ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Atygmatyzm a soczewki
  • MiraCalix
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 02 października 2009, 14:57
    Lokalizacja: Kraków

    Atygmatyzm a soczewki

    autor: MiraCalix » 02 października 2009, 15:04

    Witam, po dzisiejszej wizycie u okulisty zdecydowałem się przerzucić na soczewki.

    Wygląda to tak:

    Prawe Oko: Sfera: -3,0 Cylinder: -1,0 Oś: 150

    Lewe Oko: Sfera: -3,5 Cylinder: -1,0 Oś: 170

    Myślałem o soczewkach miesięcznych PureVision Toric

    Ale do wyboru są tylko cylindry:
    -0,75
    -1,25
    -1,75
    -2,25

    Nie ma możliwości wyboru cylindrów takich jak mam ja -1,0

    Prosiłbym o radę, bo jestem w tym temacie kompletnym laikiem i nie wiem czy z moim cylindrem (-1,0) mógłbym nosić soczewki z cylindrem -0,75 lub -1,25?
    Ostatnio zmieniony 02 października 2009, 16:04 przez MiraCalix, łącznie zmieniany 5 razy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 października 2009, 16:06

    To udaj sie prosze do specjalisty, ktory dobiera soczewki kontaktowe i niech Ci sprawdzi, zalozy taka soczewke na oko, sprawdzi rotacje... jest kilka watkow o soczewkach torycznych.

    Juz pisalem nie raz, ze soczewka kontaktowa nie jest jednoznaczna z zapisem na recepcie "okularowej", ze sa przeliczenia, przy soczewce torycznej czasami dochodzi do korekty osi cylindra.. ale to mozna wykonac tylko w gabinecie u specjalisty.

    Jak chcesz sie przerzucic na soczewki warto abys z pewnego zrodla dowiedzial sie wszystkiego o prawidlowej higienie i pielegnacji - na tym forum nie raz pojawialy sie pytania od uzytkownikow, ktorzy swoja bledna wiedze nabywali od znajomych.
    Dowiesz sie o mozliwych powiklaniach i jak i unikac...

    Cena badania niewielka, w wielu gabinetach otrzymujesz bezplatne soczewki, pozniejsze kontrole.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 października 2009, 18:56

    MiraCalix, musisz koniecznie udać się na profesjonalny dobór. Nie wiesz, jakie parametry (krzywizna, średnica, moc) odpowiadają Twoim oczom. Kupując samodzielnie narażasz się nie tylko na poważne powikłania i nieprzyjemności, lecz i prawdopodobnie wyrzucisz kilkakrotnie kasę w błoto.

    Pytania, które zadajesz, powinieneś zadać specjaliście, a nie szukać odpowiedzi w internecie. Wizyta w gabinecie jest bardzo opłacalną inwestycją - nie bój się pójść ani dopytywać o szczegóły.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • morelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 03 października 2009, 23:10
    Lokalizacja: Polska

    autor: morelka » 03 października 2009, 23:22

    Witam!
    Noszę okulary od prawie czterech lat, kilka miesięcy temu spróbowałam przerzucić się na soczewki. Okulista dobrał mi takie parametry:
    sfera: -0,75
    cylinder: -0,75
    oś: 100 i 70.
    Nosiłam próbne darmowe soczewki przez tydzień, ale stwierdziłam że na dłuższą metę nie opłaca się to, gdyż soczewki na astygmatyzm trzeba zamawiać i sporo kosztują.
    Chciałabym jednak od czasu do czasu, np. na jakąś imprezę, nałożyć soczewki jednodniowe. W związku z tym mam pytanie - czy mogę kupić zwykłe soczewki o mocy -0,75, ale bez cylindra? Czy poza tym że będę mniej ostro widzieć, taka "zwykła" soczewka może mieć jakiś negatywny wpływ na moje oko?
    Z góry dziękuję za odpowiedź:)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 04 października 2009, 20:34

    nie wszedzie jednodniowe toryczne sa drozsze od sferycznych ;)
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości