ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1
Krople do oczu
  • clichy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 04 września 2009, 19:57
    Lokalizacja: Krk

    Krople do oczu

    autor: clichy » 04 września 2009, 20:00

    Witam. Mam wadę -3 na obu oczach. 3 dni temu byłem u okulisty, który dał mi krople do oczu. Od tego czasu, już od 3 dni, widzę bardzo dobrze bez okularów. Nie wiem ile to jeszcze potrwa, ale mam takie pytanie: czy krople stosowane często szkodą moim oczom? Dużo wygodniej byłoby mi 2-3 razy w tygodniu brać krople do oczu niż nosić okulary, stąd to pytanie. Kolejna sprawa: ile takie krople działają? Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 września 2009, 18:41

    Zaraz, zaraz... co to za specyfik?
  • clichy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 04 września 2009, 19:57
    Lokalizacja: Krk

    autor: clichy » 08 września 2009, 19:51

    Pytam sie, bo jestem ciekawy, czy to szkodzi oczom. Zawsze nosilem okulary, ale juz odtygodnia widze bez nich lepiej niz majac je na nosie (dzieki kroplom wlasnie), wiec nawet nie zakladam okularow, bo po co, skoro widze idealnie bez zadnych szkiel. moze ktos pomoc? czy wkraplanie kropel raz na tydzien/poltora tygodnia jest szkodliwe?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 września 2009, 23:55

    Ponawiam pytanie.
  • alele
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 04 października 2008, 19:41
    Lokalizacja: Polska

    autor: alele » 12 września 2009, 17:28

    także dołączam się do pytania
    co to za specyfik? zdradź nazwę
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 września 2009, 15:37

    Nigdy nie słyszałam o kroplach, które zmniejszają wadę i nie wierzę w istnienie takowych, podchodzę więc do wypowiedzi clichy bardzo sceptycznie.
  • clichy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 04 września 2009, 19:57
    Lokalizacja: Krk

    autor: clichy » 13 września 2009, 15:57

    nie mam pojecie, okulista nie mowil co to za krople podajac je mi. chwile po wkropleniu ich do oczu widzialem juz normalnie, dal mi je przed badaniem wzroku. jutro mijaja 2 tygodnie odkad je otrzymalem i widze lepiej niz w okularach. z tego co sie orientuje, dzialanie tego typu kropli to kilka dni, wiec nie wiem czemu u mnie tak dlugo 'trzymaja'.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 września 2009, 16:29

    Czyli dostałeś krople porażające akomodację przed badaniem wzroku, tak? I teraz nagle widzisz jakbyś nie miał wady, a wcześniej miałeś -3D? I co stwierdziło badanie ostrości wzroku - że nie potrzebujesz wcale okularów? Ale receptę dostałeś?

    Jedyny taki przypadek, z jakim się zetknęłam, to koleżanka, u której się okazało po zbadaniu zakroplonych oczu, że wada się zmniejszyła z -3D do -2D, tylko ze względu na możliwość dostosowania oczu do mocniejszych szkieł nie zdawała sobie z tego sprawy i cały czas nosiła mocniejsze okulary.

    Twój przypadek wydaje mi się dość naciągany i nierealny, więc zarazem intrygujący. Czemu nie pójdziesz po prostu do tego lekarza, aby wytłumaczył, co się dzieje z Twoim widzeniem?

    Jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie otwierające dyskusję, takich kropli nie stosuje się poza badaniami. Nie wiem, czy spostrzegłeś, że widzi się po nich niezbyt dobrze z pewnej odległości (czekając w salonie na działanie kropli, ciężko było mi przeczytać logo firmy na oprawkach okularów, które oglądałam), oczy pieką i są wrażliwe na światło, przez rozszerzoną źrenicę dociera więcej promieni UV, przed którymi powinniśmy się chronić.
  • clichy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 04 września 2009, 19:57
    Lokalizacja: Krk

    autor: clichy » 14 września 2009, 14:51

    Wiadomo, pierwsze godziny po uzyciu kropli nie byly takie mile, ale pozniej wszystko bylo juz ok. Jutro mam nastepna wizyte u okulisty (po 2 tygodniach), dowiem sie co dalej. Dziwna sytuacja, bo jutro mam miec przymiarke soczewek, a od 2 tygodni widze dobrze i nie wiem teraz po co w ogole to wszystko :) do tej pory nosilem okulary, ale od 2 tygodni w ogole ich nie uzywalem. ta moja wizyta 2 tyg. temu byla wlasnie zwiazana z wymiana okularow na soczewki. ile srednio 'trzymaja' tego typu krople? caly czas sie dziwie dlaczego od 2 tygodni widze normalnie bez okularow. na pewno okularow zbyt silnych nie nosilem, to jest pewne. Jutro dowiem sie co dalej. Pozdrawiam ;]
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 września 2009, 19:14

    Koniecznie daj znać, co i jak :)
  • clichy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 04 września 2009, 19:57
    Lokalizacja: Krk

    autor: clichy » 15 września 2009, 13:39

    Jestem juz po wizycie u okulisty, okazalo sie, ze nie musze juz nosic ani okularow, ani soczewek - jednym slowem naprawil mi sie wzrok :) 2 tygodnie temu (przed wizyta) mialem wade -3D, a dzis jest to tak mala wada, ze nie potrzebuje zadnych szkiel :) Dzieki tym kroplom ('Tropical' czy cos takiego, nie pamietam dokladnie nazwy) mam juz prawidlowy wzrok. Chodzi o to, ze wczesniej mialem skurcz miesni oka, a krople spowodowaly rozkurcz i co za tym idzie, naprawde wzroku. Okulista kazal mi tylko ograniczac przesiadywanie przed komputerem i czytanie z bliska przez jakies 2 lata. Poniewaz na co dzien zajmuje sie pewnymi sprawami zwiazanymi z komputerem, zwracam sie do was z pytaniem, ile srednio czasu w ciagu dnia moge przebywac przed komputerem? Okulista mowil, ze ok. 1-2 h, ale chcialbym to tez skonfrontowac z waszym zdaniem. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 września 2009, 13:59

    Serdecznie gratuluję! :brawo:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 września 2009, 14:56

    nadmierna akomodacja to czeste u mlodych osob, bardzo czesto "niedoswiadczeni" specjalisci przepisuja jak dla krotkowzrocznych, te krople nie naprawily Twojego wzroku, tylko spowodowaly mozliwosc lepszej diagnozy.
    Na nadmierna akomodacje sa rozne sposoby jej rozluznienia - Twoj specjalista/specjalistka wybrala krople porazajace akomodacje.

    Takze podkreslam - te krople NIE lecza, nie powoduja sie cofania wady itp...
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 września 2009, 16:25

    O skutecznym badaniu wad refrakcji traktuje choćby ten artykuł, jest w nim parę zdań o kroplach.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości