ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
soczewki Acuvue Oasys
  • lukasss
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 30 marca 2007, 19:50
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok
    Kontakt:

    soczewki Acuvue Oasys

    autor: lukasss » 21 marca 2011, 16:35

    witam, mam pytanie odnosnie wyzej wymienionych soczewek, otoz lekarz okulistka zalecila mi te soczewki kotre juz nosze od okolo 3 lat nigdy nie nosilem innych praktycznie z tym ze sa to soczewki 2tygodniowe a ja je nosze miesiac i nie mam zadnych dolegliwosci. okulista dal do zrozumienia ze mozna je nosic przez miesiac, pisze bo w podobnej cenie moge zamowic soczewki miesieczne i nie bedzie klopotu, czy ktos sie spotkal z podobna sytuacja czy moze ktos nosi z was soczewki acuvue oasys miesiac ,prosze o odp.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 22 marca 2011, 03:42

    Było sto tysięcy i jeszcze więcej pytań i odpowiedzi na ten temat. To, co mówi okulista to jedno, a to, co zaleca producent to druga sprawa.

    Soczewki Acuvue Oasys są produkowane i zatwierdzane przez FDA jako soczewki do noszenia dziennego przez okres 2 tygodni, włącznie z możliwością spania w nich, lecz wtedy okres przydatności skraca się.

    Jeśli nosisz soczewki, które producent produkuje i nazywa 'dwutygodniowymi' przez miesiąc, to odpowiedz sobie sam na swoje pytanie.

    Dla jasności, problemy z oczami nie muszą wystąpić u Ciebie, nie muszą w ogóle wystąpić. Zależy to od higieny, warunków, od tego jak długo nosisz soczewki, czy palisz papierosy i imprezujesz, czy grzecznie chodzisz spać o 22:00 i wysypiasz się, a wraz z Tobą twoje oczy. To jednak jest kwestia umowna, i dodam tylko, że podziwiam Ciebie, ponieważ ja nosiłem Acuvue Oasys kiedy jeszcze mieściłem się w krzywiznę 8.4 i po 2 tygodniach już ich się dosłownie nie dało wyczyścić.

    Albo wy macie takie mocne oczy, albo moje są nadzwyczaj wrażliwe :mlotek:

    No nic, temat do zamknięcia, myślę...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości