ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Nowe okulary - odciski po noskach
  • Janusz_
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:01
    Lokalizacja: Kraków

    Nowe okulary - odciski po noskach

    autor: Janusz_ » 26 lutego 2010, 18:13

    Witam.

    Sytuacja wygląda tak, że od paru dni noszę okulary. Niestety pozostawiają one dosyć widoczne odciski po noskach. Jest to dla mnie nie przyjemne, ponieważ nie noszę ich cały czas - okulistka kazała mi je zdejmować do dłuższej pracy z komputerem i czytania, a z racji zawodu jedno i drugie robię kilka godzin dziennie. Głupio się czuje kiedy zakładam okulary rano, a potem zdejmuje je do pracy przy komputerze i mam ślady po noskach. Co prawda ślady znikają po kilku (30-60) minutach, ale przez ten czas aż wstyd z kimś porozmawiać mając "jajeczka" od nosków między oczami.

    Byłem już trzy razy u okulisty żeby mi poprawił te noski, jednak problem cały czas istnieje - za każdym razem po prostu okulary układają się inaczej na nosie i robią odciski w minimalnie innym miejscu.

    Tu moje pytanie: Czy możliwe że okulista źle zrobił noski? Czy mogę ewentualnie udać się do innego okulisty by wyregulował mi odpowiednio noski? Jeżeli tak, to ile to będzie kosztować i ile może trwać? (Do tej pory okulista regulował mi noski "ręcznie" co zajmowało dosłownie 20 sekund).

    Proszę o odpowiedź, ponieważ to dla mnie ważne.

    Janusz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 lutego 2010, 21:05

    raczej optyk niz okulista zajmuje sie okularami ;)

    Natomiast nanosniki zawsze mozna wymienic na inne: inny ksztalt, inny material, inna wielkosc - natomiast niezalezne od tego i tak slady pozostaja, zalezne sa od samej wagi okularow, ulozenia na nosie itp...

    Ciezko rowniez na podstawie opisu stwierdzic co moze pomoc. Prosze poprosic o wymiane nanosnikow na inna wielkosc, wtedy ciezar rozlozy sie na wiekszej powierzchni.

    Ps. nanosniki to raczej recznie za pomoca specjalnych kleszczykow sie reguluje, zadna maszyna czy automat do tego nie sluzy :)
  • Janusz_
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:01
    Lokalizacja: Kraków

    autor: Janusz_ » 27 lutego 2010, 11:48

    Dzięki za odpowiedź.

    Wiem, że odciski pozostają i tak i tak, bo rodzeństwo nosi od dłuższego czasu, ale u nich są na tyle nie widoczne, że jak się nie przyjrzeć mocniej, to właściwie nie widać, a u mnie robi się czerwona otoczka wokół miejsca gdzie był nosek i ślad jest mocno widoczny.

    Optyk a okulista - zapamiętam na przyszłość ;) Do tej pory zbytnio mnie to wszystko nie interesowało więc popełniam głupie błędy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 lutego 2010, 11:57

    Jezeli u rodzenstwa sa mniejsze slady, to prosze udac sie na wymiane nanosnikow na - wieksze lub inny material - moze silikonowe.
    Kolejna sprawa to sama waga okularow - duze tarcze, mineralna soczewka - ma swoj ciezar... ale prosze sprobowac u optyka aby wymienil najpierw nanosniki - zobaczymy jaki przyniesie efekt.
  • Janusz_
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:01
    Lokalizacja: Kraków

    autor: Janusz_ » 01 marca 2010, 15:35

    Byłem dzisiaj u optyka. Pan stwierdził, że nie mogą mi wymienić nosków (jedynie na twardsze, a tego przecież nie chcę). Poprawił za to ułożenie ponownie. Jeżeli problem będzie występował dalej, to pewnie po prostu odwiedzę innego specjalistę. Ale mam jeszcze dwa pytanka:

    1. Czy to normalne że patrząc przez okulary widać nieco górną ramkę? Ta górna ramka sprawia, że jeżeli chcę spojrzeć wyżej, muszę ruszyć całą głową (nie wystarczy po prostu spojrzeć nieco wyżej, bo wtedy widzę ponad szkłami), trochę to momentami niewygodne. Może to kwestia przyzwyczajenia się do takie widoku, ale wolę się upewnić.

    2. Patrząc jednym okiem wiedzę, jakby to powiedzieć, mniej ramki dookoła niż drugim. To znaczy, że okulary mam jakoś krzywo na nosie, czy może to wina różnych szkieł (na jedym oku szkło jest mocniejsze)?
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 26 gości