ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Konwergencja
  • Iwona_23
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 21 listopada 2010, 23:38
    Lokalizacja: Internet

    Konwergencja

    autor: Iwona_23 » 21 listopada 2010, 23:50

    Witam,

    moje dziecko ma wadę tzw. konwergencję. Chodzimy do ortooptyka ale ciągle uzyskujemy informację, że wada się pogłębia lub zatrzymała (od 2007).
    Jakie są skuteczne metody pomocy? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Przeczytałam, że są okuliści, którzy zalecają okulary z pryzmatem.

    będę wdzięczna za informacje.
    Iwona
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 listopada 2010, 00:37

    Iwona_23 pisze:moje dziecko ma wadę tzw. konwergencję
    konwergencja to ruch zbiezny obu oczu - gdy np. patrzymy na cos blizej, oczy zbiegaja sie i ten ruch nazywa sie konwergencja - nie jest to wada wzroku, a normalny fizjologiczny proces.

    Moze chodzi Pani, ze dziecko ma zeza, jedno z oczu ustawia sie zbieznie. Co bardziej tlumaczylo by wypowiedz o pryzmacie. Albo inna teoria, ze ma zaburzenia konwergencji - niedostateczna lub nadmierna. Te problemy mozna rozwiazac korekcja, cwiczeniami lub pryzmatem. Jednak zbyt malo informacji i nieprezycyjnych Pani napisala, aby cos stwierdzic. Jednak wszelkie kwestie odnosnie sposobu korekcji nalezy ustalac ze specjalista prowadzacym od razu na miejscu. To on ma wszystkie wyniki i zapewne wie jakie rozwiazanie jest najlepsze. Pryzmat jest ostatecznoscia! o ile nic nie wyklucza jego zastosowania.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Iwona_23
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 21 listopada 2010, 23:38
    Lokalizacja: Internet

    kONWERGENCJA

    autor: Iwona_23 » 22 listopada 2010, 13:03

    Witam,

    zadzwoniłam do optyka do którego chodzimy. Zawsze rozmawialiśmy, że córka ma zaburzenia konwergencji, a dzisiaj otrzymałam odpowiedź, że ma widzenie na przemienne. Niestety moje dziecko nie czyta płynnie, lekcje odrabia b. długo, często nie zdąża napisać klasówki bądź kartkówki, a więc problem narasta, gdyż córka ma już 11 lat i to jej bardzo przeszkadza. Gdy ćwiczymy i ołowek przybliżam jej do nosa, często oczy odskakują na zewnątrz do góry.
    Od 2007 staramy się jej pomóc ale bez większych efektów. Nawet po ćwiczeniach u ortooptyka (gdy twierdzo, że jest już OK.), moje dziecko nie czytało płynnie.
    Byłam z nią w poradni psychologiczno-pedagogicznej (3 lata temu), otrzymałam odpowiedź, że ma problem z czytaniem ale nie jest to bynajmniej dyslekcja. Na moją prośbę chodzi na zajęcia reedukacyjne w szkole. I to pani reedukator zaproponowała nam pójść do ortoopytka.
    Nie wiem czy nie ma wady wrodzonej po mnie, gdyż 28 lat temu miałam problem z opanowaniem czytania. Wielu okulistów nie umiało mi pomóc. Jednak przez rok nosiłam okulary (moja mama nie pamięta jakie, słyszałam, że mam astygmatyzm i bardzo trudno było kupić mi szkła) i zaczęłam płynnie czytać (dodam że nie ćwiczyłam wzroku). Chciałabym pomóc mojemu dziecku kompleksowo (jeżeli można dać jej okulary, przeprowadzić jakiś zabieg), żeby dziecko nie żyło w ciągłym stresie.
    pozdrawiam,
    Iwona
    Iwona
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 22 listopada 2010, 13:05

    Skoro ortoptysta nie potrafi pomoc to prosze sprobowac u optometrysty. Kiedys faktycznie byl problem w dostaniu soczewek sferocylindrycznych ale teraz to zaden problem. Corka ma zaburzenia widzenia obuocznego. Jest jeszcze mloda wiec naprawde mozna jeszcze cos zrobic. Z jakiej jest Pani miejscowosci?
    Ostatnio zmieniony 22 listopada 2010, 13:09 przez Adekboss1, łącznie zmieniany 1 raz.
    Adek
  • Iwona_23
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 21 listopada 2010, 23:38
    Lokalizacja: Internet

    autor: Iwona_23 » 22 listopada 2010, 13:18

    Witam,

    bardzo dziękuję za odpowiedź. Proszę mi przybliżyć co powodują soczewki sferocylindryczne, czy mogłam je nosić przez rok i poblem znikł (a wić 28 lat bez okularów). Jesteśmy z Warszawy.

    pozdrawiam,

    Iwona

    [ Dodano: 22 Listopad 2010, 13:27 ]
    My chcemy jej pomoc. Tylko tak aby mogla plynnie czytac a nie co rok chodzimy na cwiczenia (1-2 tygodnie) i nie ma plynnosci w czytaniu a informacja jest ze OK (a teraz ze jest wada poglebiona). To nie jest rozwiazny problem.
    Iwona
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 22 listopada 2010, 13:37

    Jak najbardziej problem mogl ustapic po pelnym, poprawnym skorygowaniu. bardzo czesto sie tak dzieje. Soczewki sferocylindryczne sluza do korekcji astygmatyzmu, maja nieco inna konstrukcje niz soczewki sferyczne. Na pewno corka powinna byc dobrze skorygowana i chodzic na cwiczenia do specjalisty, ktore moga trwac w skrajnych przypadkach nawet 2-3 lat. W Warszawie bez problemu znajdzie Pani optometryste to duze miasto i ksztalci sie tam optometrystow. Nikogo konkretnego Pani nie polece bo nie jestem obeznany z Warszawa. Na uczelniach czesto pracuja optometrysci zajmujacy sie takimi zagadnieniami np. wydzial fizyki uniwersytetu warszawskiego. Przy problemach w nauce czytania sa specjalne przyrzady. Nie pamietam dokladnej nazwy: plytka pro lexia. Sprzedaja ja w Poznaniu.
    Ostatnio zmieniony 22 listopada 2010, 13:56 przez Adekboss1, łącznie zmieniany 2 razy.
    Adek
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 listopada 2010, 13:47

    Jako, ze staramy sie unikac reklamowania kogos (osoba moze sobie tego nie zyczyc) namiary na osobe z Warszawy, ktora moge z czystym sumieniem polecic, zostaly wyslane na Prywatna Wiadomosc (PW). Prosze tam sprobowac.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Iwona_23
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 21 listopada 2010, 23:38
    Lokalizacja: Internet

    autor: Iwona_23 » 22 listopada 2010, 14:14

    Czy chodzi o

    Ober-Consulting Sp. z o.o.
    ul. Brzechwy 6
    60-195 Poznań
    tel.: +48 61 8621 683
    e-mail: jan.ober@ibib.waw.pl

    Oczywiście, że szkorzystam z pomocy. Chętnie pojadę do Poznania aby dziecku pomóc.
    Napisałam już e-mail. Dziękuję
    Iwona
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości