ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
pytanka niedoświadczonej
  • ququ
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 08 maja 2010, 19:26
    Lokalizacja: ruda

    pytanka niedoświadczonej

    autor: ququ » 08 maja 2010, 19:32

    Cześć
    Jestem tu nowa i jednocześnie początkująca jeżeli chodzi o soczewki.
    Mam parę pytań, które nasuwają mi się.. Czy jest to prawdą że mimo takiej samej korekcji jak przy okularach w soczewkach widzę gorzej? Tak mi powiedziała okulistka bo na jedno oko wyraźniej gorzej widzę ale powiedziała że nie można już bardziej dopasować (mam astygmatyzm).
    Czy mogę w nich iść na basen albo pod prysznic? Bo zapomniałam o to spytać..
    No i przede wszystkim czy mogę je zakupić przez internet czy przy astygmatyźmie się nie da? I jaki soczewki są najlepsze? Mam obecnie iWEAR XR T Comfort. Wiem że sa jakieś żelowe czy coś ale nie mam pojęcia jakie to są...
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 maja 2010, 23:23

    Pod tym linkiem znajdziesz spis oryginalnych soczewek, które mogą być sprzedawane przez różne przedsiębiorstwa pod różnymi nazwami. Jaka jest dokładna nazwa posiadanych przez Ciebie oraz ich parametry (moce, osie, uwodnienie, krzywizna, średnica)?

    Temat basenu i prysznica był wielokrotnie poruszany na forum. Soczewki nie mogą mieć styczności z wodą, więc na basen możesz wziąć jednodniówki lub szczelne (!) okulary pływackie.

    Przez internet również można kupić soczewki toryczne, tylko salon, w którym dobierałaś, nie prowadzi sprzedaży internetowej, ważne jest więc ustalenie, jaka jest oryginalna nazwa Twojego modelu.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości