójdzie w kosz:)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 grudnia 2011, 18:55

    oprawy reguluje sie na rozne sposoby, niekoniecznie nanosnikami ;) ale... to juz najlepiej optyk, jak napisze to jeszcze gotow Pan regulowac te lub kolejne ;)
  • oetam92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 07 grudnia 2011, 15:24
    Lokalizacja: Kalisz

    autor: oetam92 » 07 grudnia 2011, 19:13

    Niestety ja chyba trafiłem na sprzedawce a nie na optyka:)
    Jest jeszcze wyjście z soczewkami kontaktowymi tylko przy mojej wadzie nie tanio to wychodzi, możliwe że jestem uczulony na okulary :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 grudnia 2011, 19:33

    oetam92 pisze:Niestety ja chyba trafiłem na sprzedawce a nie na optyka:)
    niestety wada tego zawodu jest to... ze kazdy moze prowadzic salon optyczny... dlatego i sprzedawcy i optycy na rynku.

    To juz tak podpowiem, jak bedzie sie Pan decydowal na soczewki kontaktowe to prosze od razu dopytywac co obejmuje koszt badania... czy rowniez nauke, szkolenie, czy soczewki beda zalozone aby sprawdzone bylo zachowanie soczewki, nie bedzie Pan "zmuszany" do od razu po badaniu zakupu sozcewek itp, itd... czy tylko "przepisane" z recepty. Sugeruje oczywscie to pierwsze rozwiazanie.
  • oetam92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 07 grudnia 2011, 15:24
    Lokalizacja: Kalisz

    autor: oetam92 » 07 grudnia 2011, 19:46

    Właśnie powinni to zmienić z tym prowadzeniem salonu optycznego.

    Jak pisałem to już jedynie ostateczność te soczewki bo są drogie i jak już dawno temu chciałem zamawiać soczewki było też że pierwsze na próbę itd. itp. lecz przy mojej wadzie niestety miałem zapłacić za soczewki (możliwe że jakbym się źle w nich czuł to zwrócono by mi pieniądze , chociaż wątpię)
    Moja wada to
    Oko prawe sfera +4 cylinder +1,75 oś 100
    Oko lewe +3 cylinder +2 oś 92
    Na taką wadę to chyba są jednak drogie soczewki, jeżeli się Pan na tym zna to proszę podać cenę w przybliżeniu?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 grudnia 2011, 20:37

    na spokojnie, najpierw pogadaj, moze lutowanie, moze wymiana frontu - a moze sie uda cos ponegocjowac! nie pogadasz - nie dowiesz sie


    Ceny soczewek torycznych - sa rozne w zaleznosci od firmy i rodzaju pakowania sa czasami 3packi, 6 packi. Toryczne 3packi to koszt okolo 80-120zl / opakowanie, 6pack okolo 140-220zl / opakowanie

    Zwracam szczegolna uwage na slowo okolo!


    Natomiast w wielu miejscach badanie soczewek - tam gdzie aplikuja je prawidlowo - a co za tym idzie wiaze sie z zalozeniem soczewki na oko - sa one wliczone w cene, a tym samym nazywane soczewkami probnymi w ktorych przy sukcesie aplikacji po prostu wychodzisz i na okres ich przydatnosci po prostu z nich korzystasz. Przewaznie sa zalecane wizyty kontrolne, jedna zazwyczaj do kilku dni po pierwszym doborze, i napewno jedna pod koniec ich noszenia. Rowniez czesto taka wizyta jest wliczona w cene pierwszego badania - czyli sa bezplatne.

    Dlatego warto o wszystko zapytac, zeby pozniej nie bylo konieczne zadawanie pytan na forum - tylko zadawac je konkretnemu specjaliscie :)
  • oetam92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 07 grudnia 2011, 15:24
    Lokalizacja: Kalisz

    autor: oetam92 » 07 grudnia 2011, 20:49

    Spokojny to ja jestem jak nie mam okularów na nosie tylko że ślepy :)
    O specjalistów to chyba ciężko jeden na 100 się trafia.
    To tak jak myślałem tanio nie wychodzą te soczewki przy takiej wadzie jak moja , a i jak widzę tez trzeba sobie zawracać głowę i chodzić na kontrolę.
    Jedynie pozostaje mi dobrze dobrać okulary chociaż wątpię w to czy się uda , a narazie radzić sobie w tych jak naprawię albo bez :)
    Dzięki za porady pozdrawiam:)
  • oetam92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 07 grudnia 2011, 15:24
    Lokalizacja: Kalisz

    autor: oetam92 » 08 grudnia 2011, 17:07

    To jeszcze jedno pytanko mam.
    Na recepcie mam odległość źrenic 64mm oko prawe 34 mm i lewe 30 mm jak byłem u optyka i sprawdził te okulary i wyszło 66 mm czy to mogło mieć wpływ na to że mi ciągle przeszkadzały?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 09 grudnia 2011, 17:44

    Jesli jest 35 i 31 mm to na granicy bledu sie mieszcza. Po 1 mm decentracji na oko. Gorzej jesli zrobili np 33 i 33 (jednakowe rozstawy).
    Adek
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 28 grudnia 2011, 19:22

    Tak,moim zdaniem ta różnica o której piszesz mogła mieć znaczenie i dlatego przeszkadzały. A co do tego "noska" to również myślę,że da się to naprawić aby było tak jak wcześniej.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
  • oetam92
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 07 grudnia 2011, 15:24
    Lokalizacja: Kalisz

    autor: oetam92 » 07 stycznia 2012, 02:01

    Byłem w dwóch salonach jeden z nich to [nazwa regulamin] i kazali mi iść z tym do złotnika ,co za miasto:)
    Dziwne rzeczy żeby optyk wysyłał do złotnik to tak jakby złotnik z przetopieniem łańcuszka na pierścionek wysłał mnie do optyka hehehe.
    Pisałem tam gdzie zajmują się renowacją okularów w Warszawie i Pan odpisał że da się to zrobić.Dziwne rzeczy tam mogą a w Kaliszu nie :)
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 17 stycznia 2012, 19:56

    A ile powiedział Ci ten złotnik za naprawe? Pytam tak z czystej ciekawości,bo nie wiem jak teraz przedstawiają sie ceny takich usług.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 18 stycznia 2012, 15:34

    Nie wiem ile kosztuje cos takiego u zlotnika ale srednio to wydatek 35 zl za lutowanie.
    Adek
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 09 lutego 2012, 14:09

    A samo lutowanie powinno pomóc,35zł nie jest zbyt dużą kwotą,więc myślę ze warto. U złotnika nie robiłem nigdy czegoś takiego,więc nie mogę sie wypowiedzieć. Nie mam pod tym względem żadnego porównania.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości