ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
proszę o pomoc osoby noszące soczewki jestem dyletantką
  • klaudusia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 29 lipca 2009, 13:41
    Lokalizacja: pwy

    proszę o pomoc osoby noszące soczewki jestem dyletantką

    autor: klaudusia » 29 lipca 2009, 13:45

    mam wadę wzroku OP +0,75 cylinder -0,75 oś 171
    OL +0,25 cyl -0,75 oś 175
    czy opłaca się korygować taką wadę?
    Chciałabym nosić soczewki bo koularów nie chcę ale nie wiem czy to przypadkiem nie jest zbyt mała wada, żeby coś z nią robić.
    A drugie pytanie czy koniecznie muszę nosić soczewki toryczne?Może można ominąć cylindry dając np. trochę większą moc sferyczną soczewce zwykłej. Wizyte u okulisty mam dopiero 6.8. więc pytam z ciekawości.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 30 lipca 2009, 00:00

    Wg mnie żadna wada wzroku nie jest zbyt mała, jeśli tylko w jakiś sposób przeszkadza w życiu codziennym ;) także jeśli tak jest, to korygować się opłaca.

    Soczewki sferyczne zamiast torycznych w niektórych przypadkach da się nosić, lecz to już musi ustalić Twój okulista po szczegółowych badaniach :)
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez armani, łącznie zmieniany 1 raz.
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 sierpnia 2009, 23:29

    Punkt północ, a Armani pisze posty ;)

    klaudusia - jasne, że opłaca się korygować taką wadę. Chyba sama widzisz, że źle widzisz. Ale okulary i tak MUSISZ mieć, bo w soczewkach nie chodzi się non stop, oczy muszą odpoczywać, może przyplątać się infekcja itp. Przy takim samym cylindrze na jednym oku ominęłam konieczność doboru soczewki torycznej, ale istnieje ryzyko, że w zwykłych soczewkach na obu oczach będziesz źle widzieć. Nie przekonasz się, póki nie sprawdzisz tego na własne oczy, więc życzę powodzenia za parę dni :spoko:
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości