ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Dobra powłoka oleofobowa poszukiwana
  • Offka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 10 lipca 2010, 18:27
    Lokalizacja: Częstochowa

    Dobra powłoka oleofobowa poszukiwana

    autor: Offka » 16 lipca 2010, 16:36

    Otóż mam następujące moce:
    OL -5,5
    OP 0, cyl. -1,25 oś 15

    W związku z powyższym poszukuję najbardziej śliskiej soczewki, ze świetną powłoką oleofobową, może w indeksie 1,6 lub zbliżonym (by troszkę ukryć to -5,5), ale o dobrych właściwościach optycznych.
    Bardzo mnie denerwuje, iż wszelkie soczewki, które do tej pory posiadałam, brudziły się niemiłosiernie, a jedynym sposobem ich wyczyszczenia było często umycie mydełkiem pod kranem. Ale kran nie zawsze jest pod ręką. Przydałaby się więc soczewka, którą dobrze się czyści również ściereczką, a nie ma przy tym niebezpieczeństwa zarysowania jej powłok (piszę o czystej ściereczce z mikrofibry).
    Jakie soczewki polecacie z uwzględnieniem jak najlepsze powłoki oleofobowej?
    I ceny... :)
    pozdrawiam serdecznie
  • mashoni
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 28 lutego 2010, 16:07
    Lokalizacja: Żywiec

    Re: Dobra powłoka oleofobowa poszukiwana

    autor: mashoni » 16 lipca 2010, 17:52

    Każda soczewka renomowanej firmy (patrz post wyżej) będzie dobrze spełniać swoje zadanie.
    Offka pisze: Ale kran nie zawsze jest pod ręką.
    Kran nie ale miniaturowy płyn do czyszczenia soczewek może być :)
    Nigdy nie czyścimy soczewek na sucho gdyż istnieje możliwość porysowania powłoki.
  • Offka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 10 lipca 2010, 18:27
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: Offka » 16 lipca 2010, 18:05

    Płyn jest, Chemax 3.
    Ale przecież po przetarciu soczewki płynem i tak muszę wytrzeć ją do sucha, inaczej zostają smugi. A może to nieodpowiedni płyn i są lepsze? :)
    I proszę mi wierzyć, nie każda soczewka brudzi, a właściwie tłuści się tak samo.
    To już wiem z doświadczenia. Stąd też moje pytanie...
    Ale przeczytałam post wyżej (lub niżej obecnie :) i wynotowałam soczewki.
    Zresztą o jedną z tych soczewek pytałam w innym wątku.
    Ostatnio zmieniony 16 lipca 2010, 18:08 przez Offka, łącznie zmieniany 1 raz.
    pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość