ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Vision Therapy - widzenie stereoskopowe
  • Pramus
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 27 marca 2011, 12:35
    Lokalizacja: Olsztyn

    Vision Therapy - widzenie stereoskopowe

    autor: Pramus » 27 marca 2011, 12:38

    Mam 20 lat. Jako dziecko poddany byłem operacji leczenia zeza. Mimo, że moje oczy zostały kolokwialnie mówiąc 'naprostowane', w wyniku moich ówczesnych zaniedbań (nie zasłaniałem lepszego oka), nie zyskałem widzenia stereoskopowego. Niedawno zdałem sobię sprawę z tego faktu i przeczesałem nieco Internet w celu głębszego rozeznania się w tej kwestii. Natrafiłem na wiele różnych informacji dotyczących tzw. 'wieku krytycznego', po którym mózg nie jest w stanie się odpowiednio 'skalibrować'. Natrafiłem jednak na kilka przypadków ludzi, którzy nawet w późno-średnim wieku w wyniku tzw. Vision Therapy odzyskali zdolność widzenia w trójwymiarze.
    Przykład:

    http://www.scientificamerican.com/artic ... ing-in-3-d

    Niestety nie znalazłem żadnych informacji czy w Polsce przeprowadza się tę terapię. Czy posiadacie Państwo jakiekolwiek informacje na ten temat? Jeśli istnieją, to mogą być oczywiście również inne metody leczenia.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 marca 2011, 20:39

    ogolnie Vision Therapy zajmuja sie optometrysci, ale nie wszyscy - trzeba popytac, poszukac.
    Tak samo jak np. nie wszyscy okulisci musza przeprowadzac zabiegi
  • OptiShop.pl
    Pomocna Dłoń
    Pomocna Dłoń
    Posty: 10
    Rejestracja: 17 listopada 2010, 09:28
    Lokalizacja: Poznań

    Optometryści z UAM

    autor: OptiShop.pl » 31 marca 2011, 13:08

    Wiem że tym tematem dość głęboko zajmują się doktoranci optometrii na poznańskiej uczelni UAM wydział fizyki.
    Jesli jestes z okolic warto się tam zgłosić
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości