ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Porada w wybraniu modelu soczewek
  • Hax
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 20:06
    Lokalizacja: Rybnik

    Porada w wybraniu modelu soczewek

    autor: Hax » 15 kwietnia 2010, 20:12

    Witam!

    Posiadam wadę wzroku -0.25 lewe oko oraz -0.5 prawe oko, czyli małą. Ale zdecydowałem się na soczewki, gdyż nie raz mi ta wada przeszkadza, np. na uczelni siedząc daleko od tablicy. No nie ważne.

    I teraz mam mały problem z doborem producenta/modelu soczewki. Chciałbym jednodniowe - większy komfort noszenia i nie trzeba się przejmować czyszczeniem. Niestety większość jednodniowych zaczyna się od -0.5 co powoduje problem - albo będę miał za dużą korekcję na lewym oku albo za małą. Pracuję przy komputerze, więc całkiem możliwe, że lepiej byłoby w takim wypadku zostawić oko bez soczewki?

    Kolejna sprawa to rozmiar moich oczu. Otóż soczewki o średnicy 14mm są na mnie niestety trochę za małe i potrzebuję 14.2mm (większych chyba nie ma prawda?). Niestety nie wiem jak z promieniem krzywizny, okulista powiedział mi tylko, że większy będzie prawdopodobnie lepszy - ale ile dokładnie? Nie wiem.

    Proszę o pomoc, gdyż nigdzie nie znalazłem odpowiadających mi soczewek, tj.: jednodniowych, -0.25 oraz >14mm. Najlepiej takie z dobrymi opiniami :) Albo proszę o informację, że takich nie ma.

    Pozdrawiam,
    Szymon.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 kwietnia 2010, 20:37

    Od tego jest właśnie okulista/optometrysta i to do specjalisty powinieneś skierować zapytanie w trakcie wizyty i dokładnego badania :tak:
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 07 maja 2010, 19:54

    A może lepsze byłyby jednak miesieczne?? Musisz udac się do swojego lekarza okulisty i poprosic o soczewki,dopasuje odpowiednie,na forum nikt nie poleci konkretnej firmy,dobór soczewek musisz uzgodnic z lekarzem.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości