ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
czy soczewki mogą wyschnąć na oku?
  • Marsss
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 10 czerwca 2009, 20:33
    Lokalizacja: Znienacka

    czy soczewki mogą wyschnąć na oku?

    autor: Marsss » 31 sierpnia 2009, 12:24

    na początek kilka iformacji o soczewkach, które noszę:
    Acuvue Oasys with Hydraclear Plus
    OP: -2.00 BC 8.4 DIA 14.0
    OL: -2.25 BC 8,4 DIA 14.0

    jak wiadomo soczewki te są dwutygodniowe, jednak można je nosić w tybie noc i dzień przez okres jednego tygodnia. Tak też robiłem będąc na wyjeździe pod namiotami. Prawie codziennie wstając rano po kilku minutach obraz zaczynał robić się niewyraźny. Czasem to powodowało lekkie nawilżenie oczu łzami, co pomagałoa, lecz czasem dochodziło nawet do takiego stanu że miałem wrażenie że soczewka mi się odkleiła (!). Po chwili wszystko wracało do normy.

    Wvczoraj wróciłem z kilkudniowego biwaku, na którym także nie zdejmowałem soczewek. Gdy w domu chciałem je zdjąć, okazało się że zrobiły się na moim oku twardsze i trzymały się mocno, że nie mogłem ich przez chwilę przesunąć na bok oka (tak je zdejmuję). Wywołało to lekkie łzawienie, dzięki czemu zostały one nawilżone i powróciły do normalnego stanu.
    Dodam jescze że przed próbą zdejmowania nie czułem żadnego dyskomfortu.

    Zastanawiam się więc czy soczewki mogą wyschnąć na oku, do jakich komplikacji może przez to dojść i czy zjawisko "mgły" po nocy w soczewkach mają inni użytkownicy kontaktów.
  • pola2605
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 23 lipca 2009, 16:06
    Lokalizacja: Stalowa Wola

    autor: pola2605 » 03 września 2009, 16:05

    oczywiscie producenci pisza na opakowaniach i w uklotkach ze mozna je okazyjnie nosic dluzej ale nie pisza ze jednak trzeba codziennie zdjac choc na chwile i wyplukac w plynie. a jak soczewka robi sie twarda to znaczy ze wyschla. polecam krople do oczu nawilzajace.
  • Marsss
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 10 czerwca 2009, 20:33
    Lokalizacja: Znienacka

    autor: Marsss » 03 września 2009, 18:34

    naturalnie że używam płynu, tylko że wtedy gdy czuje ze mi wyschla soczewka :)
    chodzi o ta niewygode..
    Ostatnio zmieniony 03 września 2009, 18:35 przez Marsss, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 września 2009, 22:57

    Na Twoim miejscu powstrzymałabym się od takich praktyk na dłuższą metę. Trybu przedłużonego nie stosuje się bez konsultacji ze specjalistą, nawet jeśli wymaga tego wyjazd wakacyjny (nie wierzę, że nie było dostępu do wody i mydła). Masz ewidentne objawy złego znoszenia niezdejmowanych soczewek. Może to kwestia używanego modelu soczewek, a może po prostu Twoje oczy sobie nie życzą takiej katorgi.

    Soczewki mogą wyschnąć na oku i przykleić się do niego, moja koleżanka porysowała sobie rogówkę w ten sposób i musiała na jakiś czas odstawić soczewki.

    Mgła po kilkunastu godzinach noszenia soczewek ma prawo wystąpić, choć nie jest to objaw, który należy zignorować. Pamiętaj o nawilżaniu oczu kroplami, jeśli tylko pojawia się mgiełka, a najlepiej je po prostu zdjąć. Zdarza mi się przysnąć w aucie podczas powrotu skądś i czasem wzrok mgli, jest to szalenie niekomfortowe.
  • BarwyOczu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 września 2009, 12:16
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: BarwyOczu » 17 września 2009, 12:25

    Pamietaj,ze producent zrobi wszystko zeby sprzedac produkt,dlatego tak wazne jest własne doświadczenie. Teraz juz wiesz czym sie kierowac-nie zawsze ulotkami.
    Ostatnio zmieniony 17 września 2009, 16:13 przez BarwyOczu, łącznie zmieniany 1 raz.
    Szkła kontaktowe, soczewki kolorowe, płyny – [nazwa - regulamin].PL
  • pola2605
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 23 lipca 2009, 16:06
    Lokalizacja: Stalowa Wola

    autor: pola2605 » 20 października 2009, 12:39

    Marsss pisze:naturalnie że używam płynu, tylko że wtedy gdy czuje ze mi wyschla soczewka :)
    chodzi o ta niewygode..
    to znaczy ze masz zly plyn. to nie jest tak ze mozna uzywac bylejakiego. to tez jest wazne
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości