ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
okulary progresywne/dwuogniskowe
  • malwina
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 23 lutego 2011, 16:44
    Lokalizacja: łódź

    okulary progresywne/dwuogniskowe

    autor: malwina » 23 lutego 2011, 16:45

    Witam.Jestem studentką. Mam wadę -2 i -2.5. Mam tylko zwykłe okulary do dali. Ostatnio myślałam nad tym żeby sobie kupic okulary progresywne albo dwuogniskowe...-z prostego powodu...psuje sobie wzrok patrzac w tych jednych okularach na tablice i do zeszytu. Chciałam się dowiedziec cos na temat tych okularów. Jaka jest cena(tak średnio-bo nie ukrywam nie dysponuje wysokim budżetem)? Czy te okulary są wygodne? dałoby sie przyzwyczaic do patrzenia w dwuogniskowych raz na tablice raz w zeszyt? a czy oprawki do dwuogniskowych musza byc wieksze?(jak tak to bardzo duze musza byc?) a jak czytałam o progresywnych to wszedzie pisza, że to dla ludzi po 40-stce, wiec nie nadaja sie one dla 20-latków? Chciałabym też sie dowiedziec o doswiadczenia w noszeniu owych okularów... Prosze o odpowiedz, bardzo mi zależy
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 lutego 2011, 17:37

    Co Pani rozumie poprzez swoja wypowiedz
    malwina pisze:z prostego powodu...psuje sobie wzrok patrzac w tych jednych okularach na tablice i do zeszytu
    Prosze o rozwiniecie
  • malwina
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 23 lutego 2011, 16:44
    Lokalizacja: łódź

    autor: malwina » 23 lutego 2011, 19:15

    po prostu mam okulary do dali i nie mogę w nich patrzec z bliska...wtedy pogłebia sie wada...okulary do dali sa tylko do dali, dlatego chce sobie kupic np. jakies dwuogniskowe... zna ktos odpowiedzi na moje pytania?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 lutego 2011, 20:21

    malwina pisze:okulary do dali sa tylko do dali
    Jezeli osoba mloda ma sprawny uklad wzrokowy m.in. akomodacje, konwergencje i powinna czytac i chodzic w okularach i nie powinno to sprawiac dolegliwosci w jakiejkolwiek formie.

    Jezeli pisze Pani
    malwina pisze:psuje sobie wzrok patrzac w tych jednych okularach na tablice i do zeszytu
    prosze napisac co sie dzieje? Czy obraz / tekst nie jest ostry, poprawia sie dopiero po dluzszym patrzeniu itp... takie problemy wskazuja raczej na problemy akomodacji.

    Kto Pani powiedzial, ze od patrzenia na bliz w okularach poglebia sie wada? Prosze udac sie do optometrysty na badanie aby dokladnie zbadal Pani uklad wzrokowy, zakresy akomodacji, zakresy konwergencji - moze przyczyna tkwi gdzies tutaj.

    Radzilbym NIE kupowac na wlasna reke okularow dwuogniskowych czy progresywnych, u osob mlodych to jest oczywiscie mozliwe aby nosily, lecz musza byc ku temu odpowiednie przeslanki. Uzywanie bez zalecenia np. okularow z soczewkami progresynymi bedzie hamowalo akomodacje i moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku jaki sie Pani wydaje.

    Jedyne co pozostaje, to nie szukanie odpowiedzi po forach dyskusyjnych, tylko znalezienie dobrego specjalisty (okulista lub optometrysta), ktory pomoze rozwiazac problem znajdujac przyczyne
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 24 lutego 2011, 16:06

    To raczej mało prawdopodobne aby musiala Pani nosic okulary progresywne w tym wieku. Spotkalem sie tylko z jednym takim przypadkiem jak narazie. Jesli uda sie Pani na wizyte do dobrego specjalisty i stwierdzi on jednoznacznie, ze nie ma potrzeby noszenia okularow progresywnych to prosze sie zorientowac na soczewki tzw. relaksacyjne. Wydaje mi sie, ze o cos takiego Pani chodzi. Sa one przeznaczone dla osob po 20 roku zycia ale ich cena jest podobna lub niewiele nizsza od soczewek progresywnych. Sa przeznaczone dla ludzi, ktorzy bardzo duzo czasu spedzaja np. przed komputerem. (chodzi glownie o bliska odleglosc patrzenia).
    Adek
  • lucaskruszyna
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 lipca 2020, 09:55

    Re: okulary progresywne/dwuogniskowe

    autor: lucaskruszyna » 17 lipca 2020, 10:13

    Salon z mocno indywidualnym podejściem optyczny [spam-link]. Szlifowanie robią, bez podwykonawców. Każda czynność praktycznie widoczna dla klienta. Możesz zamówić okulary, w godzinę odbierzesz spokojnie. Mam też kumpla, który u nic naprawił stary model okularów, kolekcjonerski i zrobili tak, że nie widać w ogóle uszkodzenia, także tego :)
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 5 gości