ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1
soczewki silikonowo-hydrozelowe
  • MarcinOKO
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 11 czerwca 2009, 12:15
    Lokalizacja: Poznań

    soczewki silikonowo-hydrozelowe

    autor: MarcinOKO » 12 czerwca 2009, 08:28

    Witam.
    Mam takie pytanko jakie wystepuja na rynku Polskim miesieczne lub dwutygodniowe soczewki silikonowo-hydrozelowe?

    - biofinity
    - wszystkie z rodziny AIR OPTIX
    - PureVision
    - Acuvue Oasys

    Jeszcze jakies?
    Pytam poniewaz mam problem z dopasowaniem, narazie najlepsze z powyzej wymienionych sa Oasys ale czasami mam w nich slaba ostrosc, szczegolnie na zewnątrz albo w samochodzie. AIR OPTIX night & day - piasek w oczach, biofinity - piasek w oczach. PureVision nie probowalem jeszcze.
    Pozdrawiam Marcin
  • piotrekk
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:06
    Lokalizacja: z miasta

    autor: piotrekk » 12 czerwca 2009, 12:06

    http://www.staininggrid.com/

    U mnie w Air Optix Aqua też na początku był piasek i ciało obce w oku zaczerwienienia suche oko itd. Po kilku dniach jest coraz lepiej ale jeszcze nie idealnie. Badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości więc to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
    Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2009, 12:18 przez piotrekk, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 czerwca 2009, 12:53

    Ja bym raczej skupil sie na przyczynie "piasku w oku" czesta przyczyna moze byc nieprawidlowy film lzowy... w takim przypadku wiekszosc jak nie kazda soczwka bedzie powodowala dyskomfort. Czyli najpierw zdiagonozowac problem a pozniej szukac wsrod soczewek.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 12 czerwca 2009, 15:42

    Ja np. toleruje tylko Biofinity, a dokładniej soczewki z tego materiału. Mam ZSO i właśnie muszę bardzo uważać z soczewkami, wysychają nawet Dailies Aqua Comfort Plus. Często zakraplać oczy, stosować porządny krem pod oczy, robić kompresy. Oczywiście nie codziennie, ale trzeba dbać o oczy bardziej, i oczywiście ograniczyć czas noszenia soczewek. A znam ludzi, którzy noszą soczewki i nic im nie dolega. Ale nie zniechęcaj się, technologia idzie tak do przodu i jest tak ogromny wybór soczewek, że na pewno coś znajdziesz. A uczucie ciała obcego w oku na początku jest normalne.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 czerwca 2009, 16:10

    zaakochany pisze:Mam ZSO i właśnie muszę bardzo uważać z soczewkami, wysychają nawet Dailies Aqua Comfort Plus.
    Dla zdiagnozowango ZSO lepsze sa soczewki z nizszym uwodnieniem, gdyz mniej odparuje z nich woda, a tym samym mniej uzupelni z filmu lzowego.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 12 czerwca 2009, 19:08

    to interesujące bo ani w pure vision, ani w air optix night and day, ani w zwykłych ani nawet w aqua nie mogę wytrzymać. Generalizować nie ma co, ja po prostu nie toleruję materiału air optix i od założenia do ściągnięcia przez pełny miesiąc czuje je na oczach.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 czerwca 2009, 20:59

    Wygląda na to, że nie przepadasz za sztywnymi soczewkami... Biofinity są bardzo elastyczne i miękkie, a zwykłe Optix to nawet w dotyku potrafiłam odróżnić od Oasys.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 12 czerwca 2009, 21:51

    no niestety, a żałuję, chociaż widzę że z czasem kiedy duże godziny siedzę przy komputerze i pracuję, nawet Biofinity wymiękają. Ostatnio ktoś zachwalał mi pure vision, mam złe doświadczenia z nimi, ale gdy pójdę na kontrolę w lipcu do okulisty, może wypróbuję jedną parę i przekonam się do nich. Jeśli jednak nie, to pewnie jestem skazany na Biofinity. Ale to nie jest kara:) bo nie narzekam
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • MarcinOKO
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 11 czerwca 2009, 12:15
    Lokalizacja: Poznań

    autor: MarcinOKO » 13 czerwca 2009, 10:06

    Słuchajcie.
    Ja po moich przymiarkach doszedłem do paru wniosków!
    1. Nie toleruję soczewek bardziej sztywnych takich jak np air optix night & day - dlatego czuję brzegi soczewki na oku
    2. Biofinity byłu super jeśli chodzi o nawilżanie, natomiast występują tylko w krzywiźnie 8.6 i przy średnicy 14.00 - dlatego soczewka za bardzo jest ruchliwa na moim oku i dlatego występuje dyskonfort w noszeniu
    3. Oasys leży idelanie na oku bo ma przy średnicy 14.00 krzywiznę 8.4 - jest bardziej dopasowana do mojego oka, dlatego nie czuję jej w ogóle w oku, nie występuje też suchość, ale czasami niestety widzę nieostro szczególnie na zewnątrz i w samochodzie. Ponoć powodem jest jej grubość. Wszystkie moje spostrzeżenia zostały potwierdzone przez optometrystę (chyba tak się to pisze :)

    Pytam Was jakie są inne soczewki silikonowo-hydrożelowe występujące na rynku ponieważ tak naprawdę najlepsze były by dla mnie biofinity ale z krzywizną 8.4 przy średnicy 14.00. A co to są EYEYE BIOFIX? Czy to są silikono-hydrożele?
    Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2009, 10:11 przez MarcinOKO, łącznie zmieniany 1 raz.
    Pozdrawiam Marcin
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 czerwca 2009, 10:59

    MarcinOKO pisze:A co to są EYEYE BIOFIX? Czy to są silikono-hydrożele?
    BIOXY a nie Biofix, - to sa hydrozele...
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 13 czerwca 2009, 14:21

    zaakochany pisze:no niestety, a żałuję, chociaż widzę że z czasem kiedy duże godziny siedzę przy komputerze i pracuję, nawet Biofinity wymiękają. Ostatnio ktoś zachwalał mi pure vision, mam złe doświadczenia z nimi, ale gdy pójdę na kontrolę w lipcu do okulisty, może wypróbuję jedną parę i przekonam się do nich. Jeśli jednak nie, to pewnie jestem skazany na Biofinity. Ale to nie jest kara:) bo nie narzekam
    Tak wtrącając do tematu... jeśli komuś wysychają oczy podczas pracy przed komputerem polecam zakupić nawilżacz powietrza - naprawdę się sprawdza :)
    No i oczywiście robić przerwy. Niestety taka cena soczewek.
    MarcinOKO pisze:jakie są inne soczewki silikonowo-hydrożelowe występujące na rynku
    PureVision, Acuvue Advance
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez armani, łącznie zmieniany 1 raz.
    \
  • barteklwc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 31 marca 2008, 19:50
    Lokalizacja: Â?owicz

    autor: barteklwc » 13 czerwca 2009, 17:15

    Rowniez sie przylacze....

    Chcialbym zmienic moje Optixy na cos innego poniewaz wieczorami szczegolnie po calym dniu noszenia odczuwam dyskomfort, suchosc oraz zwiazne z tym bol oczu co naprawde jest denerwujace, rowniez przed kompem nie daja one rady na dluzsza mete, stosouje krople ale to jednak sprawdze sie tylko na kilka minut co mozecie polecic?

    Chcialbym sprobowac , moze w innych soczewkach moje problemy znikną...

    Nosze Optixy juz kilka lat i nigdy nie bylo rewelacyjnie ale od jakiegos czasu zaczelo mi to naprawde doskwierac...

    Moze te Biofinity? Ewentualnie co innego mozna sprobowac?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 13 czerwca 2009, 23:06

    MarcinOKO, jaką masz wadę? Grubość centralna Oasys dla mocy -3D wynosi 0,07mm, Biofinity i Optix 0,08mm, Purevision i Eyeye Bioxy (hydrożelowe) 0,09mm. Jak widać, różnice są znikome, przy czym Oasys są najcieńsze z wymienionych. Zapytaj więc jeszcze raz, czy problemy, które masz, wynikają na pewno z grubości... Wśród soczewek wybija się dwukrotnie cieńsza od standardowych, hydrożelowa Optima, ma jedynie 0,035mm! Z silikonów o niskich krzywiznach znajdziesz tylko Acuvue Advance i Purevision 8.3 oraz Optix N&D 8.4, te pierwsze są wg mnie gorsze od Oasys. Są też Optix Individual, ale to inna bajka.

    barteklwc, jak pisali chłopcy przede mną, po pierwsze: diagnoza. Po drugie: odpoczynek dla oczu (przy komputerze nie występuje normalne mruganie). Po trzecie: dobre krople. Po czwarte: zmiana soczewek lub płynu pod kątem uwodnienia, dodatkowych nawilżaczy, podrażniania spojówki.
  • MarcinOKO
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 11 czerwca 2009, 12:15
    Lokalizacja: Poznań

    autor: MarcinOKO » 14 czerwca 2009, 00:25

    Malla, no właśnie taką mam wadę -3D. No nie wiem dlaczego w takim razie mój lekarz powiedział mi że są grubsze od pozostałych. No ale mniejsza o to. W sumie to coraz bardziej się przekonuję do Oasys. Naprawdę jestem pełen podziwu, że po 14 godzinach noszenia nie czuję ani suchości ani żadnego innego dyskonfortu. We wtorek mam wizytę, więc jeszcze skonsultuję z lekarzem. Ale wracam do mojego pytania jakie są jeszcze na rynku silikono-hydrożele miesięczne?
    Pozdrawiam Marcin
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 czerwca 2009, 17:19

    Jest ich tylko kilka, wszystkie wymieniono w tym wątku. Indywidualne Optixy są kwartalne, kosztują 300 zł za 2 sztuki, czyli 100 zł miesięcznie. Trochę dużo...
ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości