ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
hm..jaka powinna byc prawidlowa soczewka?
  • Awatar użytkownika
    zbikusia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 31 stycznia 2010, 14:55
    Lokalizacja: Mszana

    hm..jaka powinna byc prawidlowa soczewka?

    autor: zbikusia » 08 lutego 2010, 17:53

    witajcie.
    dzisiaj pierwszy raz zalozylam soczewki...po kilku próbach pomijajac to ze soczewka mi sie przewracala na prawa i lewa hihi wkoncu mi sie udalo tlyko jest jakies ale....
    lewe oko super poniewaz mam -1,00 i super widze a prawe mam -1,50 choc czuje ze zle dobralam sobie bo prawidlowe badanie to OP. -1,00,-0,50 / 180 czyli cylinder...
    powedzcie mi czy jak kupie sobie na prawe oko tez -1,00 to bedzie lepsze niz to co mam bo wyraznie widze ze nie pasuje mi ta prawa...
    madzia
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 lutego 2010, 23:06

    Droga imienniczko :)

    Pierwszym pytaniem jest, czy dobierałaś soczewki w trakcie wizyty - czy zakładałaś je i badano Ci ostrość widzenia już w gabinecie? To świadczy o profesjonalnym podejściu i zapobiega kupieniu kota w worku.

    Poza tym, w jakim sensie źle widzisz na to oko? Czy rozmazują się przedmioty bliskie, a może dalekie?

    Nosisz także okulary? Jeśli tak, to czy ze szkłem cylindrycznym? Przerzucenie się na zwykłe szkła może wymagać przyzwyczajenia.

    Kiedy masz wizytę kontrolną? Powinna ona mieć miejsce po 2 tygodniach-miesiącu od rozpoczęcia noszenia soczewek, a także w przypadku wszelkich Twoich wątpliwości.

    Nie kupuj na ślepo ani nie daj się spławić. Po to są specjaliści, żeby odpowiadać na wszystkie pytania i nie pozostawiać niedopowiedzeń :)
  • Awatar użytkownika
    zbikusia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 31 stycznia 2010, 14:55
    Lokalizacja: Mszana

    autor: zbikusia » 09 lutego 2010, 08:23

    hm..naprawde to miałam robione badanie do okularów jakies 3 miesiace temu i na podstawie tego kupiłam sobie soczewki (tj.na próbe) bo stwierdziłam ze jak bedzie pasowac i nie bede miec problemu z zakladaniem to wybiore sie do specjalisty bo boje sie ze pogorsze se jeszcze wzrok ...
    Jezeli chodzi o przedmioty to z bliska sa przybilzone a na dalekosc to np.literki mi sie rozmazuja...ale to lewe oko idealnie,,,
    no a okulary to wlasnie te prawe mam OP. -1,00,-0,50 / 180 czyli cylinder... chyba0,50 co nie?
    ale myslam ze jak kupie wlasnie sama -1,00 bez cylindra to bedzie oki
    tlyko pytanie czy nie zniszcze se wzroku tym...???
    a jeszcze pytanie...czy jak nie uzywam soczewek codziennie a mam miesieczne , czy moge je dluzej uzywac? moze glupie pytanie ale nie szkodzi zapytac :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 lutego 2010, 10:11

    Juz tyle razy bylo na forum

    - soczewki dobiera specjalista
    Samo odczucie komfortu i zadowalajacego widzenia to nie wszystko jezeli chodzi o soczewki...

    - nie przenosimy terminu soczewek
    Jezeli masz soczewke miesieczna to od pierwszego dnia zalozenia na oko po 30 DNIACH (a nie zalozeniach) laduje do kosza
  • Awatar użytkownika
    zbikusia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 31 stycznia 2010, 14:55
    Lokalizacja: Mszana

    autor: zbikusia » 09 lutego 2010, 12:28

    wiem ze powinnam isc do specjalisty ale chcialam sprobowac najpierw bez wiekszych kosztów jak to jest ale jestem juz przekonana ze bede nosic soczewki bo to swietna sprawa i nawet nie kupije do "proby"tej soczewki z mniejsza moca i dlatego dzis dzwonie do zakaldu (nie bede tu wymieniac nazwy) bo to nie wielki koszt z badaniem a przeciez nie mam zamiaru sobie niszczyc oczow poprzez wlasna nieodpowiedzilnosc ;)
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 15 marca 2010, 14:22

    Na dobrych soczewkach nie powinno się oszczędzac,tak samo jak nie unikniesz wizyty u specjalisty. To moim zdaniem niezbedny krok.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość