ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
dylemat ze szkłami
  • omias
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 21 stycznia 2010, 16:09
    Lokalizacja: Sosnowiec

    dylemat ze szkłami

    autor: omias » 25 lutego 2010, 23:49

    Witam miesiąc temu nabyłem u opytka okulary -0,25 z antyrefleksem i miały to być najlepsze jakie są na rynku szkła bo chciałem głównie do komputera ponieważ spędzam dużo przed nim czasu i do dziś myslałem ze takie okulary otrzymałem nie ukrywam ze nie znam sie na tym.Wiec dziś byłem u zupełnie innego optyka i kazałem mu ocenic te okulary obiektywnie czy rzeczywiscie sa to szkła jedne z najlepszych i dosznałem olsnienia Pan optyk powiedział ze moze najlepsze ale w jego zakładzie tzn tego u którego zakupiłem je.Powiedział również że te szkła nie są nawet dobre tylko raczej przeciętne zapytałem więc jakie by zaproponował najlepsze na rynku dostepne do komputera odparł że IZO lub esilor.Czy mógłby ktos się wypowiedzieć znający się na rzeczy bo ja naprawdę chciałem cos dobrego a że nie znam się dostałem jakis bubel.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 lutego 2010, 09:21

    Ciekaw jestem po czym wnioskuje i jak ocenil firme, producenta soczewek okularowych bez koperki czy odpisu odnosnie okularow (bo nic o tym nie wspominasz). Soczewki magazynowe raczej nie czesto sa grawerowane.

    Ciekaw jestem wlasnie na jakiej podstawie sie odniosl do zakupionego produktu - "na oko" ;)
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • omias
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 21 stycznia 2010, 16:09
    Lokalizacja: Sosnowiec

    autor: omias » 26 lutego 2010, 21:45

    popatrzył na te szkła wziął pod jakąś lupkę potem wyciągnął z szuflady inne i powiedział to są te czyli zwykłe a tutaj ma Pan obok jak wylądają najlepsze na rynku.Wiecie ja się na tym nie znam.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 lutego 2010, 22:56

    nie chce zle mowic, ale lupka to malo profesjonalne narzedzie w ocenie konstrukcji czy jakosci soczewki okularowej ;)

    Sa soczewki ktore maja bardziej "sliska" powloke antyrefleksyjna, antystatyczna, oleofobowa - latwiejsze czyszczenie, trudniej sie brudza. Jednak nawet jezeli masz soczewke bez tych powlok to jakosc widzenia jest bardzo zblizona.

    Masz antyrefleks - ok
    Ciesz sie okularami.

    Natomiast jezeli nie wiesz z jakiej posiadasz firmy to powinienes otrzymac ta informacje od optyka : firma, model, konstrukcja, rodzaj antyrefleksu. Jak bedziesz musial wymienic jedna soczewke - to musi byc zamontowana z tej samej firmy - tak wiec nie majac informacji - wroc do optyka o pelny odpis Twoich okularow (a nie tylko mocy -0,25)
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 24 gości