ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Ćwiczenia relaksacyjne dla wzroku
  • Estera
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 07 października 2009, 14:40
    Lokalizacja: Kraków

    Ćwiczenia relaksacyjne dla wzroku

    autor: Estera » 28 października 2009, 21:40

    Po ostatniej wizycie u okulisty okazało się, że mam bardzo przemęczone oczy. Lekarz zalecił mi relaks, ale nie powiedział, w jaki sposób mogę zrelaksować oczy. Przeczytałam gdzieś o metodzie z zegarem (należy wpatrywać się w godziny począwszy od 12, a następnie wracać wzrokiem do centrum tarczy). Niestety to jedyne ćwiczenie jakie na razie wykonuję. Co jeszcze mogłabym zrobić dla moich zmęczonych oczu?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 29 października 2009, 19:58

    Szczerze? Wychodzić jak najczęściej z domu i oglądać świat :) Wysypiać się, mniej korzystać z komputera, spędzać zimowe wieczory przy dobrym oświetleniu, nie jeść śmieciowego żarcia, korygować wadę wzroku, nie przesadzać z soczewkami (możesz odstawić na parę dni). Próbowałam kiedyś różnych ćwiczeń (czasem aż oczy bolały z wysiłku), ale najlepiej sprawuje się wyjazd w teren. Koło Krakowa jest wiele pięknych miejsc, w samym mieście także. Zamiast pisać z kimś na gg, lepiej się spotkać, połazić, powdychać świeże, miejskie spaliny ;)
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości