ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
jakie wybrac soczewki toryczne
  • endriu36
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 02:23
    Lokalizacja: bialystok

    jakie wybrac soczewki toryczne

    autor: endriu36 » 29 lipca 2009, 00:51

    jakie soczewki toryczne polecilibyscie najbardziej focus toric czy johnson
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 30 lipca 2009, 00:13

    Ze względu na brak rozwinięcia tematu nie można nic więcej napisać jak:
    "I te i te w zależności od konretnego przypadku" ;)
    Nie można via internet stwierdzić jakie soczewki dla Pana będą dobre.
    Jeśli pisząc 'johnson' ma Pan na myśli Acuvue Oasys, to one są produkowane w 'lepszej' technologii niż Focus Toric.
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 lipca 2009, 09:25

    Focus Toric dawno zostaly zastapione AirOptix for Astigmatism i chyba Focus Toric beda dostepne do konca roku, pozniej zostana calkowicie wycofane z oferty.

    Sprawa soczewek kontaktowych jest zawsze sprawa indywidualna... soczewki toryczne tym bardziej trzeba dopasowac w gabinecie aby sprawdzic rotacje osi. Kazda soczewka wykonana jest z innego materialu co rowniez wplywa na komfort i ulozenie sie soczewki. A kazdy z nas jak napisal armani to indywidualnosc. I tak nalezy do tego podchodzic.

    Udaj sie do specjalisty ktory dobiera toryczne, w cenie badania oferuje soczewki probne, oferuje wizyty kontrolne - bedzie to najlepszy sposob na rozpoczecie przygody z soczewkami kontaktowymi.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • endriu36
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 02:23
    Lokalizacja: bialystok

    autor: endriu36 » 03 sierpnia 2009, 14:26

    byłem u okulisty zrobiono mi badania i zaproponowano focus toric jak tylko powiedziałem że wolałbym soczewki Johnson odrazu okulistka powiedziała ze sa cienkie niż focus toric wiec zamówiła próbną focus toric czekam obecnie na tą soczewkę mam jeszcze jedno pytanie czy Johnson Acuvue Oasys mogę nosić przez miesiąc bo jak widziałem są one tylko 2-tygodniowe a te focus toric są miesięczne
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 sierpnia 2009, 19:16

    Jest już mnóstwo postów na forum o 2-tygodniowości Johnsonów...

    Producent za bezpieczny termin wymiany tych soczewek uznaje 2 tygodnie, więc to do niego kieruj pytanie, czemu tak mało. Wielu użytkowników mówi, że te soczewki są bardziej miękkie i elastyczne i przez to szybko się rozwalają, nie wytrzymując tak długo jak inne.

    My Twoich oczu nie widzimy, nie wiemy w jakim są stanie po 3 czy 4 tygodniach ich noszenia. Bez częstych kontroli się nie obejdzie, jeśli chcesz je nosić dłużej, a to może się okazać znacznie mniej opłacalne niż normalna wymiana soczewek.
  • endriu36
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 02:23
    Lokalizacja: bialystok

    autor: endriu36 » 12 sierpnia 2009, 21:16

    dziś odebrałem soczewkę próbną idealnie okulistka mi dobrała jestem zadowolony bausch&lomb purevision
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 sierpnia 2009, 00:48

    Super! To dobra wiadomość, aczkolwiek za wcześnie, by się zachwycać :)
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości