ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Dobór szkieł
  • Poziomka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 09 marca 2010, 21:05
    Lokalizacja: opole

    Dobór szkieł

    autor: Poziomka » 09 marca 2010, 21:34

    Witam
    Proszę doradzić jakie szkła zakupić i na jakie oprawki zwrócić uwagę a jakich unikać żeby jakoś grały z grubościami szkieł, dzisiaj byłem u okulisty i oto z recepty:

    op sph -3,25 cyl -2,25 oś 25
    ol sph +0,25 cyl -2,75 oś 160
    odległość źrenic 63

    Teraz noszę w domu okulary
    op sph -3,50 cyl -2.25 oś 20
    ol sph 0,00 cyl -2,25 oś 160

    A do pracy i ogólnie zawsze jak wychodzę soczewki kontaktowe ale teraz chcę zastąpić już raczej całkowicie soczewki kont. okularami

    Myślałem o Hoya 1.53 SHV czy to dobry wybór czy będą za grube i wybrać coś innego
    Czekam na porady

    pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    kooboo
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 26
    Rejestracja: 22 maja 2009, 04:08
    Lokalizacja: Z Nienacka

    Re: Dobór szkieł

    autor: kooboo » 10 marca 2010, 01:29

    Coraz większe mam wrażenie, że forum służy głównie do pomocy w zakupach soczewek przez internet.
    Poziomka pisze:Myślałem o Hoya 1.53 SHV czy to dobry wybór czy będą za grube i wybrać coś innego
    Ogromnie mnie ciekawi czym się kierowałeś myśląc o właśnie takiej soczewce.
    Nie mając takich informacji jak rodzaj oprawki czy rozstaw źrenic i tak Ci nie pomogę, ale strzelając na ślepo, to raczej fatalny wybór (pomijając powłokę, która jest akurat bardzo dobra). Myślę, że optyk mógłby lepiej doradzić i nawet wytłumaczyć, dlaczego Twój typ jest kiepski, gdybyś się do niego jednak wybrał :)

    Pozdrawiam.
  • Poziomka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 09 marca 2010, 21:05
    Lokalizacja: opole

    autor: Poziomka » 10 marca 2010, 09:21

    Sugerowałem się forum i ta Hoya 1,53 SHV jest polecana, a rostaw źrenic podawałem 63mm. Myślałem o oprawkach na żyłkę, a do optyka wybiorę sie w przyszłym tyg bo na razie mam grpę, także na razie wszystkie sugestie mile widziane.
    Ps.Dlaczego mój wybór soczewek jest kiepski
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 14 kwietnia 2010, 20:15

    Forum sluzy głównie od porad,nawet jezeli chodzi o sytuacje kiedy mamy do czynienia z zakupem soczewek przez internet. Wtedy wychodzi to dużo taniej.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości