ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
szkło kolimatorowe
  • Szczypek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 maja 2010, 17:28
    Lokalizacja: Jelenia Góra
    Kontakt:

    szkło kolimatorowe

    autor: Szczypek » 15 maja 2010, 17:43

    witam.
    mój problem jest bardzo specyficzny, ale myślę że ktoś będzie w stanie mi pomóc.

    otóż bawię się w ASG - symulacje działań wojennych, wojska itp. ostatnio niestety mój kolimator (przyrząd do celowania) został 'postrzelony', zbiła mi się przednia szybka. teraz jest problem z naprawieniem tego, bo to nie jest zwykła szybka.
    wygląda to tak:
    Obrazek

    Uploaded with ImageShack.us
    działa to na zasadzie że od środka kolimatora rzucany jest na szybkę taki mały laser, którego ta szybka nie przepuszcza tylko zatrzymuje na sobie. oczywiście przy tym musi ona być przezroczysta.
    i tu jest problem - gdzie takie coś znaleźć? jak taka szybka się nazywa?

    pozdrawiam :)
  • Krzysztof
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 30
    Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:04
    Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

    autor: Krzysztof » 01 czerwca 2010, 23:18

    Witaj!
    Spytaj w sklepach z artykułami ASG - zdaje się że Specshop, Capri i ASG Shop prowadzą sprzedaż poliwęglanowych osłon do Eotechów - być może taka osłona zastąpi rozbity ekran, może wymagać dopasowania. Na szczęście lustro weneckie nie zostało uszkodzone.

    P.S. Jak widzisz, nie tylko Ty zajmujesz się w wolnych chwilach ASG ;) Okruch na WMASGu :D
  • Szczypek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 maja 2010, 17:28
    Lokalizacja: Jelenia Góra
    Kontakt:

    autor: Szczypek » 08 czerwca 2010, 00:50

    a witam witam, ja na WMASGu jestem Szczypek ;) te osłony odpadają - nie zatrzymują światła tak jak powinny, są tylko po to żeby wytrzymać strzał... ale napiszę do capri, specshopu i nie wiem, może zbrojowni czy czasem czegoś takiego nie mają. jakby to był normalny kolimator to wystarczyłaby wizyta u zegarmistrza albo optyka, ale z Eotechami jest gorzej :(
  • Krzysztof
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 30
    Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:04
    Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

    autor: Krzysztof » 08 lipca 2010, 22:51

    Eotech to faktycznie problem. Do lunety dorobiłem sobie osłonę z soczewki poliwęglanowej, z powłoką AR - "nie widać" jej, gdy używam lunety (LM 1,5-4,5x32).
    W Eo trzeba by robić szablon soczewki ręcznie... kiepska sprawa.

    Możesz też wykorzystać bardzo oldskulowy sposób, mianowicie strzelać z zamkniętym kolimatorem i celować obuocznie :mrgreen: Będziesz widział "kierownicę" na celu, gdyż jedno oko obserwuje znak celowniczy a drugie cel - a mózg składa to w jeden obraz. Tak działały pierwsze kolimatory na broni palnej:
    http://www.aimpoint.com/o.o.i.s?id=46&p ... duct_id=73
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości