ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Zanim zaczne- co i jak soczewki kolorowe
  • żarówa
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 02 czerwca 2009, 21:47
    Lokalizacja: wwa

    Zanim zaczne- co i jak soczewki kolorowe

    autor: żarówa » 02 czerwca 2009, 21:54

    witam :) jestem nowy na forum, i zielony w temacie proszę więc o wyrozumialosc.
    Przymierzam sie do zakupu soczewek nie korekcyjnych, kolorowych [np z wzorkiem albo barwiących], zastanawiam sie czym sie kierować przy wyborze soczewek, wiem ze istnieje podział ze wzgledu na "trwałosc" i w tym temacie sporo mozna wyczytac na forum. Interesuje mnie czy są jakieś inne kryteria, slyszalem o "krzywiznie soczewki" lub czyms takim, czy ktos moglby mi to przyblizyc? Czy jest cos takiego jak "rozmiar" soczewki? Czy przed kupnem wybrac sie do optyka? ile kosztuje podstawowe badanie [tolerancja soczewek? ] podkreslam ze nie chodzi o soczewki korekcyjne.

    pozdrawiam :tak:
  • piotrekk
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:06
    Lokalizacja: z miasta

    autor: piotrekk » 02 czerwca 2009, 22:07

    Chcesz kupić na własną rękę ? A zakładałeś kiedyś takie coś na oko ? :) Jak nigdy to może cię to przerazić co trzeba zrobić z okiem żeby to założyć. Udaj się lepiej na dobór i instrukcje zakładania i ściągania.
    Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2009, 22:08 przez piotrekk, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 czerwca 2009, 22:12

    O krzywiznie i srednicy soczewki istnieje obszerny przyklejony watek... sa tam rowniez informacje o tym, ze te parametry maja bardzo istotne znaczenie do doboru soczewek - sam nie jestes w stanie tego stwierdzic, moze to specjalista aplikujacy soczewki.

    Udaj sie na dobor i aplikacje soczewek kontaktowych, specjalista dobierze Ci odpowiednie soczewki, nauczy sciagac i zaklada soczewki, opowie o bardzo istotnych sprawach higieny i pielegnacji.

    A pozniej pochwal sie na forum swoimi doswiadczeniami.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 18 czerwca 2009, 14:50

    No więc od 2 dni noszę freshlooki ciba vision , niebieskie. bardzo dziwny efekt, soczewki są niedopracowane według mnie. Na moich brązowych oczach widać niebieski, aczkolwiek musiałbym mieć jaśniejszy kolor soczewki aby było widać więcej. Ale, soczewki są ogromniaste. Ciężko się do nich przyzwyczaić, poza tym ciągle widzę za mgłą, wiem że to z początku naturalny efekt, ale noszenie takich soczewek jest po prostu niewygodne. Jeśli źrenice się powiększą, to automatycznie obraz zachodzi mgłą. Soczewka się rusza na oku, bo musi, ale to powoduje nieostre widzenie. Poza tym, trochę boje się w nich chodzić długo, bo nie dość że są wielkie, to na pewno przepuszczalność tlenu jest w nich bardzo mała. No i codziennie nosić takie soczewki to może być ryzykowany interes. Patrzenie na boki jest męczące, bo również widzi się za mgłą. Nawet jak to piszę, to widzę za mgłą. BARDZO MĘCZĄCA SPRAWA
    Nawiasem mówiąc, wiem że to kwestia przyzwyczajenia się, ale czuje się w nich nienaturalnie. I jak się soczewka przekręci na oku i źrenice zmniejszą, to troszkę jakbym miał zeza. Może mi się wydaje, ale takie są moje odczucia. Chyba już nie kupię kolorowych, może jednodniowe zielone albo jaśniejsze niebieskie, ale na pewno nie miesięczne.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 czerwca 2009, 18:15

    Miałam kolorowe jednodniówki i denerwowało mnie w nich wrażenie wypukłego oka. Może to wynika z tego, że leżą przecież na wypukłej rogówce, a gdy źrenica jest zmniejszona, to rzuca się w oczy, że przebijający naturalny kolor leży w innej płaszczyźnie.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości