ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
dyskomfort po zmianie soczewek
  • ard83
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 02 listopada 2009, 20:25
    Lokalizacja: wwa

    dyskomfort po zmianie soczewek

    autor: ard83 » 02 listopada 2009, 20:37

    Witam

    Mam takie pytanie do specjalistow.

    Na samym poczatku czyli 12 lat temu mialem pudelko b&l i nie byly zbyt komfortowe poprostu czulem ze soczewka mi sie przesuwa.
    Dowiedzialem sie niestety ze wycofano soczewki focus toric ktore nosilem przez 11 lat i super sie nosilo. Kupilem i nosze Ciba Vision air optics przez 2 tyg i mam takie objawy jak pieczenie wysychanie oczu spuchniete powieki. Krople niewiele pomagaja.

    1.Czy jest szansa ze oko sie musi przestawic na te soczewki czy raczej one nie sa dla mnie.
    2.Czekac i meczyc sie jeszcze czy kupic jakies inne.
    3.Czy technologia b&l zmienila sie przez te lata czy to sa raczej te same soczewki?
    4.Czy jest szansa ze parametry sa jakim cudem zle dobrane i stad ten dyskomfort?


    Do okulisty pojde za tydzien jak tylko bede mial wiecej czasu. Prosze o fachowa o
    pinie. Dziekuje i pozdrawiam
    Adrian
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 02 listopada 2009, 22:49

    kazda soczewke (a zwlaszcza toryczna) powinien dobrac specjalista!
    nawet jezeli jest to zmiana na podobny produkt. to,ze idealne dla Ciebie byly Focusy nie znaczy, ze rowniez idealne beda inne soczewki tej samej firmy.
    wybierajac sie do specjalisty popros o dobor nowych soczewek, zabierz ze soba aktualne optixy i powiedz o dolegliwosciach. na ryku jest sporo soczewek torycznych, na pewno znajdzie sie cos odpowiedniego, ale nie wybieraj ich na wlasna reke..

    a do wizyty u okulisty pozostaja okulary...
    pozdr
    Ala
  • ard83
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 02 listopada 2009, 20:25
    Lokalizacja: wwa

    autor: ard83 » 03 listopada 2009, 07:30

    to wlasnie okulistka dobierala mi te soczewki
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 listopada 2009, 09:52

    Wiesz, ciezko na odleglosc diagnozowac i oceniac stan oka nie widzac go.

    Jezeli masz problem z soczewkami, to ten sam specjalista powinien obejrzec oko po zaaplikowaniu soczewek na kilka dni do tygodnia max miesiaca jak wyglada stan oka. Jezeli pojawiaja sie objawy dyskomfortu, to trzeba by stwierdzic co go powoduje, czy sama soczewka (nieprawidlowa) czy moze material z ktorego jest wykonana (np. silikon)
    Najlepiej aby specjalista dysponowal kaseta probna kilku firm i modeli soczewek, wtedy jest w stanie zaproponowac cos innego.

    Noszone przez Ciebie soczewki Focus Toric sa hydrozelami, dobrane AirOptix for Astigmatism to juz soczewka silikonowo-hydrozelowa. Czasami przy zmienia materialu moze nastapic okres adaptacji, ale czym objawy sa wywolane, jak wygladaja - oceni tylko specjalista widzac oko, zreszta sam napisales ze za okolo tydzien sie do niego wybierasz.

    Podziel sie informacjami po wizycie.
  • ard83
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 02 listopada 2009, 20:25
    Lokalizacja: wwa

    autor: ard83 » 05 listopada 2009, 19:17

    odwolalem wizyte u okulisty bo najwyrazniej 2 tygodnie zajelo mi przestawienie sie na nowe soczewki. Jak napisalem posta dzien pozniej jak rekal odjal minely objawy ktore opisalem.

    Dzieki za pomoc

    pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 listopada 2009, 21:00

    odwolanie wizyty nie jest dobrym rozwiazaniem. To ze okazuje sie iz nie ma dyskomfortu, nie oznacza ze sama soczewka, czy material nie tworza zmian! Dlatego wazne sa wizyty kontrolne, czesto jezeli boli, doskwiera, uwiera itp... juz sa zmiany.

    Dlatego prosilbym aby nie lekcewazyc wizyt kontrolnych u specjalisty zajmujacego sie kontaktologia.
  • ard83
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 02 listopada 2009, 20:25
    Lokalizacja: wwa

    autor: ard83 » 08 listopada 2009, 22:37

    Bardzo dziekuje za radę w takim razie chyba jednak wybiore się na wizytę kontrolna i napisze jakie uzyskalem informacje.

    dziekuje za zainteresowanie i pozdrawiam
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość